10 dôvodov, ktoré ťa presvedčia o tom, že je super byť sám

Zadaní, toto ani nečítajte, aby ste si to náhodou nerozmysleli.

Valentín je za nami, a aj keď sa všetci tvárili, že je tento sviatok trápny a nik ho neoslavuje, väčšiny z nás sa aj tak dotkol. V prípade, že máš partnera, si posledné dni riešili otázku, či tomu druhému niečo kúpiť alebo nie.

Avšak, sú tu aj nezadaní ľudia, ktorí síce môžu byť akokoľvek šťastní, no aj tak na nich doľahne samota. Nedá sa tomu jednoducho vyhnúť, všade sú srdiečka, na každom rohu sa hovorí o zamilovaných.

Ty si akurát tak zamilovaný do svojho odrazu v zrkadle, prípadne do koláčika, ktorý si si dal naposledy ku káve. Existuje však hneď niekoľko dôvodov, prečo by si nemal smútiť a užiť si svoj sviatok, Deň osamelých, ktorý sa oslavuje dnes, 15. februára.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/love-cute-pink-3o752obYVRjAcJ4vsc)

1. Nemusíš si robiť hlavu s darčekmi na Valentína

Ani na narodeniny, meniny, Deň žien, Deň mužov, Deň detí a mnoho ďalších príležitostí, keď si musíš lámať hlavu, aký darček máš kúpiť.

2. Môžeš svoj voľný čas tráviť ako chceš, s kým chceš a kedy chceš

Nikto ti nezakáže ísť von s kamarátmi, nemá nič proti tomu, ak ideš niekam s tvojím bývalým alebo s tvojou najlepšou ženskou kamarátkou (ak si muž). Máš rovnako čas venovať sa svojim záľubám, či hrať sa na počítači bez toho, aby ti niekto pri hlave pískal, že sa mu máš venovať.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/paint-hobbies-hobbie-lpHb6qdkGPiHf9A6F9)

3. Ušetríš veľa peňazí

Povedzme si to na rovinu. Vzťahy nás väčšinou stoja dosť veľa peňazí. Idete sa najesť tam, potom idete zas na kávičku inam. Takto míňaš len na seba, väčšinou sám na kávičky a obedíky nechodíš. Aj keď môžeš.

4. Môžeš sa venovať sám sebe

Máš čas len tak preležať víkend v posteli pri pozeraní seriálov a nikto ti to nebude vyčítať. Máš čas chodiť trikrát do týždňa na plaváreň a na mnoho ďalších vecí, ktoré si zmyslíš. Samozrejme, môžeš si to dovoliť aj vo vzťahu, ale buďme k sebe úprimní, predsa len to ukrajuje z tvojho času.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/foxadhd-artists-on-tumblr-faye-orlove-JWlGFpDroRs7C)

5. Stíhaš jesť zdravo a cvičiť, starať sa o seba

Veľmi veľa ľudí vo vzťahu zanedbáva nejaký zdravý životný štýl, zdravé jedenie a všetky takéto podobné veci. Idete do kina a napchávate sa nachoskami, ste doma, pozeráte film a napchávate sa pizzou. Takto to ide ďalej, až kým sa po pár mesiacoch neuvidíš v zrkadle a neveríš, kto je tá osoba, na ktorú sa pozeráš.

6. Môžeš sa oveľa viac impulzívne rozhodovať

Vidíš letenky za pár eur, tak si ich kúpiš, nemusíš sa nikoho pýtať, či niečo nemá a podobne. Vyberieš sa na výlet s kamarátmi alebo aj sám a zažívaš dobrodružstvá, ktoré zažíva vo vzťahu len málokto.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/fat-hal-dad-bod-MAT0RrLHZyUPC)

7. Nemusíš sa o seba až tak starať

Na nohách máš niekoľkomesačný porast, nevadí. Na brade máš trojdňové strnisko či poriadne vypestovanú bradu, môže ti to byť naozaj jedno. Niekedy vyzeráš ako feťák na odvykačke, ale ak to neprekáža tebe, tak nie je čo riešiť.

8. Učíš sa veľa nových vecí

Či si nedávno rozídený alebo už si dlhšie sám, čas strávený ako nezadaný človek, ťa učí mnoho vecí. Minimálne jednu veľkú vec – byť sám so sebou šťastný. To nedokáže ani mnoho ľudí vo vzťahu a na tom potom tie vzťahy padajú.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/vintage-hair-beauty-26gsfvANf3Uh4HiqA)

9. Máš celú posteľ pre seba

Síce je mojkanie super, ale na rovinu, koho to baví dlhšie ako 20 minút? Potom ti on leží na vlasoch, ona na ramene, ktoré si už aj tak dávno necítiš.

10. Môžeš byť sebecký

Nikto ti nekradne jedlo, môžeš si prdieť pod perinou akokoľvek nahlas chceš a kupovať si blbosti sám pre seba. Najlepšie poznáš svoje potreby predsa ty sám.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/reality-tv-valentines-day-sb2YEEm82V20w)

Titulná fotka: Lonely Planet, Unsplash / freestocks.org from Pexels

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
10
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Pamätáte sa na filmové hviezdy z našich detských čias? Takto vyzerajú dnes

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME