10 desivých sériových vrahov, ktorých sa dodnes nepodarilo vypátrať

Niektoré mrazivé a šokujúce vraždy ostali nepotrestané.

Zdroj: Pixabay

V tomto článku sa pozrieme na niekoľko mrazivých a desivých sériových vrážd, ktorých páchateľov sa nikdy nepodarilo vypátrať. Niektoré zločiny siahajú hlboko do minulosti, takže je dnes už len malá pravdepodobnosť, že sa vrahov podarí odhaliť.

Niektoré z nich sú však prekvapivo čerstvé. V bonuse vám tiež prinášame dlho neobjasnené vraždy sériového vraha, ktorého sa však po desiatkach rokov zrejme podarilo odhaliť.

Jack Rozparovač

Jack Rozparovač je pravdepodobne najznámejším neodhaleným sériovým vrahom histórie. Išlo o neznámeho páchateľa, ktorý na jeseň v roku 1888 v chudobnej londýnskej štvrti Whitechapel brutálne vraždil prostitútky.

View this post on Instagram

#fromhellletter #jacktheripper

A post shared by Filo Loco (@filo_loco) on

Počet obetí sa zvykne rôzniť, avšak odborníci sa zhodujú minimálne na piatich zavraždených ženách. Obete boli šialene zohavené, boli im vyvrhnuté vnútornosti a niektoré vnútorné orgány chýbali.

Scotland Yard zároveň obdržal asi 600 listov, ktorých pisatelia sa vyhlasovali za Jacka Rozparovača. Väčšina z nich však boli podvrhy, minimálne jeden list s názvom „Z pekla“ by však mohol byť autentický. Okolo Jacka Rozparovača vzniklo mnoho teórií a zoznam podozrivých číta viac ako 100 ľudí. Jeho identita však dodnes nebola (a už zrejme nebude) odhalená.

Zodiac

Vrah s prezývkou Zodiac vyčíňal v americkej Kalifornii (možno aj v Nevade) v 60. – 70. rokoch a pripisuje sa mu minimálne 5 obetí. Ich počet však môže byť vyšší, niektoré autority uvádzajú 20-28 obetí. Samotný Zodiac tvrdil, že zavraždil 37 ľudí.

Podobne ako Jack Rozparovač, aj Zodiac čulo komunikoval s políciou a posielal jej výsmešné listy. Niektoré boli zašifrované a podľa pisateľa obsahovali miesto, kde boli obete zakopané, ako aj meno samotného vraha. Zo štyroch zašifrovaných listov sa však podarilo dekódovať len jeden. Aj v prípade Zodiaca sa ponúka niekoľko podozrivých, avšak žiadny priamy dôkaz neexistuje.

Bible Belt Strangler

Medzi rokmi 1978-1992 došlo v šiestich amerických štátoch k brutálnym vraždám siedmich žien (obetí však môže byť aj jedenásť). Spoločným menovateľom bolo, že všetky obete mali ryšavú farbu vlasov. Niektoré obete sa nepodarilo identifikovať.

View this post on Instagram

High school students in TN spent their semester trying to identify victims of a cold case serial killer: Six women with red hair were discovered along highways from Pennsylvania to Texas in the early 80s. Their deaths were called the Redhead Murders. . . Now the killer (thought to be still living) has been given a name: The Bible Belt Strangler. Sociology teacher, Alex Campbell lead his class in a semester-long project that coined the moniker and revived interest in the case during a press conference in May. . Students worked with forensic specialists to research information that has since been shared with police. They utilized national databases along with news reports and other media to piece together the six remarkably similar crimes. They also developed an 8-page criminal profile. . Law enforcement from several states have commended the students’ work. Officials note that their efforts may help bring justice for the unidentified women. Cheers for this educator and young people infusing education, empathy, and real life research applications to positively impact the world. . . You can help by listening to the press conference and submitting any useful tips to 1-800-TBI- FIND. . . #morelikethis #deathpositive #redheadmurders #biblebeltstrangler #deatheducation #truecrime

A post shared by Dig Girl (@dig.girl) on

Vyšetrovatelia si dodnes nie sú istí, či tieto obete zabil jeden vrah alebo išlo o skupinu vrahov. Obete boli zaškrtené. Vraha sa dodnes nepodarilo vypátrať. Polícii sa síce podarilo zatknúť 37-ročného vodiča kamiónu, ktorý sa pokúšal zaškrtiť ženu s ryšavými vlasmi, avšak po preskúmaní dôkazov ho vyšetrovatelia ako vraha vylúčili.

Alphabet Murders

The Alphabet Murders či The Alphabet Killer odkazujú na tri vraždy malých dievčat (10-11 rokov), ktoré sa odohrali medzi rokmi 1971-1973. Všetky tri dievčatká boli znásilnené a zaškrtené.

Boli vypočuté stovky možných páchateľov, ale vraha sa nepodarilo vypátrať. Jeden z hlavných podozrivých spáchal samovraždu šesť týždňov po poslednej vražde. V roku 2007 sa na základe DNA podarilo odhaliť, že tento muž vrahom nebol.

View this post on Instagram

THE ALPHABET MURDERS – They occurred between 1971-1973 in Rochester, New York. Three young girls were raped, then strangled over a two year period, and there was seemingly no link between the three girls, other than the manner of their death AND perhaps more importantly, their names were alliterative. The girls’ bodies were left in towns that started with the same letter as their names. Carmen Colon was dumped in Churchville, Michelle Maenza in Macedon, and Wanda Walkowicz in Webster. A similar modus operandi was observed in California serial killer Joseph Naso, who murdered (a different) Carmen Colon, Pamela Parsons, Roxene Roggasch, and Tracy Tofoya. A reference in Naso’s journal to the death of a girl in the Buffalo woods led investigators to test Naso’s DNA against DNA found at the Rochester crime scenes. The DNA was not a match. Since then, the Alphabet murders have remained unsolved. But why did he stop there….? . www.deadsoulssocialclub.com . #podcast #podcasting #conspiracies #truecrime #serialkillers #UFOs #mysteries #cults #darkhistory #death #nightmare #paranormal #horror #grusome #topsecret #eerie #spooky #creepy #haunted #Aliens #ghosts #poltergeist #truecrimecommunity #deadsoulssocialclub #alphabetmurders #newyork #rochester #usa #unitedstates

A post shared by The Dead Souls Social Club (@dead_souls_podcast) on

Freeway Phantom

Pod prezývkou Freeway Phantom sa skrýva neidentifikovaný sériový vrah, ktorý medzi rokmi 1971-1972 zavraždil minimálne 6 mladých dievčat (od 10 do 18 rokov). V kabáte jednej z obetí sa našiel odkaz od vraha. V ňom vyjadroval nenávisť voči ženám a sľuboval, že ak ho polícia chytí, prizná sa k ďalším vraždám. Podpísal sa ako Freeway Phantom.

View this post on Instagram

Case 2 🔎 – DC’s Serial Killer – Freeway Phantom out now!!!! Link in bio. This podcast is also available on Spotify under Crime Noir the Podcast. If you need a link let me know. Please be sure to like, share, & subscribe to Crime Noir. Crime Noir’s twitter is crimexnoir. The information provided in this weeks episode was provided by Washington Post’s article entitled “Six black girls were brutally murdered in the early ‘70s. Why was this case never solved?” By Cheryl W. Thompson. • • • Let me know what you thought of today’s episode with a comment below • • • #truecrime #serialkiller #unsolvedmysteries #unsolvedmurders #eastarearapist #washingtondc #freewayphantom #washingtonpost #crimescene #forensicscience #truecrimejunkie #crimejunkie #crimenoirthepodcast #missing #podcast #unsolvedmurder #missingandblack #blackandmissing #fbi #mpd #districtofcolumbia #helpusfindus

A post shared by Crime Noir (@crimenoirthepodcast) on

Aj napriek rozsiahlemu vyšetrovaniu a niekoľkým podozrivým je dodnes identita Freeway Phantoma neznáma.

Bible John

Neznámy sériový vrah s prezývkou Bible John má na svedomí 3 mladé ženy, ktoré zavraždil medzi rokmi 1968-1969 v škótskom Glasgowe. Jeho obete boli brunetky, mali 25-32 rokov a predpokladá sa, že všetky tri sa s vrahom stretli v podniku Barrowland Ballroom. Pátranie bolo jedným z najrozsiahlejších v škótskej histórii, avšak viedlo do slepej uličky.

Na základe podobného „modusu operandi“ sa neskôr súdilo, že páchateľom môže byť uväznený vrah a násilník Peter Tobin. Dôkazy však chýbajú.

The Long Island Serial Killer

The Long Island Serial Killer, LISL či Craigslist Ripper sú prezývky sériového vraha, ktorý počas 20 rokov zavraždil 10-16 ľudí, najmä žien, ktoré pracovali ako prostitútky. Vyšetrovatelia prišli na to, že páchateľom je pravdepodobne beloch, ktorý má 20-40 rokov a má veľmi dobrú znalosť Long Islandu (pravdepodobne v ňom teda žije).

Polícia mala štyroch hlavných podozrivých, ale všetci boli postupne ako možní vrahovia vylúčení, prípadne chýbali dôkazy, ktoré by ich s vraždami spojovali.

Axeman of New Orleans

Axeman of New Orleans je prezývka sériového vraha, ktorý medzi rokmi 1918-1919 sekerou zavraždil šesť ľudí a šesť ďalších zranil. Vraždy vyvolali medzi obyvateľstvom veľkú vlnu paniky, avšak vraha sa nepodarilo odhaliť.

Údajný vrah v roku 1919 poslal novinám list, v ktorom vyhlásil, že píše z pekla. Poznamenal tiež, že polícia ho nikdy nechytí, pretože je neviditeľný. Označil sa za démona a vyhlásil, že s vraždami prestane, pretože sa vracia späť do pekla.

View this post on Instagram

May 2018 marks 100 years since the #AxemanofNewOrleans first terrorized the citizens of the #crescentcity. This horrifying #serialkiller resurfaced in recent years as the #Axeman on season three of @ahsfx #ahscoven and in Miriam C Davis’ fascinating book, The Axeman of New Orleans: The True Story, she digs past the pop-culture phenomenon to learn the facts of the case—which was never solved by police. @vice recently chatted with her for a sense of how the murders paralyzed the city's inhabitants, why some residents played loud jazz music at night in hopes of avoiding his wrath, and whether the Mafia factored into this grisly American story. #truecrime #murdermystery #americanhorrorstory #coven #neworleans #jazz #dannyhuston #ahs #murder #crimestory #20thcentury #history #crimehistory #serialkillers #axmurderer #igreads #bookstagram #bibliophile #dark #creepy #goodreads

A post shared by Independent Publishers Group (@ipgbook) on

Dodal však, že v poslednú noc bude prechádzať New Orleansom a ušetrí každého obyvateľa, z ktorého domu sa bude ozývať jazzová hudba. Obyvatelia vzali túto vyhrážku vážne a v tú noc sa skutočne mestom ozývala hlasná hudba. Nedošlo k žiadnym vraždám.

Vraždy na The Highway of Tears

Na kanadskej diaľnici nazývanej Highway of Tears dochádza už od roku 1970 k zvýšenému počtu záhadných zmiznutí a vrážd. Medzi obete patria väčšinou mladé ženy a vyšetrovatelia odhadujú, že ich môže byť viac ako 40.

Obete svojho vraha zrejme stretli pri stopovaní. Oblasť je relatívne izolovaná a pre vraha navyše poskytuje viacero možností úkrytu, ako aj skrytiu dôkazov. Dodnes sa vraha či vrahov nepodarilo vypátrať, predpokladá sa však, že páchateľ je stále aktívny.

Cleveland Torso Murderer

Vrah s touto prezývkou bol aktívny v rokoch 1935-1938 a pripisuje sa mu 12-20 obetí, mužov aj žien. Páchateľ im odrezal hlavy, vyvrhol vnútornosti a ich telá zanechal v chudobnej časti Clevelandu, známej ako Kingsbury Run.

Mnoho jeho obetí sa nepodarilo identifikovať, keďže mohlo ísť o tulákov či chudobných osamelých ľudí. Medzi hlavnými podozrivými bol Dr. Francis E. Sweeney, avšak polícia nemala dostatok dôkazov na jeho odsúdenie. Druhým podozrivým bol Frank Dolezal, ktorý zomrel vo väznici predbežného zadržania. V roku 2010 sa objavili dôkazy, ktoré dokazovali Dolezalovu nevinu.

View this post on Instagram

I am absolutely FASCINATED by dark and grisly events in #Cleveland history. And we have a LOT of it. Today I went on a tour of Cleveland’s hidden waterways – one of which was #WalworthRun, which sparked my interest of this specific tour due to discovering that’s what parts of @trainave (my next #documentaryfilm) was before it became Train Avenue. But, THIS post is NOT about that at all… Our first stop on this tour was #KingsburyRun – most notable for the site of the infamous serial killer, the #ClevelandTorsoMurderer, or the #MadButcherOfKingsburyRun, due to the way the killer dismembered his 12 known victims in the impoverished area neighborhoods. The case was never solved, which was the beginning of the end of the famous #EliotNess’ career, who was hired as Cleveland’s Director of Public Safety after his success bringing down Chicago mobster Al Capone. This is the #SidawayBridge – a walkway which connected two neighborhoods from the now dried up waterway below, last operational in the 60’s after the Hough Riots. It’s quite impressive that it’s still here. #RevisionistHistory #documentary #docfilm

A post shared by River Fire Films (@riverfirefilms) on

BONUS: Golden State Killer

Golden State Killer, prezývaný aj Original Night Stalker, je sériový vrah, násilník a zlodej, ktorý spáchal minimálne 13 vrážd, viac ako 50 znásilnení a viac ako 100 lúpeží v štáte Kalifornia v rokoch 1974-1986.

Vypočutých aj podozrivých bolo množstvo svedkov, ale prielom vo vyšetrovaní nastal až minulý rok. Vtedy bol zatknutý 72-ročný vojnový veterán a bývalý policajt Joseph James DeAngelo a na základe dôkazov DNA bol obvinený z ôsmich vrážd. Prokuratúra vyhlásila, že pre DeAngela bude požadovať trest smrti. Zatiaľ DeAngelo nebol právoplatne odsúdený.

Zdroj: en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
5
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
16
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
5 zaujímavých zvieracích faktov, ktoré ťa na biológii neučili

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME