10 celebrít, politikov a známych osobností, ktoré boli pozitívne testované na koronavírus

Koronavírus neobchádza ani slávnych hercov či politikov.

Zdroj: DreamWorks / moviestillsdb.com

Pandémia koronavírusu trápi prakticky celý svet. Mnohé krajiny, vrátane Slovenska, prijali pomerne radikálne opatrenia, aby sa predišlo rozširovaniu nákazy. Štáty ako Taliansko či Španielsko však hlásia veľké problémy a, bohužiaľ, aj vysoký počet nakazených a mŕtvych. V posledných dňoch rastie počet nakazených aj v Spojených štátoch.

Koronavírus sa nevyhýba ani známym celebritám, hercom či politikom. V tomto článku ti predstavíme 10 známych mien, u ktorých bol pozitívne diagnostikovaný COVID-19. Niektorí sa už vyliečili, iní ostávajú v karanténe či v kritickom stave.

1. Tom Hanks

Oscarový herec Tom Hanks (63) aj jeho manželka Rita Wilson (63) boli pozitívne testovaní na koronavírus v marci. U Hanksa a Wilson sa príznaky objavili počas ich pobytu v Austrálii, kde herec nakrúcal svoj nový film. Podľa austrálskych zdravotníkov sa však nakazili mimo územia Austrálie.

16. marca boli manželia prepustení z nemocnice a 27. marca sa vrátili do Los Angeles. Hanks svojim fanúšikom na internete odkázal, že sa už cítia lepšie.

2. Princ Charles

Koronavírusu neušiel ani člen britskej kráľovskej rodiny princ Charles (71). Pozitívne bol testovaný 25. marca, ale objavili sa uňho len mierne symptómy. On a jeho manželka Camilla následne nastúpili do izolácie vo svojej rezidencii. Podľa posledných správ sa Charles z nákazy úspešne vyliečil.

3. Luis Sepúlveda

Čilský spisovateľ Luis Sepúlveda (70), žijúci v Španielsku, bol na koronavírus pozitívne testovaný začiatkom marca. Nakazil sa pravdepodobne na svojej ceste do Portugalska. Okamžite bol hospitalizovaný a podľa dostupných správ je v kritickom stave.

Je v umelo vyvolanej kóme a s dýchaním mu pomáhajú prístroje, keďže viaceré jeho orgány začínajú zlyhávať.

Luis Sepúlveda Calfucura (Ovalle, 4 de octubre de 1949) es un escritor, periodista y cineasta chileno, autor de cuentos…

Gepostet von Escritores.cl am Freitag, 2. Dezember 2016

4. Olga Kurylenko

Bývalá Bond girl Olga Kurylenko (40) oznámila, že má koronavírus 15. marca 2020. Pociťovala vyčerpanosť a mala vysoké horúčky. Herečka následne nastúpila do domácej izolácie. 22. marca oznámila, že sa vyliečila.

5. Idris Elba

Obľúbený a oceňovaný herec Idris Elba (47) oznámil, že má COVID-19 16. marca. Pozitívny test mala aj jeho manželka Sabrina Dhowre Elba (30). Momentálne je v domácej karanténe. Ako zdôraznil, celý život trpí astmou, čo je v prípade koronavírusu nemalé riziko. Dôrazne teda dodržiava karanténu a odporúčania lekárov.

6. Kristofer Hivju

Pozitívny test na koronavírus mal aj herec Kristofer Hivju (41), známy napríklad zo seriálu Game of Thrones. Svoju diagnózu oznámil 16. marca. Podľa vlastných slov nepociťuje žiadne vážne symptómy, cíti sa len trochu prechladnutý. On a jeho rodina sú momentálne v domácej karanténe.

View this post on Instagram

Greetings from Norway! Sorry to say that I, today, have tested positive for COVID19, Corona virus. My familiy and I are self-isolating at home for as long as it takes. We are in good health – I only have mild symptoms of a cold. There are people at higher risk for who this virus might be a devastating diagnosis, so I urge all of you to be extremely careful; wash your hands, keep 1,5 meters distance from others, go in quarantine; just do everything you can to stop the virus from spreading. Together we can fight this virus and avert a crisis at our hospitals. Please take care of each other, keep your distance, and stay healthy! Please visit your country's Center for Disease Control's website, and follow the regulations for staying safe and protecting not just yourselves, but our entire community, and especially those at risk like the elderly and people with pre-existing conditions. @grymolvaerhivju #fightcorona #solidarity #takecare #folkehelseinstituttet Thanks to @panoramaagency

A post shared by Kristofer Hivju (@khivju) on

7. Plácido Domingo

Svetoznámy operný spevák Plácido Domingo (79) oznámil, že má COVID-19 22. marca. Zrejme sa nakazil počas večierka v mexickom meste Santiago de Tequila, ktorý usporiadal podnikateľ Juan Domingo Beckmann (ktorý má tiež pozitívny test).

Domingov stav sa po niekoľkých dňoch skomplikoval a musel byť prevezený do nemocnice. Lekári tvrdia, že je v súčasnosti stabilizovaný. Podľa posledných informácií sa spevák lieči doma a cíti sa lepšie.

8. Boris Johnson

27. marca bolo oznámené, že koronavírusom sa nakazil aj britský premiér Boris Johnson (55). Pociťuje len mierne symptómy, má zvýšenú teplotu a kašle. Momentálne sa nachádza v izolácii na Downing Street, ale obyvateľov Veľkej Británie ubezpečil, že pracovať bude aj v karanténe. Johnson spočiatku v Británii presadzoval taktiku takzvanej herd immunity.

Chcel, aby sa vírusom nakazilo čo najviac ľudí, ktorí by po vyliečení získali imunitu. Tento plán sa dočkal tvrdej kritiky a Johnson od neho napokon ustúpil.

9. Rudy Gobert

Francúzsky basketbalista Rudy Gobert (27) si z koronavírusu robil žarty a počas tlačovej konferencie 9. marca sa naschvál dotýkal všetkých mikrofónov. Len o dva dni neskôr bol pozitívne testovaný na COVID-19.

Gobert následne priznal, že mal celú situáciu brať zodpovednejšie, za svoje správanie sa ospravedlnil a apeloval na ľudí, aby dodržiavali zvýšenú hygienu a minimalizovali sociálne kontakty.

View this post on Instagram

I want to thank everyone for the outpouring of concern and support over the last 24 hours. I have gone through so many emotions since learning of my diagnosis…mostly fear, anxiety, and embarrassment. The first and most important thing is I would like to publicly apologize to the people that I may have endangered. At the time, I had no idea I was even infected. I was careless and make no excuse. I hope my story serves as a warning and causes everyone to take this seriously. I will do whatever I can to support using my experience as way to educate others and prevent the spread of this virus . I am under great care and will fully recover. Thank you again for all your support. I encourage everyone to take all of the steps to stay safe and healthy. Love.

A post shared by Rudy Gobert (@rudygobert27) on

10. Indira Varma

Britská herečka Indira Varma (46) je známa napríklad zo seriálov Game of Thrones či Carnival Row. O tom, že bola pozitívne testovaná na COVID-19, dala svojim fanúšikom vedieť 19. marca. Dodala, že sa lieči doma a ľuďom odkázala, aby ostali v bezpečí a správali sa zodpovedne.

 

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
10
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Muži sú nervózni, ak ich manželky či partnerky zarábajú viac ako oni. Ukázali to vedecké štúdie


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME