10 dôvodov, prečo si začal NEMAŤ rád leto

A nie, v tom, že tento rok zas pôjdeš dovolenkovať maximálne na Domašu, pretože si chudobný ako kostolná myš, to nie je.

Spomeň si na zimu, kedy si s drkotajúcimi zubami nadával od bolesti, pretože ťa zas d*blo na ľade. Teraz si to porovnaj s nadávaním v prepchatej električke plnej spotených ľudí, kde je horúcejšie ako u doma u Paviela. Čo by si chcel radšej? Nuž, je leto, takže ťa tieto veci určite neminú a ktovie, v septembri budeš možno leto nenávidieť ešte väčšmi. Spísali sme pre teba 10 najčastejších dôvodov, ktoré túto nenávisť spôsobujú. Je ich určite viac, ale nemáme na to celé leto.

Všadeprítomné bzučiace monštrá

Večer otvoríš okno a pricestuje tisícpäť komárov. Ideš si večer po chodníku a narazí do teba moľa alebo slepý chrúst. S vyprahnutým hrdlom sa ideš napiť kofoly z pohára, takmer vypiješ osu, ktorá dostala hyperglykemický šok z toľkého cukru, a skoro zomrieš. A keď si spokojne odfukuješ na lehátku a začne ťa otravovať mäsiarka so svojim rituálnym tancom, stratíš nervy. Áno, máme radi zvieratká, ale toto sú démoni!

giphy.com

Pot. Veľa potu.

Nehovoríme, že potiť sa nie je prirodzené. No v lete to naberá úplne iné grády. Raz za mesiac máš svetlú chvíľku, konečne si oblečieš namiesto klasickej čiernej, tričko krásnej sýtoružovej farby a po piatich minútach strávených von to hneď oľutuješ. V momente ako začne piecť slnko máš pod pazuchami mapy hádam celej zemegule. V podstate cez letné mesiace zistíš, že máš potné žľazy aj tam, kde si o nich netušil ani v najhoršom sne. Len počkaj, keď si holými stehnami sadneš na koženkový povrch…

Smrad. Fakt veľa smradu hlavne v uzavretých priestoroch.

Čo je horšie ako pot? Smrad. Smrad ľudí, ktorí nevedia používať dezodorant. Keď sa to spojí dokopy s uzavretým priestorom v MHDčke, teplom a dychom po rannej omelete s cibuľkou, úplne si vyhral. A to nehovoríme o kontajneroch plných rýchlejšie sa rozkladajúceho jedla, okolo ktorých prejdeš a máš chuť vyložiť na stôl všetko, čo si dnes jedol.

Spánok v spaľovni

Keď je v noci 25 stupňov, hľadanie polohy, pri ktorej ti nebude teplo je naozaj náročná vec. Hlavne, keď sa potíš už len z toho, že sa prekotíš z jednej strany postele na druhú. Keď si už v hladine alfa a už už ideš zaspať, práve vtedy príde ten najhlučnejší komár na svete pomstiť vraždu jeho kamoša, čo si spáchal včera.

giphy.com

Zákerný žltý bastard

Priateľov si drž blízko, no nepriateľov ešte bližšie. Ale čo keď to hlúpe slnko je 149 600 000 kilometrov od teba a aj tak ťa po hodine spáli ako briketu? Ak patríš medzi ľudí, ktorí sú červení, aj keby na seba natreli päťcentimetrovú vrstvu opaľováku s faktorom 85, vieš, o čom je reč. Keď však príde to štádium, kedy začneš zvliekať kožu, masochisticky sa v tom vyžívaš.

Príliš veľa odhalenej kože

Aj ty by si si najradšej obliekol čierne gate a mikinu aj do tropických horúčav? Nuž, nektorí ľudia proste nie sú stavaní na to, aby ukazovali svoje, po Vianociach a Veľkej Noci, „vyrysované“ telo verejnosti. Teda pokiaľ nie si Nikola. Tá si oblečie croptopy aj v decembri. Paradoxom je, že nosíš radšej dlhé veci, aby nebolo vidno tvoju kožu sťa vedúci vápenky, ale s takýmto prístupom budeš ako bryndza navždy.

giphy.com

Letná nočná mora všetkých žien

Holenie. Jedna z finančne a časovo najnáročnejších vecí na svete, naberá vyšší stupeň počas leta. Keď už skapíňaš od tepla a tie rifle už naozaj musíš vymeniť za kraťasy, nenávidíš svoje korienky chlpov za to, že sú príliš iniciatívne, pretože o výsledkoch včerajšieho holenia už nasledujúce ráno môžeš len snívať.

Alergie na život

Veľa z nás máva alergiu na debilných ľudí, ktorá sa prejavuje sarkastickými až útočnými poznámkami, otráveným gúľaním očami a chuťou odpáliť sa na Melmak. Skutoční alergici mi však dajú za pravdu, že v lete sa prebúdzajú aj iné alergie. Alergie na slnko, po ktorých vyzeráš ako zmutovaná salamandra, alergické reakcie na poštípanie hmyzom či kýchanie a sople z tých poletujúcich vecí zo stromov. A chudáka, čo má alergiu na vodu fakt úprimne ľutujeme.

giphy.com

Premotivovaní kamoši

Zrazu by všetci chodili na cyklotúry, grilovačky, opekačky, kúpačky, chatovačky… Ty si sa však zobudil poobede po maratóne už piatykrát pozretého seriálu a chceš pokoj. Veď pariť sa vo vlastnej šťave môžeš aj doma.

Keď vlastne nenávidíš leto za to, že žiadne nemáš

Niekto si len tak ledabolo nežije v prepychu a nechodí po festivaloch a opíjačkách každý druhý večer. Pretože work hard, dream big je tvoje heslo – fakt pracuješ ako mulica a o slušnej výplate môžeš len snívať. Ale lepšie tých pár drobných ako klincom do ucha.

eurokeks.com

Titulná fotka: thethings.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
8
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Túto noc nás čaká parádna meteorická šou. Ako si ju najlepšie vychutnať?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME