10 dôvodov, prečo chodiť s introvertom

Prečo sú práve títo, na prvý pohľad utiahnutí a tichí ľudia, najlepšími spoločníkmi?

Množstvo ľudí vidí introverta len ako tichú kôpku nešťastia, čo na každej akcii stojí v kúte. Keď však nazriete pod povrch, zistíte, že sa za tou kôpkou skrýva perfektný partner na život.

Skvelé naslúchacie schopnosti

Hoci komunikácia, vzájomné naslúchanie a porozumenie by mali byť kľúčovými piliermi každého zdravého vzťahu, v dnešnej dobe už nie je žiadna garancia, že to tak naozaj bude. Avšak, ak je introvert v niečom naozaj dobrý, tak je to práve počúvanie.

https://giphy.com/gifs/hulu-cbs-everybody-loves-raymond-3o7TKxbLWOD35YxySc

Sám toho síce veľa nenahovorí, no s radosťou bude tvojou bútľavou vŕbou, ktorá mimo iného dáva aj užitočné a premyslené rady. Tým, že väčšinu času trávia vo svojich vlastných myšlienkach, sú schopní do detailov rozanalyzovať danú situáciu a ponúknuť ti pohľad z celkom inej perspektívy.

Vždy ťa na ňom niečo prekvapí

Introvert rozhodne nie je človek, ktorý by vyložil všetky karty na stôl hneď pri prvom stretnutí. Skôr by sa dal prirovnať k cibuli – množstvo vrstiev naukladaných jedna na druhej, ktoré šúpeš zároveň s tým, ako ho spoznávaš. A vždy ťa na ňom niečo prekvapí.

Trvá veľmi dlhú dobu, kým sa introvert niekomu naplno otvorí, a preto sa rozhodne nemusíš báť, že sa váš vzťah stane prvé roky stereotypným, lebo ho už budeš poznať „ako vlastné boty“.

https://giphy.com/gifs/snl-saturday-night-live-snl-2016-l0HlFFZMA9gConoJO

Dlhodobé vzťahy

Ak si práve vo fáze „mladý, divoký a nadržaný“ a jediné, čo v partnerskej sfére očakávaš, je dobrý sex a balenie vreckoviek, tak klopeš na nesprávne dvere. Tvoj momentálny životný štýl je absolútne kontrastný s tým, čo chce a potrebuje introvert.

https://giphy.com/gifs/love-disney-sad-dywSU8r7QG1tC

Takíto ľudia neobľubujú rýchlokvasené vzťahy so životnosťou vínnej mušky. Oni budujú vzťahy na celý život – ako partnerské, tak aj priateľské. Takže nezáväzné posteľné radovánky a následný ignor im určite neimponujú.

Chladná hlava počas hádky

Sú ľudia, ktorí sa v hádkach priam vyžívajú. Dokážu oponenta odzbrojiť jednou vetou, vyťahovať sr*čky z minulosti a ešte sa pri tom všetkom aj škodoradostne usmievať. Nevadí im krik, práve naopak – oni sami sú väčšinou tí, ktorí ziapu z plných pľúc a je im tri-päť, že zajtra je pondelok a susedia by sa možno radi vyspali.

https://giphy.com/gifs/bachelorinparadise-season-3-bachelor-in-paradise-bip-26BRCOaS38ynJswko

Dôverným opakom tohto typu ľudí je introvert. Neznáša hluk, neznáša sa hádať a ešte tým duplom so svojou polovičkou, na ktorej mu záleží. Vynaloží všetko potrebné úsilie, aby hádke predišiel úplne a keď sa nezadarí, bude sa ju snažiť čo najrýchlejšie ukončiť. A to je veľké plus. Veď život je príliš krátky na to, aby sme strávili týždeň v tichej domácnosti zakaždým, keď niekto kúpi nevhodný toaletný papier.

Opatrnosť a empatia

To, že sa introvert uzavrel do seba a začal svoj čas tráviť radšej s fiktívnymi postavami z knižiek ako reálnymi ľuďmi, je často len reakcia na ich minulosť. Či už sa stretli so šikanou v škole, nepochopením zo strany rodičov alebo ich postihla akákoľvek iná trauma, na tom nezáleží.

Odniesli si z toho však aj jednu pozitívnu vlastnosť – opatrnosť a empatiu. Títo ľudia sami najlepšie vedia, akú váhu môžu mať niektoré slová a ako veľmi vedia ublížiť. Preto si vždy dvakrát premyslia, čo naozaj vypustia z úst.

https://giphy.com/gifs/staronfox-fox-3ohhwrgQ5mG9T83F2o

Pochopenie pre to, kým skutočne si

„Haha, ten toho veľa nenahovorí.“ „Prečo nič nepovieš. Ty sa s nami nudíš?“ „Henten je fakt divný. Radšej si v piatok večer číta knihu, ako by šiel s nami na jedno do mesta.“ Toto je len slabý odvar toho, čo si introvert na svoju povahu už stihol vypočuť.

Preto viac ako ktokoľvek iný akceptuje ľudí takých, akí sú. Chápe, že nie všetci sme rovnakí, máme rozdielne potreby a hlavne – nesnaží sa nikoho meniť.

https://giphy.com/gifs/lgbt-transgender-trans-3o6wreCmiVyWXEQIuc

Vie o sebe všetko

Introvert vie o sebe všetko. Čo chce teraz. Čo bude chcieť v budúcnosti. Čo hľadá. Čo má rád a čo rád nemá. Po čom túži, čo potrebuje a akými ľuďmi sa chce obklopovať. A najmä vie, akým človekom je on sám. Deväťdesiat percent svojho dňa trávi ponorený v myšlienkach, takže svoju maličkosť už rozanalyzoval odvrchu až po spodok.

https://giphy.com/gifs/marilyn-monroe-intj-female-kiA2eiJfn4xjO

Možno to nevie celkom presne vyjadriť, ale to nevadí, s tým sa dá pracovať. Dôležité je, že to vie. Narozdiel od ľudí, ktorí sa skrývajú za prázdne kamarátstva, piatkové ožranské seansy a kopu nezmyselných rečí, si dal naozaj prácu a zistil, kto je on sám. A to je naozaj skvelá vec.

Neustále bude o tebe premýšľať

Je to len taký malý (a vlastne aj celkom nepodstatný) detail, ale poteší. Asi netreba dvestý raz opakovať, že introvert žije viac vo svojej hlave ako v realite. Najviac času trávi čítaním kníh, hľadaním dobrých sypaných čajov a premýšľaním.

A keďže si práve teba vybral za svoju spriaznenú dušu, je viac než pravdepodobné, že väčšina tých myšlienok bude patriť práve tebe. Nečuduj sa teda, keď sa ti počas tohto vzťahu bude neustále štikútať.

https://giphy.com/gifs/90s-mtv-yR09GN4EqSnC0

Žiadna nevera

Niežeby po tejto planéte nikdy nechodil introvert, ktorý si nezaš*kal v cudzej posteli, zatiaľčo ho doma čakala frajerka. Stáva sa. Ľudia sú rôzni. Ale keď sa na to pozrieme zo všeobecného hľadiska, introverti zväčša nebývajú tí, ktorí robia takéto chyby.

https://giphy.com/gifs/wetv-love-television-d2dSjKrjERpVC1G7vg

Dôvody, prečo je tomu tak, už boli menované vyššie – vážia si svoje vzťahy, neholdujú náhodným jednorázovkám a nechcú nikomu ublížiť. Tak prečo by robili niečo, čo skĺbi tieto tri zbrane a namieri ich proti osobe, ktorú milujú najviac na svete?

Vie, čo v tejto oblasti chce

Keď ide introvert do vzťahu, tak len preto, že verí, že ten vzťah aktuálne potrebuje. Netlačí sa do toho, lebo mu babka pri rodinných obedoch omieľa, že už by naozaj bolo načase. Nenúti sa hľadať si partnera len preto, že ho majú už všetky kamošky v okolí a on nechce byť outsider.

Má vzťah vtedy, keď je na to pripravený. Určite sa ti teda nestane, že ťa o dva roky pošle do teplých krajín s tým, že zistil, že „ešte nie je na vážny vzťah pripravený“.

https://giphy.com/gifs/yosub-26BoDNXeIPeu0Fq6I

Titulná fotka: Jason Hoffman

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
37
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otravné otázky, ktoré poznajú len dospeláci bez vodičského preukazu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME