10 chýb, ktoré v živote robíš vlastným pričinením a vždy ťa poriadne rozčúlia

Poriadne si vynadáš a o dva dni spravíš znova to isté.

My, ľudia, sme miestami veľmi zvláštne bytosti. Hovorí sa, že múdry sa poučí z chýb ostatných a hlúpy sa učí na vlastných chybách. Zdá sa, že väčšina z nás patrí teda k tej hlúpej skupine.

Viacerí robíme stále tie isté chyby, aj keď si v duchu na seba poriadne zanadávame v momente, keď ich spravíme. Potom to však znova zopakujeme a iba takto dokážeme existovať v určitej harmónii so svojimi životnými problémami. Toto je niekoľko z nich, s ktorými sa denne stretávame.

Si neopatrný a doplatíš na to

Nedávaš si pozor a vytrhne ti slúchadlá z uší, v lepšom prípade z mobilu a tvoja hudba hučí všade navôkol. Alebo sa káblikom zachytíš o niekoho, o niečo, ideálne v električke. Kľučky sú najväčší nepriateľ.

Prípadne máš zapojené slúchadlá v notebooku a rozbehneš sa za niečím a tvoj notebook spolu s tebou. Ten však dopadne vždy horšie ako ty. Jednoducho si na veci nedávaš pozor, a potom keď sa niečo stane, ti je to ľúto a nadávaš si, lebo si tomu jednoducho mohol predísť.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/headphones-put-struggling-12GRBWk1jv8DjW?utm_source=media-link&utm_medium=landing&utm_campaign=Media%20Links&utm_term=)

Nevieš na niečo nabrať odvahu

Potom je už neskoro a ty si búchaš hlavu o stenu, že si to mohol aspoň skúsiť. Či už je to oslovenie nejakej slečny alebo pohovor na novú prácu, či obyčajné zájdenie na párty, na ktorú nemáš s kým ísť.

Vystupovanie zo svojej komfortnej zóny býva niekedy veľmi ťažké. Svoje o tom vedia hlavne introverti. Ak už tú odvahu naberieš, potom si vždy povieš: „Toto som už mal urobiť dávno, veď to nebolo také hrozné“. 

giphy.com (https://giphy.com/gifs/ferret-courage-12AxBocNSb5v68)

Meškáš, aj keď nenávidíš ponáhľanie

Vždy si zanadávaš, že je to úplne jednoduché, že by ti stačilo možno o desať minút skôr vyraziť z domu, o päť minút skôr vstávať, ale nie. Potom bežíš za električkou s jazykom na kolenách a zadychčaný si hovoríš, prečo si taký hlúpy. Sám seba sa znova pýtaš, prečo si taký neporiadny, že nenávidíš toto ranné behanie a zajtra to zopakuješ znova. Veď tých 5 minút v posteli je nenahraditeľných.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/run-forrest-gump-l2Sqc3POpzkj5r8SQ)

Niečo si nekúpiš, a potom to chceš

Ideš do toho obchodu znova. Je jedno, či sú to nohavice, topánky alebo ten výborne vyzerajúci dezert, ktorý tam na teba hľadel z regálu. Najprv silno rozmýšľaš, či to naozaj chceš, povieš si, že aj tak to nebudeš potrebovať/jesť. Potom prídeš domov a hovoríš si „mal som si to kúpiť, teraz by som si to dal“. 

giphy.com (https://giphy.com/gifs/mrw-birthday-thinking-9aDBfz8iy4caA)

Kupuješ si oblečenie, do ktorého potom určite (ne)schudneš

Lebo tie nohavice alebo tričko sa ti veľmi páčia a už ich nemajú o číslo väčšie, ktoré by ti aj tak určite nesedelo. Veď a čo, že v tom nevládzeš dýchať, lebo ťa to stíska ako kazajka. Povieš si, že budeš mať aspoň motiváciu začať cvičiť a zdravo jesť. Tá ostáva odložená v skrini niekoľko mesiacov, kým si nekúpiš oblečenie, ktoré ti naozaj sedí.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/jeans-OCqKWCwbizzMI)

Nechávaš si veci na poslednú chvíľu

Od nakupovania vianočných a iných darčekov, až po chudnutie do plaviek. Potom sa to všetko snažíš rýchlo napraviť a výsledok tak aj vyzerá. Si v strese, pri nakupovaní darčekov si už asi desiatykrát hovoríš, že už si to nikdy nenecháš na poslednú chvíľu. Samozrejme. Vidíme sa 21. decembra v nákupných centrách a na pošte. Nečuduj sa potom, že ti je po tých šiestich dvojitých kávach zle.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/fans-tigers-deadline-l3uGKbsTIyhyM)

Nepremýšľaš, a potom zbytočne chodíš

Ako sa hovorí, kto nemá v hlave, má v nohách. Každý, kto musel niekedy chodiť o barlách vie, o čom je reč. Až vtedy si uvedomíš, koľko my, ľudia, zbytočne chodíme, lebo nepremýšľame. Nie, vôbec sa nedá z kuchyne zobrať ten hrnček a tanier naraz, radšej ich zoberieš po jednom. Pri tom ešte zabudneš, že si chcel zobrať aj smeti. Ale aspoň si viac fit a bližšie k tým o číslo menším nohaviciam, že?

giphy.com (https://giphy.com/gifs/foxhomeent-l4Jz3fRRdJsd7HStG)

Si márnotratný, a potom fňukáš

Akonáhle ti cinkne výplata, tak nevieš, čo si si chcel kúpiť skôr. Všetko pomíňaš za dva týždne ani nevieš ako, a potom si hovoríš, že by si mal začať šetriť. Sporiaci účet ti zíva prázdnotou odkedy bol vytvorený. Aj keď si to každý mesiac nahováraš, nič si naň znova neodložíš.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/the-wolf-of-wall-street-gTURHJs4e2Ies)

Máš zbytočné očakávania, a potom sa sklameš

Presne ako hovoria Kundy crew „očakávania sú na h*vno“. Akonáhle sa týmto začneš riadiť, tvoj život bude oveľa príjemnejší. Sme nepoučiteľní tvorovia a je jedno, či ideš na koncert, na rande alebo na pohovor do práce. Máš zbytočné očakávania, idealizuješ si veci, a potom si zbytočne sklamaný. Jednoduchšie je nemať očakávania, a potom si užívať raz takú radosť, keď to vyjde.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/friends-joey-tribbiani-matt-leblanc-wrIvwk1Gvhp4Y)

Preceňuješ svoje schopnosti

Najčastejšie v piatky večer, keď to hráš na frajera/ku a snažíš sa všetkých poraziť v pití. Na druhý deň to poriadne ľutuješ a znova zaznieva tvoje „už nikdy viac“. Netýka sa to však len alkoholického výcviku.

V posilňovni si naložíš viac, ako by si mal a potom máš pocit, že ti ide roztrhať svaly. All you can eat reštaurácie sú tvoj nepriateľ a kartón energetického nápoja tiež. Boj so svojím egom je vždy ťažký, ale občas je zdravšie ho premôcť.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/taylor-swift-apple-commercial-g8CJl0epg71MQ)

Titulná fotka: karatara, pexels.com 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
5
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zaujímavé fakty o psoch, ktoré dokazujú, že život s nimi je oveľa lepší

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME