10 desivých vrahov a posledné jedlá, ktoré si vyžiadali pred popravou

Odsúdenci na smrť majú často možnosť vybrať si jedlo podľa vlastného výberu.

Zdroj: Shutterstock

Odsúdenci na trest smrti si spravidla krátko pred popravou môžu vybrať špeciálne jedlo podľa vlastného výberu. O kriminálnikoch a ich posledných pokrmoch sme písali aj na EMEFKA (prvý článok tu, druhý tu). V tomto pokračovaní sa pozrieme na ďalšiu desiatku desivých vrahov a na to, čo si dali ako svoju poslednú večeru.

Niektorí si rozkázali pomerne veľa jedla, iným zase stačilo pivo či dve sušienky.

1. Herman Dale Ashworth

Status: Herman Ashworth bol odsúdený na trest smrti za lúpež a vraždu Daniela L. Bakera z roku 1996. Na trest smrti čakal osem rokov, popravili ho v roku 2005.

Posledné jedlo: Dva cheeseburgery so šalátom a majonézou, hranolky s kečupom a po jednej fľaši nápojov Dr. Pepper a Mountain Dew.

Spôsob popravy: Smrtiaca injekcia.

Ohio Department of Corrections – Ohio Department of Corrections/Wikipedia (https://en.wikipedia.org/wiki/Herman_Ashworth)

2. Timothy McVeigh

Status: Timothy McVeigh bol masový vrah a terorista, zodpovedný za bombový útok v Oklahoma City. Zabil 168 ľudí, vrátane 19 detí, a zranil viac ako 680 ďalších. Jeho motívom bola nenávisť voči vláde USA a odplata za obliehanie sekty Davidiánov v meste Waco, pri ktorom zahynulo 86 ľudí. Popravili ho v roku 2001.

Posledné jedlo: Dve vedierka mätovo-čokoládovej zmrzliny.

Spôsob popravy: Smrtiaca injekcia.

Profimedia

3. Daryl Linnie Mack

Status: Daryl Linnie Mack bol odsúdený na smrť za znásilnenie a vraždu Betty Jane May z roku 1988. Tento zločin ostal nepotrestaný celých dvanásť rokov a podarilo sa ho rozlúsknuť až s pomocou DNA. Daryl Mack bol popravený v roku 2006.

Posledné jedlo: Sendvič s rybím filé, hranolky a sladený nápoj.

Spôsob popravy: Smrtiaca injekcia.

Shutterstock

4. Joseph Rudolph Wood III

Status: Joseph Rudolph Wood III bol odsúdený za útok a vraždu svojej bývalej priateľky Debry Dietz a jej otca. Jeho poprava v roku 2014 spôsobila veľkú vlnu kritiky, keďže sa natiahla až na dve hodiny a podľa mnohých bola úplne nezvládnutá.

Posledné jedlo: Dve sušienky.

Spôsob popravy: Smrtiaca injekcia.

Arizona Department of Corrections/Wikipedia.en (https://en.wikipedia.org/wiki/Execution_of_Joseph_Wood#/media/File:Joseph_Wood_from_Arizona.jpg)

5. Keith Zettlemoyer

Status: Keith Zettlemoyer dostal trest smrti za vraždu svojho kamaráta Charlesa DeVetsca z roku 1980. Obhajoba tvrdila, že Zettlemoyer trpí post-traumatickou stresovou poruchou a poruchou mozgu, a teda nemôže byť zodpovedný za svoje činy. Zettlemoyer tvrdil, že jeho poruchy mu spôsobujú obrovské utrpenie a sám požiadal o trest smrti. Popravili ho v roku 1995.

Posledné jedlo: Dva cheeseburgery, hranolky, čokoládový puding a čokoládové mlieko.

Spôsob popravy: Smrtiaca injekcia.

Shutterstock

6. Charles Peace

Status: Anglický zlodej a sériový vrah Charles Peace zavraždil policajta Nicholasa Cocka a neskôr Arthura Dysona, ktorého manželkou bol posadnutý. Svoje obete zastrelil. Po zatknutí sa k vraždám priznal a súd ho odsúdil na trest smrti. Popravili ho v roku 1879.

Posledné jedlo: Vypýtal si tradičné raňajkové menu, teda vajíčka a veľkú porciu nasolenej slaniny.

Spôsob popravy: Obesenie.

Profimedia

7. Suzanne Basso

Status: Suzanne Basso bola spolu s ďalšími piatimi obžalovanými odsúdená za mučenie a vraždu postihnutého muža Louisa Mussa. Motívom boli peniaze z Mussovho životného poistenia. Na trest smrti ju odsúdili v roku 1999, počkala si však naň až do roku 2014.

Posledné jedlo: Pečené kura, pečená ryba, mrkva, zelené fazuľky, varené vajíčka a nakrájaný chlieb. Na pitie chcela mať na výber z vody, čaju či punču.

Spôsob popravy: Smrtiaca injekcia.

Texas Department of Criminal Justice, Huntsville, Texas, U.S./Wikipedia.en (https://en.wikipedia.org/wiki/Suzanne_Basso#/media/File:Suzanne_Margaret_Basso.png)

8. Mathias Kneißl

Status: Mathias Kneißl bol nemecký zlodej a vrah. Na svedomí mal dve vraždy policajtov, jeden pokus o vraždu a ozbrojenú lúpež. K svojim zločinom sa priznal a už počas života sa stal pre mnohých ľudí hrdinom. Videli v ňom totiž revolucionára proti systému. Odsúdili ho na smrť, na čo Kneißl zareagoval: „To nám ten týždeň pekne začína.“ (rozsudok bol vynesený v pondelok).

Posledné jedlo: Ako svoje posledné jedlo si vyžiadal šesť fliaš piva.

Spôsob popravy: Sťatie gilotínou.

http://www.zeno.org/Wikipedia.en (https://en.wikipedia.org/wiki/Mathias_Knei%C3%9Fl#/media/File:Mathias_Knei%C3%9Fl_1901_001.jpg)

9. Albert Fish

Status: Albert Fish bol americký sériový vrah, násilník a kanibal. Jeho obeťami boli najmä deti a tvrdil, že ich zabil približne sto. Dokázať sa mu podarilo tri vraždy, medzi inými aj 10-ročnej Grace Budd, ktorú zavraždil a časti jej tela zjedol.

Posledné jedlo: Podľa dostupných správ dostal Fish ako svoje posledné jedlo pečené kurča s ryžou. Zjedol z neho však len málo.

Spôsob popravy: Elektrické kreslo.

Wikipedia.en (https://en.wikipedia.org/wiki/Albert_Fish#/media/File:Albert_Fish_1903_crop.jpg)

10. James Garrett Freeman

Status: James Garrett Freeman bol odsúdený na smrť za vraždu Justina Hursta, ku ktorej došlo v roku 2007. Freeman bol popravený v roku 2016.

Posledné jedlo: Paprikový steak s omáčkou, dusenou ryžou, zeleninovou zmesou a hráškom, krájaný chlieb, čokoládový koláč s polevou z arašidového masla. Na pitie dostal na výber vodu, čaj a punč. Vybral si punč.

Spôsob popravy: Smrtiaca injekcia.

Shutterstock

Viac článkov na túto tému: 10 hrozivých kriminálnikov a posledné jedlá, ktoré si vyžiadali pred trestom smrti

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
11
Fuuj
Fňuk Fňuk
9
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
50
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 umelcov, ktorých svet pozná s maskami na tvári. Aká je ich pravá identita?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME