Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

Vianočný čas by mal byť časom kľudu a rodinného pokoja, keď sme všetci sediac okolo rozžiareného stromčeka na seba milí a prajní… ale všetci dobre vieme, že to tak nikdy nie je. Ľudia sú nervózni, uši nám pília otrepané Last Christmas a All I wish for Christmas už od októbra, na cestách je rozmočený špinavý sneh a peňaženka je opäť smutne prázdna. Čo s tým? Príbuzných treba niečím obdariť, nebudeš predsa jedinou dospelou osobou, ktorá (opäť) nič nedala ostatným pod stromček. A pritom riešenie je také jednoduché! Doma nájdeš kopec harabúrd, ktoré sa dajú so štipkou kreativity prerobiť na nové a užitočné darčeky a neminúť na ne celý majland. A príbuzní sa možno nad tebou aj zmilujú a pod, už pomaly obschnutou jedličkou si nájdeš vytúženú bielu obálku.

1.) Medovo-škoricový peeling

Darček, ktorý poteší všetky ženy od 13 do 113 rokov. Potrebujeme ozdobnú uzatvárateľnú dózu (tie sklenené s hermetickým uzatváraním, do ktorých babky zavárajú nakladačky, sú super), med, hrubozrnnú soľ a celú škoricu. Zmiešame soľ s medom v pomere 1:1, pridáme pár paličiek škorice kvôli vôni a máme hotovo! Teta so suchými pätami to ocení a tvoje oči pri pohľade na tie päty ti budú len ďakovať 😉

http://madmoisell.com/diy-koerperpeeling-rose-salz-selbermachen/
madmoisell.com

2.) Náramok pre skutočného chlapa

Darček pre mužov sa zháňa ťažko. Ak sa ich priamo spýtaš, čo by chceli pod Vianočný stromček, odpovedia ti, že nič, veď oni nič nepotrebujú, už všetko majú. Blbosť. Určite chcú nejakú hovadinu, len sa hanbia priznať. Popravde, čo najviac poteší chlapa? Pomasírovanie vlastného ega! A preto zoberte z garáže očkoplochý kľúč (dievčatá, mrknite najprv na googli, že čo to je) k najbližšiemu kováčovi, nech vám ho ohne do kruhového tvaru a náramok pre alfasamca je na svete!

https://launchbox.cutandpaste.com/projects/5386255c69702d201c200000
launchbox.cutandpaste.com

3.) Hrnček s vlastným dizajnom

Biely hrnček buď máte niekde doma na poličke alebo si ho kúpite za 30 centov u Číňanov. K nej pridáte fixku na keramiku (aj tú budú mať Číňania) a ďalší darček je na svete! Môžete naň niečo vtipného nakresliť alebo napísať obľúbenú vetu obdarovaného. Respektíve darujete hrnček bez ničoho, nech sa kreatívne prejaví obdarovanec.

[EVS17-coin key=3cbd4668ede5ee8f67315255c579bdbb3f6cff7a.66 amount=10]

https://www.sashe.sk/chalupka/detail/hrncek-s-napisom-kava
sashe.sk

4.) Originálne tričko

Máš malého rozmaznaného bratranca, ktorý má už všetky hračky sveta? Zisti akú veľkosť trička nosí, kúp ho v jeho obľúbenej farbe a ide sa nažehľovať! Všetky ostatné deti v škôlke mu budú závidieť tričko, na ktorom sú súčasne nažehľovačky Peppy Pig, postavičiek z rozprávky Frozen, kostry, dinosaury, Mimoni, Angry Birds, autá z rozprávky Cars… fantázii sa medze nekladú, gýču už áno.

http://karaspartyideas.com/2017/07/diy_patch_jean_jacket.html
karaspartyideas.com

5.) Konečne poriadne mydlo

Ďalší nápad z kategórie „Len pre skutočných chlapov“. V každej rodine je na vrchnej poličke vystavená prázdna fľaša od Jacka alebo iného drahého alkoholu, na ktorú len sadá prach, ale vyhodiť ju tatkovi nikto nesmie, lebo bude zle-nedobre. Takáto fľaša môže byť aj užitočná. Umyjeme ju, necháme ju uschnúť, naplníme tekutým mydlom a našraubujeme pumpičku od pôvodného mydlového flakónu.

https://www.pinterest.com/pin/534591418237498283/
pinterest.com

6.) Zvonkohra z mušlí, kamienkov a vetvičiek

Každý rok na dovolenke pri mori zbierame mušle, farebné sklíčka a zaujímavé vetvičky a už v septembri končia v igelitke niekde na balkóne. Vyhodiť ich je nám ľúto, ale čo s nimi? Pripomeňme si leto uprostred zimy zvonkohrou. Jednotlivé mušličky si opatrne prederavíme nožíkom, navliekneme na šnúrku prírodnej farby a zavesíme na vetvičku. A šup sestre na terasu.

http://www.iconhomedesign.com/diy-wind-chimes-ideas-to-create-beautiful-decoration.html/diy-seashell-wind-chimes
iconhomedesign.com

7.) Pre pubertálneho brata

Tvár samá jebáková sopka, mutujúci hlas s rozsahom 5 oktávov Mariah Carey a neschopnosť očného kontaktu s ľudskými samičkami. Čo si už len taký 14 až 17-ročný chlapec môže priať? Ženskú, samozrejme. No, keďže atraktívnu dostupnú ženštinu len tak povaľujúcu sa na zemi v parku nenájdeš (Počkať! Alebo vlastne áno?), čo veľmi podobného by sa mu mohlo dať pod tú zelenú plastovú metlu? Nádej. Ako nádej? Takto…

https://www.amazon.co.uk/Emergency-Break-Glass-Condom-Encased/dp/B01B396LPO
amazon.co.uk

8.) Plátenná taška s názorom

Máš v rodine silnú a nezávislú ženu? Alebo je nebodaj jedna taká medzi tvojimi kamoškami? Daruj jej ekologickú tašku. Potrebuješ obyčajnú plátennú tašku, na ktorú fixkou nakreslíš dve veľké U a prišiješ dva oranžové brmboľčeky, ktorých výrobu si určite pamätáš ešte zo základky. Je toto až príliš feministické? Taška s Fridou Kahlo sa páčiť bude. Za hrsť umelých burín prišitých na tašku, vodeodolnou fixkou nakreslené vlasy a povestné obočie a hotovo!

https://www.etsy.com/it/listing/555634349/frida-kahlo-tote-bag-frida-bag-3d-flower?ga_order=most_relevant&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery&ga_search_query=frida%20kahlo%20bag&ref=sc_gallery_1&plkey=1bc69fa1985cbbd54a504a88105958e42e82fdd2:555634349
etsy.com

9.) Pre večne hladných

Doteraz ťa nič neoslovilo? Ešte stále nevieš čo dať frajerovej babke, kolegyni z PR oddelenia, synovej učiteľke, lebo ich vlastne ani nepoznáš a nechceš na nich míňať, ale niečo im dať musíš, aby sa nepovedalo. Čo spája všetkých ľudí? Nie, láska to nie je, ale tesne vedľa. Jedlo. Zmiešaš ovsené vločky, oriešky, hrozienka, kúsky čokolády, sušené ovocie a nasypeš do ozdobnej plechovej škatule, navrch mašľu a šťastné a veselé!

http://alittlebitofquiet.blogspot.it/2013/12/home-made-christmas-gifts-muesli-hearts.html
alittlebitofquiet.blogspot.it

10.) Vlastnoručne robené pohľadnice

Rozstriháš výkres na štyri rovnaké obdĺžniky, zo zadnej strany fixkou predkreslíš do pravého dolného kúta tri vodorovné čiary a päť chlievikov na PSČ a z prednej strany máš maliarske plátno. Stačí ho namaľovať na tmavomodro a zlatým perom napísať prianie. Ak máš umelecké črevo, môžeš tam urobiť aj malé umelecké dielo, či nalepiť fotku a pohľadnicu aj darček vybavený, zabiješ dve muchy jednou ranou. Malé, ale milé a hlavne, od srdiečka.

https://www.exprestlac.sk/blog/vianocne-pozdravy-zo-sveta
exprestlac.sk

Titulná fotka: sashe.sk, launchbox.cutandpaste.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Patty

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť