10 bizarných pravidiel zo škôl po celom svete

…vďaka ktorým ostaneš rád, že žiješ na Slovensku.

Všetci vieme, čo to znamená „školský poriadok“. Tento desivý zákon sa nachádzal na každej škole, ktorú sme navštevovali. Najsmutnejšie bolo, keď sme na strednej zistili, že takýto poriadok nie je všade rovnaký, pretože si ho upravujú aj samotné školy. Týchto 10 vecí ti ale ukážu, aké vie byť zahraničie v tomto smere zvláštne.

1. Mrazený hrášok

imgur.com (https://imgur.com/gallery/KyRsy0W)

Túto fotku zverejnil anonymný študent z Číny. Kľačať na mrazenom hrášku je údajne hojne využívaný trest vo východnej Ázii.

2. Najlepší priatelia

pixabay.com (https://pixabay.com/p-914826/?no_redirect)

Niektoré školy, najmä v britské, začali zakazovať študentom, aby mali najlepších priateľov. Znie to šialene, ale niektorí učitelia, rodičia, ale aj psychológovia si myslia, že pre deti je dôležité mať väčšiu skupinu priateľov. Jedinú výhodu, s ktorou môžeme pokojne súhlasiť je, že to znižuje osamelosť u triednych outsiderov.

3. Farbenie vlasov

pixabay.com (https://pixabay.com/p-2867136/?no_redirect)

Veľa škôl v Tokyu zakazuje študentom farbiť si vlasy, dokonca vďaka zafarbeným vlasom môže študent prísť o možnosť, aby mohol na určitých školách študovať. A o žiadnych hádkach o pravosti tu nie je reč, učiteľ môže hocikedy vyžiadať od rodičov detské fotky, aby si to overil.

4. Zakázané slová

flickr.com (https://www.flickr.com/photos/soumya_p/8463251783)

V New Yorku sa rozhodli štandardizovať testy, a zakázali v nich slová s údajne nevhodným vplyvom. Jasné, že niekoľkým z nich by sa deti vyhnúť mohli, aké sú ale zvyšné? Politika, narodeniny, alkohol, rakovina, cigarety, zneužívanie, bezdomovec, nezdravé jedlo, nukleárne zbrane (!??), náboženstvo, násilie alebo zbrane.

5. Červené pero

flickr.com (https://c1.staticflickr.com/3/2610/4020584983_0ec7ef97d7_z.jpg?zz=1)

Vyrástli sme v dobe a krajine, kde tak ako vo väčšine sveta učitelia opravujú naše testy legendárnym červeným perom. Kto to aj sám nezažil, určite už počul výraz „červené more“ po tom, čo on alebo nejaký spolužiak dostal nazad opravený diktát. Niektoré školy v Austrálii a Británii sa rozhodli ho zakázať, pretože toto pero sa stalo symbolom nátlaku, a žiakov údajne skôr demotivuje.

6. Hlásenie sa

publicdomainpictures.net (http://www.publicdomainpictures.net/view-image.php?image=45018)

Aj toto si všetci dobre pamätáme, nie je predsa fér, aby sme sa prekrikovali, však? Škola v Nottinghamshire sa rozhodla hlásenie zakázať, namiesto toho si učiteľ sám vyberá, kto mu odpovie. Veľa rodičov sa ale sťažuje, že to deti desí, často majú odpovedať na otázky, na ktoré odpoveď skrátka nevedia, zatiaľčo im príde ľúto, ak prídu o možnosť odpovedať na niečo, čo dôverne poznajú.

7. Dezodorant

pixabay.com (https://pixabay.com/p-191361/?no_redirect)

Stredná škola v Pennsylvánii sa rozhodla zakázať AXE dezodoranty. Stalo sa tak potom, čo jeden študent prežil vážnu alergickú reakciu. Tento fenomén sa ale šíri viacerými školami po svete.

8. „Šlofík“

rinconabstracto.com (https://www.rinconabstracto.com/2012/09/asi-toman-una-siesta-los-ninos-chinos.html)

Spomínate si, na tú krásnu chvíľu v škôlke, kedy ste si mohli cez deň pospať? Jasné, vtedy sa nám to nepáčilo, ale dnes by sme za to dali všetko na svete. V Číne sa takýto 30 minútový spánok deje aj v školách. Menšie deti si môžu doniesť deku a vankúš a pospať si na lavici. Staršie spia posediačky, no podľa odborníkov to má devastujúci dopad na ich kostru. Ako človek, čo prespal väčšinu jedného ročníka strednej školy v tejto polohe, tvrdím, že chrbtica to už nakoniec nejako prekoná.

9. Chodenie na záchod

wikimedia.org (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/43/My_school_toilet_%284086974429%29.jpg/1024px-My_school_toilet_%284086974429%29.jpg)

Stredná škola v Chicagu obmedzila chodenie na WC počas vyučovania. 3-krát za jeden polrok, ani o jediný raz naviac.

10. Státie na rukách

bobaedream.co.kr (http://m.bobaedream.co.kr/board/bbs_view/strange/634716/1/1)

Ázia je smutne známa svojimi trestami pre študentov a žiakov. Jasné, starší z nás si pamätajú mnohé fyzické tresty, v Ázii sa ale zväčša snažia menej ubližovať, zato skôr namáhať svalstvo. Či už bežnými cvikmi, alebo takýmto státím na rukách. Stačí prísť neskoro na hodinu alebo počas nej hovoriť.

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: imgur.com

Reagujte!
Grr Grr
15
Grr
Fuuj Fuuj
10
Fuuj
Fňuk Fňuk
36
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
22
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Donald Trump sa stal obeťou ďalšieho trendu na Twitteri - #RoastTrumpIn4Words

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME