Utorok 9.8.2022
sk
Ľubomíra
cz
Roman
Zdroj: ©Shutterstock

10 celebrít, ktoré mali v Hollywoode zlú povesť, ale dokázali sa vrátiť na výslnie

Mali problémy, ale podaril sa im comeback.

Kariéra hereckých hviezd je často poriadne kľukatá. Niektorí herci sa svojím správaním či škandálmi úplne odpíšu a upadnú do zabudnutia. Iní zase možno na istý čas zmiznú zo svetiel reflektorov, ale napokon sa im podarí comeback. Presne to je prípad aj nižšie zmienených 10 hercov a herečiek.

1. Tom Cruise

Tom Cruise je už roky hviezdou prvej veľkosti. S herectvom začal v 80. rokoch a rýchlo sa prepracoval na jedného z najnádejnejších hercov vôbec. Darilo sa mu aj v 90. rokoch, ale od roku 2000 to s ním začalo ísť mierne z kopca.

Začal propagovať scientologickú cirkev, o psychiatrii sa vyjadril, že by mala byť zakázaná, a necitlivo komentoval fakt, že herečka Brooke Shields užíva antidepresíva. Okrem toho sa počas interview nezriedka správal naozaj bizarne. V roku 2005 začal v relácii Oprah Winfrey dokonca skákať po gauči.

Toto všetko jeho povesť naštrbilo, hoci stále točil úspešné filmy. Zrejme si však uvedomil, že s podobným správaním ďaleko nedôjde, takže ho začal korigovať. Zdržiaval sa narážok na scientológiu či psychiatriu a správal sa slušne. Okrem toho sa naplno ponoril do práce a poriadne zamakal, výsledkom čoho boli úspešné hity ako Na hrane zajtrajška, Mission: Impossible – Fallout či najnovšia pecka Top Gun: Maverick.

Celebrity, ktoré mali v Hollywoode zlú povesť, ale dokázali sa vrátiť
Shutterstock

2. Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr. rozbehol kariéru začiatkom 80. rokov a svojím účinkovaním v kvalitných filmoch, ale aj divadelných hrách si získal priazeň kritikov aj divákov. Medzi rokmi 1996 až 2001 sa mu však príliš nedarilo. Mal problémy s drogami a dostával sa do potýčok so zákonom. Polícia ho niekoľkokrát zadržala za držanie marihuany, heroínu a kokaínu, ale aj zbraní. Takmer rok si odsedel za mrežami a snažil sa zo závislosti dostať. Jeho filmová kariéra viazla a všetky jeho plánované projekty boli stopnuté.

Z týchto problémov sa začal vyhrabávať až okolo roku 2001. Rozhodol sa zo závislosti od drog úplne vyliečiť, čo sa mu napokon podarilo. Parádne sa mu tiež podarilo oživiť svoju hereckú kariéru. Zahral si napríklad v čiernej komédii Kiss Kiss Bang Bang či sci-fi Temný obraz. Jeho reputácia sa začala pomaly, ale isto naprávať a on sa objavoval v ďalších kvalitných snímkach.

V roku 2008 vtrhol do kín Iron Man, prvý kameň marvelovského univerza, vďaka ktorému sa Downey stal nielen kriticky chváleným, ale aj poriadne finančne úspešným. Dnes patrí medzi najväčšie herecké hviezdy a práve vďaka Marvelu našiel milióny nových fanúšikov.

Celebrity, ktoré mali v Hollywoode zlú povesť, ale dokázali sa vrátiť
Shutterstock
10 hercov, ktorí patria medzi najtalentovanejších svojej generácie (2. časť)

Mohlo by ťa zaujímať:

10 hercov, ktorí patria medzi najtalentovanejších svojej generácie (2. časť)

3. Winona Ryder

Ani Winona Ryder to nemala úplne jednoduché. Herecky začala pôsobiť v polovici 80. rokov a skutočnú slávu získala v 90. rokoch. Objavila sa v mnohých úspešných filmoch ako Nožnicovoruký Edward, Dracula, Malé ženy či Votrelec: Vzkriesenie. Na počiatku nového milénia však jej kariéra začala drhnúť. Mohli za to hlavne jej problémy so zákonom.

V decembri 2001 bola Ryder zadržaná za krádež v obchode, kde ukradla šaty za viac ako 5-tisíc dolárov. Za to zrejme mohla jej kleptománia a tiež zlý psychický stav. Okrem toho tiež užívala viaceré lieky bez predpisu. Odsúdili ju na tri roky podmienky a náhradu škody a tiež povinné psychologické sedenia.

K herectvu sa vrátila v roku 2006 a postupne si opäť začala získavať kritikov aj divákov. Zahrala si vo viacerých úspešných filmoch a v roku 2016 stvárnila jednu z hlavných úloh v seriáli Stranger Things. Ten sa stal obrovským hitom a pre Ryder znamenal definitívny návrat do prvej ligy.

Celebrity, ktoré mali v Hollywoode zlú povesť, ale dokázali sa vrátiť

4. Hugh Grant

Britský herec Hugh Grant sa dlho tešil veľkej popularite a záujmu kritikov. Jeho filmy u divákov bodovali a on sám si odniesol aj mnoho ocenení. Meno si urobil najmä úspešnými romantickými komédiami. Ani jemu sa však nevyhli škandály. V roku 1995 ho totiž prichytili v intímnej situácii s prostitútkou. Keďže si s ňou užíval na verejnosti, bol zadržaný políciou.

To sa stalo len dva týždne predtým, ako mal do kín vstúpiť jeho film Dvaja v tom. Nič príjemné. Herec sa však nestiahol, nasypal si popol na hlavu a za svoje správanie sa ospravedlnil. Tým filmu Dvaja v tom zabezpečil pomerne slušný úspech a zároveň si nezavrel dvere k ďalším projektom.

Celebrity, ktoré mali v Hollywoode zlú povesť, ale dokázali sa vrátiť
Shutterstock

5. Mel Gibson

Mel Gibson začal s herectvom koketovať od polovice 70. rokov a jeho prelomovým filmom bolo sci-fi Šialený max z roku 1979. Následne sa objavil aj v ďalších úspešných filmoch. Nevyhýbal sa náročnejším rolám (Hamlet), komédiám (Maverick) či akčňákom (Smrtonosná zbraň). Okrem toho zabodoval aj ako režisér a natočil niekoľko famóznych peciek na čele so Statočným srdcom. Gibsonova hviezda stúpala a v Hollywoode mal povesť sympaťáka.

To sa však začalo meniť niekedy v 90. rokoch, keď herec trúsil urážlivé poznámky na adresu LGBT komunity. Neskôr k tomu pridal aj antisemitské výpady a propagovanie konšpiračných teórií. Akoby toho nebolo málo, začal mať aj výrazné problémy s alkoholom a niekoľkokrát bol zadržaný. Za toto všetko dostal od Hollywoodu stopku a hral väčšinou len vedľajšie postavy.

Návrat do prvej ligy zaznamenal v roku 2016, keď si odbil premiéru jeho vojnový film Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu. Gibson sa na ňom podieľal ako režisér a odniesol si potlesk kritikov aj viacero cien. Napokon sa vrátil aj pred kameru ako herec a zabodoval vo viacerých snímkach, tou najlepšou zrejme bola kriminálka Dragged Across Concrete.

Celebrity, ktoré mali v Hollywoode zlú povesť, ale dokázali sa vrátiť
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť