Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.6.2023
sk
Medard
cz
Medard

Sú dva typy ľudí, introverti a extroverti. Samozrejme, nikto vraj nie je čisto iba introvert a čisto len extrovert. Hovorí sa tiež aj o ambivertoch, ktorí sú tak nejak pol na pol z oboch typov. Ak sa však radíš medzi introvertov a máš potrebu veľa času tráviť sám so sebou, určite aj ty poznáš typické problémy takýchto ľudí.

Smalltalky vo výťahu sú niečo, čo je pre teba hrozne otravné a o dotykoch ani nehovoriac. Extroverti tieto veci nedokážu pochopiť, lebo oni ich robia prirodzene, no my, introverti, pri nich veľmi často trpíme.

1. Small talky

Keď vidíš, že niekto čaká pri výťahu, radšej si to došliapeš na dvanáste poschodie, len aby si nemusel čeliť smalltalku. Niekedy sám nedokážeš zistiť, ako sa máš, nieto ešte, aby sa ťa to niekto pýtal. Nemáš problém rozprávať sa s ľuďmi, len ti prídu otázky na vypĺňanie ticha zbytočné.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/takeme-take-me-l0Iy2Cb86blyuftja)

2. Rozprávanie sa s cudzími

Keď niekto vchádza do vchodu, kde bývaš, tak radšej počkáš, kým odíde, lebo nemáš chuť sa baviť s niekým cudzím. Hrozí tiež, že by si s ním mal ísť vo výťahu. Zas a znova. Výťahy sú smrť!

3. Dotyky cudzích ľudí

Máš problém sa v skupine cudzích ľudí vôbec uvoľniť, nie ešte, keď ťa začne niekto chytať. Ako introvert máš svoju bublinku s priemerom minimálne pol metra okolo teba a nemal by ti do nej nikto zasahovať. Najhoršie je, ak človeka upozorníš, nech ťa nechytá, lebo ti to je nepríjemné a on ťa znova chytí a vysvetľuje ti pri tom, že nemáš byť hysterický/á.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/gifs-reactions-7hubaNrLtcagE)

4. Predstavovanie sa

Ten moment, keď si prvé dni v škole a na každej hodine chcú, aby si vystúpil a predstavil sa. Pre niekoho je to úplne jednoduchý úkon ako dýchanie, pre nás sú to spotené dlane a zaseknutý hlas v hrdle. A jedna veľká červená hlava nastoknutá na krku.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/screamqueens-fox-scream-queens-tv-l0HlTLQtlpqiRo9LG)

5. Príchod na neznáme miesto

Vždy, keď si na nejakom novom mieste, tak celý čas myslíš len na to, kde asi tak majú toaletu a či sa stratíš a strápniš, ak ju pôjdeš hľadať. Prípadne, či ti môže prasknúť mechúr, ak to budeš zadrživať ešte hodinu. No ešte predtým, ako tam vôbec pôjdeš, si spravíš prieskum tohto miesta. Kde to presne je, koľko ľudí sem chodí, či sa tu dá platiť kartou a podobne.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/wiki-kaytranada-evan-borja-xTiIzrkmUZpP6kYF20)

6. Vyhýbaš sa davom

Miluješ hudbu, svoje obľúbené kapely by si najradšej videl aj trikrát, no byť v dave na ich koncerte je pre teba peklom. Ideálne je, ak si na predraženom balkóniku, kde máš dostatok priestoru, nikto pri tebe nefajčí, nestúpa ti po nohách a nemá ťa chuť udupať.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/angry-frustrated-annoyed-TlK63Er4gKHILXzNeA8)

7. Vystupuješ zo svojej komfortnej zóny

Máš rád svojich priateľov, a preto s nimi niekedy tráviš čas, aj keď by si si mal radšej dobiť baterky osamote. Pre niekoho je jednoduché byť celý deň s ľuďmi v práci a po práci ísť na pivo. Pre introvertov je to osobná výzva.

@stigma_resistant (https://www.instagram.com/p/BsjJCl4nMF7/)

8. Komunikácia s personálom

Môže to vyzerať, že si nesamostatný človek, ktorý potrebuje mať svojho hovorcu, no ty si jednoducho introvert. S kýmkoľvek cudzím, teda predavačkou v obchode, lekárničkou či čašníčkou sa zvyčajne zhovára o tvojich požiadavkách tvoj kamarát. Ty by si na to musel vynaložiť príliš veľa energie, aby si sa prekonal.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/animation-illustration-3oz8y0bx23FDPCNoEU)

9. Príchod na dohodnuté miesto

Dohodneš sa s niekým, že sa tam a tam stretnete v nejakom podniku. Ty to najviac na svete nenávidíš, lebo ak neprídeš o desať minút skôr ako on, tak ho musíš hľadať a čeliť tomu, že vojdeš do kaviarne alebo podniku a všetci na teba pozerajú. Preto už tvoj kamarát veľmi dobre vie, že ti vždy napíše, kde sedí.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/reality-tv-OcuEB6AhRf0KA)

10. Telefonovanie

Objednávanie pizze, taxíka, volanie doktorovi, niekomu koho nepoznáš. Pred každým telefonátom sa musíš psychicky pripraviť, akoby to mal byť výstup na najvyššiu horu sveta. Spotia sa ti dlane, a po druhom pípnutí máš chuť to zložiť, lebo to ten človek nedvíha.

Akonáhle to zdvihne, zápasíš s tým, že si zabudol, čo si vlastne chcel. Vďakabohu za aplikácie na objednávanie jedla aj taxíkov. Ľudia by mohli viac využívať internet. Minimálne introverti by to mali potom v živote jednoduchšie.

@beethings (https://www.instagram.com/p/BslTNHFneF0/)

Titulná fotka: Joshua Rawson-Harris, Unsplash


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje