Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

10 epických filmových cameo vystúpení hercov, ktoré fanúšikov príjemne potešili

10 jedinečných vystúpení známych osobností vo filmoch a seriáloch.


Filmotéka sa posledné roky teší čoraz populárnejším scénam, tzv. cameo rolám známych osobností. Ide o krátke vystúpenie herca/herečky, ktorí sa vo filme alebo v seriáli objavia iba na krátku chvíľku. Tieto scény sú dnes už bežne zaužívaným trendom. Poväčšine tieto výstupy slúžia najmä na nalákanie divákov ako chvíľková dávka nostalgie.

Naopak, v niektorých prípadoch väčších projektov sa tiež stalo, že sa v snímke daný herec objavil aj na dlhší čas. Tento spôsob už neoznačujeme ako bežnú cameo rolu, aj keď by sme daný výstup mohli definovať vedľajším vystúpením, vedľajšou úlohou. Zakaždým však ide o skutočne veľké potešenie, ktoré nadšencom danej franšízy spríjemní sledovanie.

Tento trend sprevádza najmä filmy o superhrdinoch. Prvý, kto tento trend pevne zakorenil v dnešnej kinematografii, je bezpochyby Marvel Studios. Ich unikátne potitulkové scény priniesli už celý zástup scén, v ktorých si určitý legendárny herec strihol cameo rolu. Po stopách Marvel Studios sa trendu pridržiava aj DC Studios a iné štúdia, ktoré do filmov doručili taktiež mnohé epické scény.

My sme si v dnešnom článku pre vás pripravili výber tých najlepších cameo scén a vystúpení rôznych hercov a herečiek, ktoré nám vyčarili úsmev na tvári. Tobey Maguire v Spider-Man: No Way Home, Hugh Jackman v X-Men: First Class, ale aj Mike Tyson v snímke The Hangover 2. Všetkých 10 vystúpení hercov nás pri sledovaní filmov okamžite nadchlo.

MovieStillsDB/Warner Bros. Pictures

10. Keith Richards v Pirates of the Caribbean: At World’s End

Mnohí fanúšikovia po celom svete si už od prvej snímky Piráti z Karibiku všimli nápadnú podobu medzi kapitánom Jackom Sparrowom, ktorého stvárňuje Johnny Depp, a legendárnym hudobníkom Keithom Richardsom z The Rolling Stones. Tvorcovia túto podobnosť rýchlo využili a Keitha obsadili do úlohy kapitána Teagua, otca Jacka Sparrowa.

9. Hugh Jackman vo filme X-Men: First Class

Čo je zvláštne na tom, že Hugh Jackman sa objavil v snímke franšízy, kde sa jeho charakter neustále objavuje? X-Men: First Class je prequel k hlavnej dejovej linke, čo znamená, že sa odohráva o niekoľko rokov skôr. Oficiálne sa v snímke Wolverine objaviť nemal, no Fox nás milo potešil, keď sme mohli aspoň na pár sekúnd vidieť Hugha pri verbovaní mutantov do prvého tímu X-Men.

8. Johnny Depp v 21 Jump Street

Každý správny fanúšik akčných filmov dozaista pozná 21 Jump Street s Channingom Tatumom a Jonahom Hillom. Vedeli ste však, že rovnomenný seriál sa vysielal aj koncom 80. rokov, kde si Johnny Depp zahral jednu z hlavných úloh? Vo filme stvárnil postavu Tommyho H., čo je odkazom na meno jeho pôvodnej postavy zo spomínaného seriálu.

Mohlo by ťa zaujímať:

Máš poslednú šancu. Vyhraj e-bike v hodnote 3 800 eur, s ktorým si užiješ každú jazdu

7. Michael Keaton v The Flash

Legenda v podobe Michaela Keatona ožila minulý rok, no v nie najlepšom svetle. Warner Bros. sa rozhodli vylepšiť už tak premárnenú snímku The Flash vystúpením Batmana, ktorého sme mohli vidieť v legendárnej sérii od Tima Burtona. Nebudeme si však klamať. Príchod Keatona na scénu drží celý film od hlbokého superhrdinského podpriemeru.

6. Mike Tyson v The Hangover 2

Obľúbená komédia, ktorá svojím príchodom na strieborné plátna rozveselila nejedného diváka. Celá trilógia započala snímkou The Hangover, kde sa vo vedľajšej úlohe objavil legendárny boxerista Mike Tyson. O 2 roky dorazilo pokračovanie snímky, ktoré sa nieslo v podobnom duchu ako prvý diel. Príjemným potešením pre mnohých divákov tak bola scéna spievajúceho Mika Tysona v závere filmu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Martin Krug
Primárne sa venujem tvorbe článkov na tému Marvel a Marvel Cinematic Universe (MCU). Cudzie mi však nie sú ani témy, ktoré spadajú do fantasy pop-kultúry, od najrôznejších kníh, cez vybrané komiksy, až po samotné filmové a seriálové projekty. Denne prispievam k tuzemskému Marvel spravodajstvu prostredníctvom sociálnych sietí.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.