10 desivých a mrazivých krátkych hororov, ktoré vás vystrašia za pár minút

Výber vynikajúco spracovaných krátkometrážnych hororov. Odporúčame sledovať potme!

Pokiaľ máte radi horory, ale momentálne nemáte príliš veľa času na pozeranie celovečerákov, tak ste na správnej adrese. V tomto článku vám totiž ponúkneme výber desiatich perfektných a mrazivých krátkych filmov. Viaceré z nich sa neskôr dočkali aj svojich celovečerných verzií, iné zase povyhrávali ceny na rôznych festivaloch.

Môžete sa tešiť na pochmúrnu atmosféru, príbehy plné záhad a mysterióznych detailov. Myslíme, že v nižšie uvedených snímkach si určite nájdete svojho favorita.

He Dies At the End

Vynikajúci krátky film Damiana McCarthyho vás zaručene dostane. Minimalistické, výborne vymyslené a poriadne mrazivé. Odporúčame pozerať potme, osamote a so zvýšeným zvukom!

Třída smrti

Český animovaný horor nás zavedie do, na prvý pohľad, úplne obyčajnej základnej školy. V jednej triede každý rok záhadne zomrie jeden zo žiakov. Vznáša sa nad školou nadprirodzená kliatba?

Lights Out

Krátky film Davida F. Sandberga sa neskôr dočkal aj svojej kvalitnej celovečernej verzie. Aj na obmedzenom priestore režisér dokazuje svoju zručnosť a cit pre budovanie atmosféry.

Mamá

Aj Mamá sa po pár rokoch dostala na strieborné plátna. Režisér Andy Muschietti však pred celovečerákom natočil tento mimoriadne účinný, ani nie 3-minútový kraťas, ktorý vám rozhodne zvýši tep.

2AM – The Smiling Man

Príjemne znepokojivý horor s nádychom absurdna a grotesky vám rozpovie, čo vás môže postretnúť uprostred nočnej ulice. Predstava, že by ste sa ocitli v koži hlavného hrdinu, asi nie je príliš lákavá…

Alexia

Poriadne mrazivým kúskom je aj titul s názvom Alexia. V ňom na vás čaká hneď niekoľko krásne znepokojivých scén. Príbeh je minimalistický, ale remeselne výborne zvládnutý. Nečudo, že si snímka odniesla niekoľko cien z hororových filmových festivalov.

To není moje sestra

Ďalšia vydarená hororová lahôdka z českých končín. Zaujmú hlavne solídne herecké výkony detských hercov, ako aj nápad a príjemne mrazivá atmosféra.

The Armoire

Pokiaľ máte chuť na trochu pomalší horor, ktorý sa pohráva s psychológiou a poriadne buduje atmosféru, tak The Armoire je presne pre vás. Vyzdvihnúť treba jednoznačne pomaly budovanú nervóznu atmosféru a skvelú zvukovú stránku.

Foxes

Foxes je skôr zaujímavým mixom drámy a hororu, ale na pôsobivosti mu to rozhodne neuberá, práve naopak. Snímka si vás podmaní hypnoticky snovou atmosférou a parádnym vizuálom.

Monster

Ak vám je Monster niečím povedomý, tak vedzte, že režisérka Jennifer Kent ho v roku 2014 spracovala ako celovečerný horor s názvom Babadook. Výborne však funguje aj na poli krátkometrážneho filmu. Pre fanúšikov celovečeráku ide o povinnosť, ostatní môžu Monster vnímať ako malé lákadlo práve na Babadooka.

Titulná fotka: Pionýři hororu

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
7
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Takto by vyzerali návody na použitie, ak by ich robili podľa mužov

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME