Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava
Zdroj: ©Walt Disney Pictures / MovieStillsDB

10 cameo úloh známych hercov, ktoré prekvapili divákov

Niektorých týchto hercov bolo možno ľahké prehliadnuť.

Cameá vo filmoch sú pomerne častým javom. Ide o malé roličky, ktoré si väčšinou zahrajú známi herci či celebrity. Režiséri ich zaraďujú na osvieženie či preto, aby potešili a prekvapili fanúšikov. V tomto článku sa spoločne pozrieme na 10 prekvapivých a zábavných cameo rolí, ktoré si strihli známe tváre Hollywoodu či hudobného priemyslu.

1. Cate Blanchett (Jednotka príliš rýchleho nasadenia)

Skvelá policajná komédia Jednotka príliš rýchleho nasadenia od Edgara Wrigta obsahovala hneď niekoľko vydarených (ale dômyselne ukrytých) cameo roličiek. Tie si väčšina divákov s najväčšou pravdepodobnosťou ani nevšimla.

V úvode sme tak mohli vidieť napríklad režiséra Petera Jacksona (ako Santa Clausa s nožom) či oscarovú Cate Blanchett. Tá si chcela vo Wrightovom filme zahrať, keďže patrila k veľkým obdivovateľkám jeho tvorby. Že si ju nepamätáš? No, niet divu. Na plátne sa totiž objavila v ochrannom rúšku a zahrala si bývalú manželku hlavného hrdinu Nicholasa Angela (Simon Pegg).

2. Matt Damon (Thor: Ragnarok)

Populárny Matt Damon poctil fanúšikov prekvapivým cameom v marvelovke Thor: Ragnarok od Taiku Waititiho. Vo filme sme sa mohli dočkať humorného „meta-momentu“, v ktorom Asgarďania zinscenujú divadelnú hru podľa filmu Thor: Temný svet. Lokiho si v nej strihol práve Matt Damon, ale okrem neho sa v nej objavili aj takí herci, ako Sam Neill (Odin) a Luke Hemsworth (Thor).

Chris Hemsworth, ktorý hrá v marvelovskom univerze Thora, je s Mattom Damonom dobrý kamarát, takže ho podľa vlastných slov ukecal, aby sa vo filme objavil v jednej malej úlohe. Jeho účasť fanúšikov iste potešila.

3. Bill Murray (Zombieland)

Dnes už legendárnym cameom je výstup skvelého Billa Murrayho v akčnej zombie komédii Zombieland od Rubena Fleischera. V nej si Murray zahral samého seba a predviedol, že prežiť vo svete plnom zombie nie je pre herca jeho kalibru žiadny problém. Stačí sa namaskovať ako živá mŕtvola, a je to!

Woody Harrelson, ktorý si vo filme zahral postavu Tallahasseeho, je Murrayov veľký fanúšik (rovnako ako jeho postava). Pôvodne sa počítalo s tým, že by si vo filme mohol strihnúť cameo aj Patrick Swayze, ale kvôli pokročilému štádiu rakoviny musel odrieknuť. Istú dobu sa počítalo aj so Sylvesterom Stalloneom. Samotné Murrayovo cameo sa stalo hitom medzi fanúšikmi a herec sa objavil aj v pokračovaní Zombieland: Rana istoty.

Mohlo by ťa zaujímať:

Užitočné technologické vychytávky, vďaka ktorým zažiješ to najlepšie leto

4. Johnny Depp (21 Jump Street)

Akčná krimi komédia 21 Jump Street od režisérskej dvojice Phil Lord a Christopher Miller vychádzala z rovnomenného seriálu z rokov 1987–1991. V tomto seriáli si hlavnú rolu nezahral nikto iný ako Johnny Depp (vtedy ešte len rozbiehajúci svoju kariéru).

Fanúšikovia sa teda veľmi potešili, že sa Depp nechal ukecať aj na účasť v celovečernom remaku. Stvárnil Toma Hansona, rovnakú postavu ako v seriáli.

5. Margot Robbie (Stávka na neistotu)

Životopisnú dramédiu Stávka na neistotu natočil Adam McKay, ktorý to s ňou dotiahol až na udeľovanie Oscarov. Snímka získala päť nominácií, pričom premenila jednu sošku za najlepší originálny scenár. Celý príbeh sa odohráva v prostredí finančných trhov a ekonomiky, a čo si budeme hovoriť: väčšina ľudí týmto mechanizmom príliš nerozumie.

Režisér sa tak rozhodol do filmu zakomponovať niekoľko cameo roličiek, v ktorých herci a herečky vysvetľujú princípy hypotekárnych úverov a financií. Vo filme sa tak objavili napríklad Anthony Bourdain, Richard Thaler, Selena Gomez a aj Margot Robbie. Práve Margotina scéna vo vani s pohárikom šampanského v ruke je pravdepodobne najznámejšia a diváci na ňu len tak nezabudli.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť