Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 27.11.2022
sk
Milan
cz
Xenie

Krátkometrážne hororové filmy sa tešia medzi divákmi pomerne veľkej obľube. Na Emefka sme ti pred nejakým časom už jeden článok so zaujímavými krátkymi strašidelnými filmami priniesli. Kvalitných hororových „kraťasov“ však máme viac, takže prečo nepokračovať?

Aj tentokrát sme pre teba vybrali 10 výborných mrazivých kúskov, medzi ktorými si každý milovník strachu iste nájde svojho favorita.

1. Bedfellows

Kratučký, ale mimoriadne funkčný hororík od talentovaného režiséra Drewa Daywalta má jednoduchý a mimoriadne účinný nápad. Čo ak na druhej strane tvojej postele číha niečo nebezpečné?

2. Až mé oči se rozevřou

Mimoriadne štýlová záležitosť z českých končín. Až mé oči se rozevřou natočil Robert Vrba. Hlavnou postavou je očná lekárka, ktorá sa vydáva navštíviť nevidiacu pacientku. Jej návšteva sa však zmení na nočnú moru.

3. Cargo

Krátky film Cargo od režisérskej dvojice Ben Howling a Yolanda Ramke nás zavedie do post-apokalyptického zombie sveta. Zúfalý otec sa zo všetkých síl snaží zachrániť svoju malú dcérku. Má na to len obmedzený čas, než sa sám stane nemŕtvym. Film bol neskôr adaptovaný aj do podoby celovečeráku s Martinom Freemanom v hlavnej úlohe.

https://www.youtube.com/watch?v=gryenlQKTbE&feature=emb_title

4. The Smiling Man

Vydarená krátka žánrovka od A. J. Brionesa nám predstaví malé dievčatko, ktoré bude musieť čeliť desivej démonickej sile.

5. Don’t Look Away

Horor Don‘t Look Away rozpráva o tínedžerke, ktorú začne sledovať podivný maskovaný muž. Aby sa však dievča zachránilo, nesmie od desivého návštevníka odvrátiť zrak.

6. The Backwater Gospel

Pokiaľ dávaš prednosť animovaným filmom, iste ťa poteší štýlový kúsok The Backwater Gospel od režiséra menom Bo Mathorne. Ten veľmi zručne kombinuje prvky hororu a westernu s pozoruhodnou animáciou.

7. Attic Panic

Čo sa skrýva na podkroví? Rozhodne nič pekné! O tom sa, koniec-koncov, môžeš presvedčiť aj v tomto horore od Davida F. Sandberga.

8. Casa Carnivora

Ďalší príspevok z Česka, tentokrát v réžii talentovaného Josefa Blažeka. Dvaja kamaráti sa dohadujú, či vstúpia do opusteného a strašidelného domu. Zdá sa však, že podivná stavba ukrýva nepekné tajomstvo.

9. The Birch

Keď sa šikanovaný chlapec chce pomstiť svojmu tyranovi, vyvolá pri tom mýtického lesného démona. Mrazivý horor The Birch od režisérskej dvojice Ben Franklin a Anthony Melton ti určite naženie poriadne zimomriavky.

10. Blight

Pokiaľ holduješ dielu slávneho hororového spisovateľa H. P. Lovecrafta, tak by ti nemal uniknúť pozoruhodný kraťas Blight od režisérov Christophera Goodmana a Kate Walshe. Tí si za inšpiráciu vzali Lovecraftovu poviedku Farba z kozmu.

Ak ťa tento článok zaujal, nenechaj si ujsť tiež jeho prvú časť, ktorú nájdeš tu.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť