10 famóznych dramatických seriálov, ktoré patria k špičke súčasnej televíznej tvorby

Seriály, ktorým by ste mali venovať pozornosť.

Seriály sa na nás v posledných rokoch valia zo všetkých strán. Človek by si aj chcel napozerať všetko podstatné, ale to je, samozrejme, nereálna predstava.

V nasledujúcom článku sme sa pre vás rozhodli vybrať 10 dramatických seriálov, ktoré v súčasnosti patria medzi to najlepšie, čo môžete na televíznych obrazovkách nájsť. Je jasné, že sa nám tam veľa titulov nezmestilo, takže tento rebríček rozhodne nepovažujte za definitívny.

Stranger Things

Parádne sci-fi bratov Dufferovcov pobláznilo celý svet a diváci teraz už s napätím čakajú na 3. sériu, ktorá dorazí už toto leto. Pri Stranger Things sa tvorcom podarilo vytvoriť mix skvelého príbehu, sympatických postáv, ktoré si okamžite zamilujete, ako aj nostalgie a popkultúrnych odkazov.

Výsledkom je novodobý fenomén, na ktorý môže byť Netflix právom pyšný. Pokiaľ ste Stranger Things z nejakého dôvodu doteraz ignorovali, skúste dať seriálu šancu. Ľutovať nebudete.

The Crown

Výborná historická dráma o živote anglickej panovníčky Alžbety II. patrí k ďalším výstavným kusom Netflixu. V seriáli sledujeme Alžbetin život od roku 1947 až do súčasnosti a sme svedkami mnohých zásadných historických udalostí, ktorým musela Alžbeta čeliť.

Zatiaľ sme dostali dve fantastické série, v ktorých sa zaskvela najmä úžasná Claire Foy v hlavnej úlohe. V tretej sérii ju v hlavnej úlohe vystrieda čerstvá držiteľka Oscara, Olivia Colman. Nových epizód by sme sa mali dočkať ešte tento rok.

House of Cards

Politická thrillerová dráma House of Cards už dospela do svojho finále. Posledná séria už síce nebola to pravé a mnohých fanúšikov sklamala. Predovšetkým sa tvorcovia museli zaobísť bez Kevina Spaceyho v hlavnej úlohe (keďže na povrch vyplávali jeho sexuálne škandály).

V závere teda museli tvorcovia scenár výrazne meniť. Nech je, ako chce, päť sérií, ktoré finále predchádzali, patria k tomu najlepšiemu zo seriálovej tvorby. A to aj vďaka démonickému Spaceymu, ale aj inteligentnému scenáru.

Game of Thrones

Čo napísať a neopakovať sa? Game of Thrones je už klasika a rozhodne ide o jeden z najlepších (alebo rovno najlepší?) fantasy seriál. Adaptácia stále nedokončenej ságy Georga R. R. Martina ponúka skvelý epický príbeh, výrazné postavy a konflikty, ako aj viaceré scenáristické prekvapenia.

Tento rok na naše obrazovky dorazí posledná, ôsma séria. Dočkáme sa jej 17. apríla 2019. Trailer naznačuje, že zavŕšenie to bude vskutku veľkolepé.

Príbeh služobníčky

Adaptácia dystopického románu od Margaret Atwood má na svojom konte zatiaľ dve série, ktoré mimoriadne vrelo prijalo diváci aj kritici. Temná dráma si odniesla aj viacero ocenení, takže niet divu, že sa spoločnosť Hulu rozhodla doručiť nám aj jej tretiu sériu.

Príbeh, odohrávajúci sa v teokratickom totalitnom štáte Gilead, patrí skutočne k vrcholom súčasnej seriálovej tvorby. Za pozornosť stoja aj famózne herecké výkony na čele s Elisabeth Moss. Tá si za svoj výkon odniesla aj Zlatý glóbus.

Fargo

Seriálová čierna komédia Fargo, ktorá sa inšpirovala rovnomenným kultovým filmom bratov Coenovcov, si získala srdcia kritikov aj divákov. Podľa mnohých dokonca aj prekonala samotný originál od Coenovcov.

Nech je, ako chce, ide o sakramentsky kvalitný seriál s výbornými dialógmi, atmosférou a hercami. Zatiaľ sme dostali tri výborné série, na pláne je aj štvrtá. Tá sa, pravdepodobne, začne natáčať tento rok, presný dátum premiéry teda zatiaľ nepoznáme.

Westworld

Pozoruhodný mix sci-fi a westernu od Jonathana Nolana a Lisy Joy ponúkol skutočne originálny seriálový zážitok. Išlo totiž o poriadne napínavý, herecky bezchybný a audiovizuálne úchvatný počin, ktorému sa dalo vyčítať len málo.

Zatiaľ máme k dispozícii dve kvalitné série. Dočkáme sa, samozrejme, aj tej tretej, hoci nie je úplne jasné, kedy. Tvorcovia si podľa všetkého chcú nechať dostatok času, aby svoj príbeh vypiplali presne podľa svojich predstáv.

Narcos

Mrazivá kriminálna dráma Narcos o vzostupe drogového kráľa Pabla Escobara patrí k seriálovým chuťovkám prvej triedy. Okrem skvelého príbehu za to môže najmä dokonale démonický Wagner Moura v hlavnej úlohe. Dovedna sme sa dočkali troch sérií, pričom v tej poslednej už postava Escobara absentovala, a bolo to cítiť.

Stále však išlo o vysoký nadštandard. Pôvodne tvorcovia ohlásili aj štvrtú sériu, z tej sa však napokon stal spin-off Narcos: Mexico, ktorý vám touto cestou tiež odporúčame.

Breaking Bad

Vynikajúci neo-westernový thriller patrí podľa mnohých k vôbec najlepším seriálom histórie. Nemôžeme nesúhlasiť. Celkovo sme sa dočkali piatich sérií, ktoré pozbierali snáď všetky možné ceny a tešili sa priam neuveriteľnej diváckej a kritickej priazni. Ide skrátka o kult, ktorý by ste nemali premeškať.

Dočkali sme sa aj prequelu Better Call Saul a podľa tvorcov nás čaká ešte minimálne jeden spin-off.

Mindhunter

Absolútne skvelý procedurálny krimi thriller z producentskej dielne Davida Finchera o psychologickej profilácii sériových vrahov predstavuje skutočnú lahôdku. Stojí na výborne napísaných dialógoch, mrazivej atmosfére a vynikajúcich hereckých výkonoch.

Rozhovory s uväznenými vrahmi sú poriadne znepokojivé a naženú vám husiu kožu. Tento rok by sme sa mali dočkať aj očakávanej druhej série, tak dúfajme, že sa vysokú latku kvality podarí udržať.

Titulná fotka: MGM Television 

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Epické komentáre pod videami na najznámejšej stránke pre dospelých

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME