10 bizarných a šialených vecí, ktoré sa našli vo vnútri ľudských tiel

Ľudské telo neraz ukrývalo naozaj nečakané prekvapenia.

Zdroj: © Shutterstock

Podivné a čudné veci nachádzame všade naokolo. Často najmä tam, kde by sme ich vôbec nečakali. A ver či nie, nevyhýba sa im ani ľudské telo. V tomto článku ti predstavíme 10 poriadne zvláštnych vecí či zvierat, ktoré boli nájdené v telách iných ľudí.

Priprav sa na poriadnu dávku bizarnosti!

1. Opasok

Skutočne nezvyčajný prípad sa vyskytol v roku 2010 v Indii. 20-ročný muž menom Anuj Ranjan bol prijatý s podozrením na tuberkulózu a lekári sa zhodli, že je nutné ho operovať. Keď otvorili jeho hrudný kôš, ostali v úžase. Našli tam totiž vcelku dlhý (20-centimetrový) kus z koženého opaska. Nachádzal sa medzi Anujovými pľúcami a srdcom.

Nasledovala 3-hodinová operácia, počas ktorej lekári opasok vybrali. Ako sa tam ale opasok vôbec dostal? Zrejme za to môže pomerne drastická autonehoda, ktorú Anuj prežil štyri roky pred operáciou. Paradoxné je, že už vtedy sa dostal do rúk lekárov, tí si však opasok v jeho hrudi vôbec nevšimli.

2. Hrášok

Muža menom Ron Sveden trápili problémy s dýchaním a pľúcami, takže sa začal obávať, že má rakovinu. Keď jeho pľúca začínali kolabovať, rýchlo ho previezli do nemocnice, kde lekári odhalili, že Svedenovi z pľúc rastie asi 1,25-centimetrový hrášok. Ako je to možné?

Podľa lekárov sa tam hrášok dostal jednoducho tak, že ho Sveden zjedol, ale z nejakého dôvodu „nedopadol správne“ a začal klíčiť. Sveden si tak napokon vydýchol, že nemá zákernú rakovinu, a s pobavením dodal, že ako prvé jedlo po operácii dostal v nemocnici práve hrášok.

View this post on Instagram

Today, most enjoyable moment of walking in the garden for me in this hot summer, was to see my baby peas. لذت بخش ترین لحظه برای من هنگام قدم زدن در باغچه ام دیدن این نخودفرنگی های تازه بود در این گرمای جهنمی . #peaplant #gardener #vegetables #veggies #organic #organicgardening #Garden #farming #homefarming #vegetablegarden #backyardgarden #homegarden #urbangarden #organicgarden #kitchengarden #familygarden #instagarden #vegetablegarden #gardening #gardenchat #urbanorganicgardener #thehappygardeninglife #growyourownfood #growyourown #myorganiclife #gardens #texasgarden #urbanfarmer #raisedbeds #backyardgarden #gardener

A post shared by Sara Shali Ashkanzad (@sara_shali_ashkanzad) on

3. Morský slimák

Počas rodinného výletu uprostred leta v roku 2013 spadol 4-ročný Paul Franklin pri behu po pláži a odrel si koleno. To by nebolo nič nezvyčajné, lenže koleno po niekoľkých týždňoch nepekne napuchlo a zdalo sa, že rana je infikovaná.

Doktori chlapcovi nasadili antibiotiká, ktoré na istý čas pomohli, ale pod jeho pokožkou začalo rásť niečo čierne. Vyzeralo to ako drobný kameň. Paulova mama sa to pokúsila vytlačiť a ostala prekvapená. Vytlačila totiž morského slimáka.

4. Malá ryba

12-ročný Anil Barela z Indie sa v roku 2012 hral s kamarátmi v rieke blízko svojho domu. Počas hry ale nechtiac vdýchol 9-centimetrovú rybku, ktorá napokon skončila v jeho pľúcach.

Keď sa Anil dostal do nemocnice a do rúk lekárov, ktorí vykonali operáciu, rybka bola ešte stále nažive.

5. Púpava

V roku 2013 sa v Číne doktorom dostal do rúk bizarný prípad 16-mesačného dievčatka Ranran, ktorému z ucha rástla asi 2-centimetrová púpava. Ranran sa už dlho rodičom sťažovala na bolesť v uchu, lenže tí nepredpokladali, že ide o niečo vážne.

Keď sa však stav dievčatka nezlepšil, zverili ho do starostlivosti lekárov. Tí Ranran okamžite pomohli. Dodali, že dievčatko bolo vystavené veľkému riziku vnútorného krvácania.

6. Červík

Američan John Matthews začal mať v roku 2010 problémy so zrakom. Dokonca sa mu zdalo, že ho postupne stráca. Netušil však prečo. Vyšetrenia odhalili malého červíka, ktorý sa udomácnil v jeho sietnici.

Ten bol síce malý, ale svojím pohybom spôsoboval Johnovi veľké problémy. Lekárom sa ho napokon podarilo odstrániť laserom.

7. Pavúk

Austrálčan Dylan Maxwell sa v roku 2014 vybral na dovolenku na Bali, kde sa do jeho tela dostal pavúk. Podarilo sa mu to vďaka malej jazve, ktorú mal Dylan na bruchu. Pavúk sa následne dostal až do oblasti jeho trupu, pričom mu na pokožke zanechal červenú stopu podobnú jazve.

Lekári mu najprv predpísali protiinfekčnú masť, ale po vykonaní niekoľkých testov objavili aj pavúka. Po návrate do Austrálie sa Dylana chopili lekári a nepozvaného návštevníka odstránili.

8. Úhor

Teraz prejdeme k trochu ťažšiemu kalibru. V tomto prípade sa skupina priateľov z Číny v roku 2017 rozhodla, že svojmu kamarátovi urobí „skvelý“ prank. Na chrbát mu položili úhora.

Ten však po chrbtici skĺzol a zmizol niekde v mužovom… análnom otvore. Lekári ho, našťastie, dokázali vyoperovať (dokonca sa zdalo, že chudák úhor ešte žil).

9. Klinec

Muž menom Prax Sanchez v roku 2009 navštívil lekára, ktorému sa sťažoval na silné bolesti hlavy. Keď sa doktor pokúšal urobiť pacientovi magnetickú rezonanciu, Sanchezovi spôsoboval neuveriteľnú bolesť.

Prístroj navyše odhalil kus kovu v jeho tele. Krátko nato Sanchez vykašľal malý klinec. Ten pôvodne uviazol v jeho nosovej dutine, ale Sanchez vôbec netušil, ako sa tam dostal. Tvrdil, že žiadnu nehodu, v ktorej by figurovali klince, nemal.

10. Človek

No áno, to najbizarnejšie sme si nechali na záver. V tomto prípade mal muž menom Sanju Bhagat z Indie veľké problémy so žalúdkom. Tie problémy sa s ním ťahali celý život, ale až v roku 2006 si vyžiadali zásah lekárov. Sanjuov žalúdok bol nezvyčajne veľký a dokonca sa zdalo, akoby mu narástlo tehotenské brucho.

Lekári si mysleli, že Sanju má neobyčajne rozsiahly nádor. Keď sa pacientovi začalo ťažko dýchať, lekári sa rozhodli domnelý nádor chirurgicky odstrániť.

View this post on Instagram

¿Sabes que es el gemelo parásito o "fetus in fetu"? Es un fenómeno que se da en uno de cada millón de nacimientos, y tiene lugar tras la fecundación, durante el proceso de división de las células. La segmentación de las dos células que darán lugar a los fetos no se produce como debiera, haciendo que un embrión absorba al otro durante el crecimiento. Uno de los gemelos no solo no se desarrolla en el momento adecuado, sino que tampoco lo hace en el lugar indicado, beneficiándose de la circulación fetal de su hermano para poder seguir viviendo. La mayoría de las veces se descubre en los primeros años de vida del niño, al apreciarse un crecimiento anómalo de su vientre que inicialmente se confunde con una masa tumoral, y que se extrae mediante una intervención. Recientemente se dio un caso de gemelo parásito en Colombia, donde una bebé nació con su hermana gemela dentro del vientre. Te lo contamos en nuestra bio y haciendo click en esta foto. . . . #fetusinfetu #gemeloparásito #gemelos #embarazo #embrión #bebé #bebés #curiosidades #bebésymás #gestación http://ow.ly/9Qj050obxdw

A post shared by Bebés y más (@bebesymas) on

Operácia začala, a keď sa chirurgom podarilo Sanjuove brucho otvoriť, ostali v šoku. Vo vnútri sa nachádzalo drobné ľudské telo! Telo malo ruky, kusy vlasov, čeľusť, kosti či genitálie. Tento pohľad doktorov omráčil a poriadne im zamotal hlavy.

Napokon prišli na to, že išlo o zmutované telo Sanjuovho dvojčaťa. Zistilo sa, že Sanju mal extrémne vzácnu diagnózu s názvom fetus in fetu. Táto abnormalita sa vyskytuje, ak ľudský plod ostatne uväznený vo svojom dvojčati. Následne prežíva vo forme parazita.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
38
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
5
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
25
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Mladá kaderníčka si kráti čas počas karantény. Zneužíva frajerove vlasy

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME