Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée
Zdroj: ©Shutterstock

10 celebrít, ktorých mená nevie nikto správne vysloviť (2. časť)

Výslovnosť mien celebrít niekedy dáva poriadne zabrať.

Vysloviť správne mená niektorých celebrít je občas skutočne náročné. Jeden článok o tom, ako by sa mali správne vyslovovať, sme ti už priniesli.

Teraz ti prinášame ďalších 10 známych tvárí filmového či hudobného sveta, pri ktorých menách sa zapotil nejeden ich fanúšik.

1. Joaquin Phoenix

Fantastický Joaquin Phoenix si nás získal v mnohých parádnych filmoch. Za všetky môžeme spomenúť hity ako Gladiátor, Znamenia, Walk the Line, Majster, Joker či najnovší C’mon C’mon. Na konte má celkovo štyri nominácie na Oscara, z ktorých premenil sošku za Jokera.

Čo sa týka jeho mena, tak s ním majú trochu problémy nielen jeho fanúšikovia, ale aj kolegovia. Správna výslovnosť je Vakín Fínix.

Shutterstock

2. Steve Buscemi

Klasik Steve Buscemi sa zaskvel vo výrazných úlohách vo filmoch Pulp Fiction: Historky z podsvetia, Mŕtvy muž, Desperado, Fargo, Con Air či Big Lebowski. Z posledných rokov môžeme spomenúť snímky Lean on Pete, The King of Staten Island či Hubie Halloween. Bodoval tiež v seriáli Boardwalk Empire, za ktorý si odniesol Zlatý glóbus.

Ako je to s jeho menom? Pokiaľ si myslíš, že sa jeho priezvisko vyslovuje ako Buščemi, tak si na omyle. Správne to znie Stív Búsemi.

Shutterstock

3. Daniel Kaluuya

Daniela Kaluuyu si môžeš pamätať napríklad zo snímok Sicario: Nájomný zabijak, Uteč, Vdovy, Black Panther či Judas and the Black Messiah. Za výkon v poslednom menovanom filme si Kaluuya odniesol aj Oscara. Okrem toho má na konte ešte jednu nomináciu za film Uteč. Jeho priezvisko sa vyslovuje Kalújah.

Shutterstock

4. Adewale Akinnuoye-Agbaje

Charizmatický herec Adewale Akinnuoye-Agbaje je majster vedľajších, ale zapamätateľných úloh. Videli sme ho napríklad v seriáli Nezvestní, Hra o tróny a vo filmoch Thor: Temný svet, Trumbo či Jednotka samovrahov. Jeho meno je však pomerne ťažkým orieškom a vlastne len málokto ho dokáže správne vysloviť. Správny tvar by ale mal znieť Adajwahlaj Akidnojaj Agbaže.

Shutterstock

Mohlo by ťa zaujímať:

10 celebrít, ktorých mená nevie nikto správne vysloviť

5. Ariana Grande

Speváčka Ariana Grande má na konte šesť úspešných albumov a patrí medzi najväčšie hviezdy popového sveta. Zahrala si aj v niekoľkých seriáloch a filmoch, napríklad Scream Queens, Victorious či Don’t Look Up.

Na prvý pohľad ťa možno jej prítomnosť v tomto rebríčku prekvapila. Jej meno aj priezvisko sa totiž zdá byť veľmi jednoduché. V skutočnosti ho ale mnohí vyslovujú zle. Priezvisko Ariany sa totiž vyslovuje ako Grandí, čo potvrdila aj sama speváčka.

Shutterstock

6. Emily Ratajkowski

Herečku Emily Ratajkowski si určite pamätáš z filmov ako Stratené dievča, Hudba v srdci, Som sexy, Slepá pomsta či Príbeh lásky. Priezvisko tejto atraktívnej brunetky môže byť však skutočným jazykolamom. Jeho správna výslovnosť znie Ratakovski.

Shutterstock

7. Jake Gyllenhaal

Jake Gyllenhaal zahviezdil v parádnych filmoch ako Donnie Darko, Skrotená hora, Mariňák, Zodiac, Unesené či Sliedič. Zaujal aj v marvelovke Spider-Man: Ďaleko od domova a najnovšie v akčnom trileri Sanitka. Jeho priezvisko ale všetci vyslovujú tak, ako sa im práve hodí. Priezvisko má švédsky pôvod a vyslovovať by sa malo ako Jílenháhl.

Shutterstock

8. Marion Cotillard

Talentovaná a pôvabná Marion Cotillard má doma Oscara za drámu Edith Piaf a tiež nomináciu za film Dva dni, jedna noc. Okrem toho si zahrala vo filmoch Polnoc v Paríži, Počiatok, Dobrý ročník, Temný rytier povstal, Spojenci či Macbeth. Pokiaľ chceš jej meno vyslovovať správne, tak by to malo znieť ako Marion Kotíja.

Shutterstock

Mohlo by ťa zaujímať:

Umývač riadu, striptér či telemarketér. V akých prácach začínali známi herci a herečky?

9. Mia Wasikowska

Mia Wasikowska sa zapísala do pamäti divákov filmami Decká sú v pohode, Alica v krajine zázrakov, Prežijú len milenci, Zem bez zákona, Purpurový vrch či The Devil All The Time. Výborný výkon podala aj v seriáli In Treatment. Hoci sa Mia narodila v Austrálii, má poľské korene, čo je vidno aj na jej priezvisku. To sa číta Vašíkofska.

Shutterstock

10. Mahershala Ali

Mahershala Ali bodoval v snímkach Zelená kniha, Alita: Bojový anjel, Eternals, Skryté čísla či Moonlight. Vidieť sme ho mohli aj v seriáloch House of Cards, Temný prípad či Ramy. Odniesol si tiež dve sošky Oscara (za Moonlight a Zelenú knihu) a mnoho iných cien.

V jeho prípade dáva ľuďom zabrať jeho krstné meno. Ali pritom po narodení dostal do vienka ešte krkolomnejšie meno Mahershalalhashbaz. To si ale skrátil na Mahershala. A ako sa teda vyslovuje? Podľa všetkého by to malo byť Mahheršahlah.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť