Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava
Zdroj: ©Shutterstock

10 častých filmových scén, ktoré nemajú s realitou nič spoločné

Na tieto scény sme si už zvykli, hoci realita je radikálne odlišná.

Na EMEFKA sme ti už predstavili niekoľko filmových scén, ktoré sú podľa lekárov ale totálne nerealistické. Väčšinou išlo o scény z nemocničného prostredia. Najrôznejších nerealistických scén zo všetkých možných oblastí však máme oveľa viac a nie vždy ide výhradne o momenty, ktoré by nám museli objasňovať vedci.

Stačí normálna ľudská logika. V tomto článku nájdeš ďalších 10 scén, ktoré vo filmoch stále často vídame, ale ktoré nemajú s realitou nič spoločné.

1. Hackeri sa všade nabúrajú behom niekoľkých sekúnd

Hackeri vo filmoch sa behom niekoľkých sekúnd dokážu nabúrať do akéhokoľvek počítača na svete. Väčšinou je to znázornené ich zúrivým ťukaním do klávesnice, zatiaľ čo na monitore beží nejaký náhodný zdrojový kód. V skutočnosti to taká brnkačka rozhodne nie je.

Na to, aby sa človek dokázal nabúrať do iného počítača či chránenej siete, potrebuje čas a veľa znalostí. Rozhodne to nie je taká efektná činnosť, ako si niektorí ľudia predstavujú.

Shutterstock

2. Postrelený? Nevadí, stále je dosť síl na bitku

Keď je niekto postrelený, tak je to sakra problém. Teda, pokiaľ nie si hlavný filmový hrdina, v tom prípade sa nemusíš báť kritickej straty krvi ani bolesti. Dokonca často vídame, že postrelení frajeri pokojne kráčajú, bežia a neraz absolvujú efektné zápasy jeden na jedného. Asi netreba zdôrazňovať, že v realite by niečo také ani zďaleka nebolo možné.

Shutterstock

3. Zrazenie protivníka k zemi jednou ranou

Jasné, zrazenie protivníka k zemi jednou dobre mierenou ranou či kopancom je síce efektné, ale vlastne dosť nerealistické. V skutočnosti človek potrebuje protivníkovi dať oveľa viac úderov, aby ho dostal k zemi. Vtipné scény, po ktorých ľudia po jednom kope odletia tri metre do vzduchu, už snáď ani netreba zmieňovať.

GritTV GIF - Find & Share on GIPHY
Matt Damon, Luciana Barroso, herec, manželstvo

Odporúčame prečítať:

5 svetových celebrít, ktoré sa zosobášili so svojimi fanúšikmi

4. Hrdinovia si dajú drogu, a tá okamžite zaúčinkuje

Videli sme to už veľakrát. Hrdina si chce zlepšiť deň, tak si šľahne nejakú tú drogu. Extázu, kokaín, to je fuk. Často ale vidíme, že daná droga začína účinkovať až podozrivo rýchlo, doslova pár sekúnd po aplikácii. V skutočnosti to ale trvá niekoľko minút.

Rozhodne to nie je ako v niektorých filmoch, kde hrdina prehltne pilulku extázy a v nasledujúcej sekunde už ma halucinácie. To fakt nie.

Shutterstock

5. Zamknuté dvere sa otvárajú tak, že sa na ne vystrelí

Toto je vo filmoch vcelku častý jav. Je zamknuté? Nevadí, ak je poruke strelná zbraň, stačí vystreliť na zámok a dvere sa otvoria. No realita nie je taká jednoduchá. Pravdou totiž je, že mnoho strelných zbraní nedokáže zámok poškodiť natoľko, aby sa dvere dali otvoriť.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť