Sobota 20.8.2022
sk
Anabela
cz
Bernard
Zdroj: ©Castle Rock Entertainment / MovieStillsDB

10 dojemných filmových scén, pri ktorých sme mali slzy na krajíčku

Pripravte si vreckovky, toto bude dojemné.

Kvalitné filmy sa často spoznajú podľa toho, že majú scénu (alebo dokonca viacero scén), ktoré divákov zasiahnu, zabrnkajú na tie správne emócie a maximálne ich dojmú. Takých filmov a scén máme, našťastie, veľké množstvo. V tomto článku sme pre teba vybrali 10 z nich.

Pri týchto scénach sme v kinách nedýchali a často sa nám hrnuli slzy do očí (hoci sme to možno nikomu nepriznali). Upozorňujeme, že článok obsahuje spoilery!

1. Leví kráľ (Mufasova smrť)

Čo si budeme hovoriť, táto scéna traumatizovala na mnohé roky takmer všetkých z nás. Animovaný muzikál Leví kráľ patrí k najlepším a najznámejším disneyovkám. Scéna smrti kráľa Mufasu a následné nájdenie jeho tela malým Simbom je niečo, pri čom sa nám aj s odstupom rokov hrnú slzy do očí.

2. Hore (Carlov život s Ellie)

Animák Hore tiež iste nemusíme predstavovať. Výborná záležitosť z dielne štúdia Pixar sa stala slávnou aj pre svoju úvodnú strihovú sekvenciu. Vlastne by sa dalo povedať, že samotná úvodná desaťminútovka sa stala sama osebe kultom. Okrem toho sa dočkala mnohých rozborov a analýz.

Sledujeme v nej hlavného hrdinu Carla, ktorý si vezme za ženu svoju lásku z detstva Ellie. Následne máme možnosť vidieť ich celý život, pričom spoznávame aj ich odlišné, ale dopĺňajúce sa povahy. Čas ale ubieha a postupne sa obaja hrdinovia dostávajú do obdobia staroby, keď Ellie umiera. Skrátka, doják ako vyšitý!

3. Pán prsteňov: Dve veže (Samova reč o hrdinoch)

Epická fantasy trilógia Pán prsteňov patrí do zlatého fondu kinematografie. Vo všetkých troch dieloch by sme našli veľké množstvo emotívne silných scén. Do tohto článku sme pre teba vybrali scénu z druhého dielu Dve veže, v ktorej sa hobiti Frodo (Elijah Wood) a Sam (Sean Astin) spolu s Glumom (Andy Serkis) dostanú do Osgiliathu v Gondore.

Tu Froda takmer dostane jeden z Nazgûlov. Pod vplyvom prsteňa takmer zabije Sama, ale napokon sa spamätá a zdrvene si uvedomí, že svoju úlohu (zničiť prsteň) nedokáže splniť. Sam má následne veľmi silnú reč o hrdinoch z dávnych čias, ktorí vždy išli ďalej, nech už situácia vyzerala akokoľvek beznádejne. A hoci sa môže zdať, že temnota vyhráva, vždy ostáva dobro, za ktoré sa oplatí bojovať.

Odporúčame prečítať:

Máš zlý deň? Určite nie horší ako týchto 20 ľudí, ktorým sa smola lepí na päty

4. Titanic (Nearer, My God, To Thee)

Romantický veľkofilm Titanic sa stal filmovou udalosťou už krátko po premiére. Ľúbostný príbeh mladej Rose (Kate Winslet) a Jacka (Leonardo DiCaprio) na pozadí jednej z najväčších námorných katastrof histórie ponúkol strhujúci príbeh, skvelých hercov a silné emócie.

A jednou z najsilnejších bola nepochybne tá, v ktorej orchester na potápajúcom sa Titanicu začne hrať kresťanskú hymnickú pieseň Nearer, My God, to Thee z 19. storočia. Popri tom vidíme rôzne postavy, ako sa vyrovnávajú s nevyhnutnou smrťou, prípadne sa snažia zachrániť. Po skončení skladby nasleduje pamätná veta huslistu: „Páni, bolo mi cťou s vami dnes hrať.“

5. Marley a ja („Si skvelý pes, Marley!“)

Rodinná dramédia Marley a ja rozpráva o manželoch Johnovi (Owen Wilson) a Jenny (Jennifer Aniston), ktorí si zaobstarajú roztomilého labradora Marleyho. Ten sa ale ukáže byť hotovým živlom a počas svojho života pripraví svojim majiteľom hneď niekoľko neuveriteľných, ale zábavných kúskov. Počas filmu sledujeme, ako si John a Jenny postupne zakladajú rodinu, sťahujú sa, menia prácu a prežívajú radosti, ale aj starosti obyčajného života.

A Marley je stále s nimi a je neoddeliteľnou súčasťou rodiny. Keď napokon v starobe ochorie a na radu doktorky sa ho chystajú uspať, John má k nemu silný príhovor. Mnohokrát za film Marleyho nazývali „najhorším psom na svete“, ale John prezradí, že to nebola pravda a že si lepšieho psa želať nemohli. Marley mal totiž svoju rodinu stále rád, nech sa už dialo čokoľvek. Kto sa pri tejto scéne nerozplače, má naozaj srdce z kameňa!

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť