Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

Chceme tie dokonalé telá, ktoré na nás „vyskakujú“ zo sociálnych sietí, prípadne len nebyť zadychčaný po vystúpení na tretie poschodie. No nie a nie sa donútiť k nejakej činnosti, ktorá by nám s dosahovaním týchto snov pomohla. Len málokto si dokáže vytvoriť vzťah k behaniu alebo chodeniu do posilňovne. Existuje však mnoho činností, vďaka ktorým sa budeš viac hýbať.

Laser tag

Ideálna zábavka pre viacerých ľudí, partiu kamarátov, kolegov, pokojne aj rodinu. Aj v prípade, že sa ti zdá, že laser tag je niečo, čo ťa nebude baviť, treba tomu dať šancu. Poznáme to z vlastných skúseností. Najprv sa ti tých 10 minút hry zdá strašne málo, no potom sa tak do hry zažerieš, že sa ti to bude zdať ako hodina.

Burlesque

Zvodný tanec, pri ktorom sa majú dámy možnosť naučiť nielen ladné pohyby, ale aj mať rady svoje telo. V prípade, že máte partnerov, rozhodne vás v tejto činnosti podporia. Určite to nebude jedna z činností, na ktorú keď sa dáte, budete tam chodiť s nechuťou.

https://giphy.com/gifs/christina-aguilera-gif-burlesque-film-gifhunt-4CJe9VFleZaw0

Joga

Joga sa zdá ako veľmi pokojný šport a niekto to možno ani nepovažuje za nejakú namáhavú aktivitu. Ak patríš k ľuďom s podobným názorom, tak ti odporúčame aspoň jednu hodinu vyskúšať. Rozhodne to nie je len pre ženy, ale aj pre mužov.

Mimochodom, existuje viacero druhov jogy, takže si určite nájdeš ten svoj, akurát pre teba. Akonáhle sa začneš zlepšovať a tvoja flexibilita a sila bude narastať, začne to byť návykové.

Tanec

Existuje veľké množstvo rôznych tancov, v rámci ktorých sa môžeš realizovať. Nemusíš sa pritom ani hlásiť na nejaké hodiny tanca. Stačí ti pustiť si doma hudbu a tancovať tak, akoby sa nikto nepozeral. Ak ťa to baví, tak prečo by si mal večne čakať na nejakú párty, kde si zatancuješ? Okrem toho, ak chceš zlepšiť svoje pohyby, na youtube nájdeš obrovské množstvo skvelých tutoriálov.

Keenan Constance, Unsplash

Metlobal

Nie, neprišli sme práve z Rokfortu. Aj keď by sme radi… metlobal však existuje aj v našej muklovskej verzii a máme na Slovensku dokonca dva tímy. Ak si si vždy túžil zahrať tento šport, môžeš tak urobiť aj bez toho, aby si vlastnil Nimbus 2000.

Pole dance

Šport, o ktorom sa už diskutovalo, či by nemal byť súčasťou olympijských hier. Nielen muži by sa jeho zaradeniu určite potešili. Je to perfektné spojenie tanca a cvičenia s vlastnou váhou, takže ak ti nejaké cvičenie vo fitku príde monotónne, vyskúšaj práve pole dance.

World Dancer GIF - Find & Share on GIPHY

Ping-pong

Aj taká obyčajná zábavka ako ping-pong ťa dostane rýchlo do varu. A nie je vôbec náročná. Stačí 15 minút a zrazu sa cítiš ako na turnaji a po čele ti stekajú kropaje potu.

Bedminton

Ďalšia z hier, ktorá sa zdá ako príliš jednoduchá. No ak sa spojíš s človekom, ktorý nerád prehráva, za pár minút sa z bedmintonu môže stať naozaj super zábava. Ani sa nenazdáš a spáliš aj tie tri pizze, ktoré si si včera dal.

Siora Photography, Unsplash

Hádzanie frisbee

Celkom jednoduchý spôsob, ako sa prinútiť behať bez toho, aby ti to nejak extra vadilo. Stačí ti jedno frisbee a kamoš či partia.

Slackline

O tomto športe si už možno počul, možno nie. Jeho princíp je jednoduchý: natiahne sa špeciálne lano (popruh) na dva stromy alebo iné pevné body a tvojou úlohou je po lane prejsť. Znie to ale oveľa jednoduchšie, ako to v skutočnosti je. Zdatnejší slacklineri dokážu na lanách skákať a robiť rôzne triky. Je to skvelý spôsob, ako spevniť svoje telo a mať dokonalý balans.

Tim Mossholder, Unsplash

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.