10 existenčných problémov začiatku spolunažívania

Chystáte sa na prvé spoločné bývanie s vašou polovičkou? S týmito „problémami“ sa budete musieť popasovať.

Zdroj: pixabay.com (https://pixabay.com/sk/zúrivý-rozrušenie-osoba-žena-hnevá-2514031/)

Láska je láska. No keď zistíme, že tá naša prerástla už do niečoho silnejšieho a radi by sme svoju polovičku mali po boku každý deň, pristúpime na ideu spoločného bývania. Plní eufórie a nádeje na krajší život v harmónií si vyhliadneme nejaký ten bytík a sme odhodlaní vykročiť za novým dobrodružstvom. Avšak každá minca má dve strany a ako by to bolo, keby svoje muchy nemala i táto veľká udalosť. Spolu s prvým bývaním podpisujete i neoficiálnu zmluvu o strate súkromia. Čo môže byť medzi prvými vecami, nad ktorými zagúľate očami?

1. Najkrajšia si, keď si češeš vlasy… A sú po celom byte.

Vlasy v umývadle, vo vani, na zemi, na záchode, v zadku… Áno, drahí chlapci, nešli ste bývať len s ňou, ale i s jej korunou krásy – vlasmi. Keďže jej na nich záleží a patrične o ne dbá, občas sa stane, že jej nejaký ten vlások padne na zem. No dobre, občas aj niekoľko desiatok, no ona za to predsa nemôže. Aspoň tak tvrdí ona.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/krása-bruneta-roztomilý-zariadenie-15932/)

2. Umývanie riadu

„Ja som varila, ty ho umy.“ „Ale veď som ho umýval včera!“. Áno, riady naše každodenné. Nie je to práve najpríjemnejšia činnosť, no čo je nutnosť je nutnosť. Takže, hor sa do toho a bez odvrávania!

giphy.com (http://gph.is/2di2oNd)

3. Toaleta

Táto téma je trochu tabu, no povedzme si narovinu. Najväčšia nočná mora obáv nášho krehkého, nevinného a neokresaného vzťahu pri začiatkoch spoločného bývania je to, že naša polovička bude počuť z wecka absolútne každý proces. Nuž, nezostáva nám nič iné ako vás ubezpečiť, že toto je naozaj len otázka času. Nechaj to zrieť…

pixabay.com
(https://pixabay.com/sk/ľudia-muž-chlap-frustrácie-2568886/)

4. Chrápanie

Nebojte sa, drahí muži, toto nezvaľujeme len na vás. Vieme, že to nie je problém len vášho pohlavia. Zdieľanou posteľou z tvojich ničím nerušených, tichých nocí zostane len spomienka. A pekná. Čo vám poradíme? Asi nič. Také tie smiešne zvuky s ústami, ktoré robíte aby chrápanie prestalo, naozaj nepomáhajú. Ani otočenie na bok a ani prebudenie s informáciou: „Chrápeš!!!“. Možno štuple do uší alebo gauč v obývačke. Áno, to je riešenie.

giphy.com (http://gph.is/197Yv9U)

5. Osobný priestor

Tak toto sa týka najmä vás, ženy. Buďte k sebe úprimné. Šminky tu, lak na nechty tam, na handry vám vaša polovica skrine nestačí, preto máte ešte pár vecí v jeho priestore. No čo, čo to máte vyhodiť?

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/adult-beautiful-elegant-eyewear-291762/)

6. Bielizeň

„Máš nejaké špinavé prádlo?“ „Nieeee,“ a vy s dôverou dáte do práčky prach a aviváž, pustíte program a idete si spraviť konečne vytúženú kávu. Po ceste vidíte pod gaučom 3 páry špinavých ponožiek, 1 trenky a tričko s fľakom, ktoré zašpinil na spoločnej večeri už pred 3 týždňami. Áno, zvyčajne to končí hádkou.

pixabay.com
(https://pixabay.com/sk/ľudia-muž-chlap-frustrácie-2568886/)

7. Zmysel pre poriadok

Ten má každý z nás rozvinutý inak a preto je to jeden z najčastejších kameňov úrazu. Kým niekto nemôže vidieť na stole ani jednu špinku, iný má vôľu upratať, až keď nevidí podlahu. A to môže byť pomerne frustrujúce, však?

giphy.com (http://gph.is/18QHGAB)

8. V zdraví aj chorobe

Nuž, už nebudete mať priestor na to, aby vás drahá polovička videla vždy v top stave. Od odmaľovanej vizáže po sprche s mokrými vlasmi, až po soplíkové stavy či črevnú chrípku. Ale žiaden strach, ak vás ľúbi, aj čaj urobí, aj vývar prinesie.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/woman-morning-bathrobe-bathroom-4614/)

9. Tolerancia individuality

Ajajáj. Tu nastáva problém, ak moc nemusíte jeho alebo jej vkus, ale nevadí vám ako sa oblieka, pretože ho/ ju predsa milujete. Celkom iné to však je, keď si máte spoločne zariadiť priestor, v ktorom máte žiť. Už žiadne ružové závesy… Už žiadne plagáty auta nad posteľou. Kom-pro-mis. To je tá správna východisková situácia. Pevné nervy!

giphy.com (http://gph.is/1FYIuRF)

10. Čo si dáme na obed?

Hovorí sa, že láska ide cez žalúdok. No čo ak on miluje mäso a ona je vegetariánka? Ona zbožňuje sladké, on smažené? Tu je pomerne ťažké sa dohodnúť, no časom určite nájdete nejakú spoločnú cestu. Alebo dve, haha.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/gray-scale-photo-of-topless-man-covering-face-235355/)

Na záver by sme radi podotkli, že toto všetko sú banality. Takže, ak sa na spoločné bývanie cítite – hor sa na vec! 🙂

Titulná fotkapixabay.com 

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
8
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
46
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
9 sexuálnych trapasov, o ktorých radšej nikto nehovorí

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME