10 famóznych filmov Roberta Pattinsona, ktoré dokazujú, že bude skvelý Batman

Robet Pattinson získal rolu Batmana a týchto 10 filmov vás presvedčí, že tvorcovia vybrali veľmi schopného herca.

Zdroj: Summit Entertainment, Fox 2000 Pictures

Ako ste možno už zachytili, novým predstaviteľom kultového Batmana sa stane Robert Pattinson. Na internete sa už rozvírili horlivé debaty, v ktorých nechýbal ani veľký nárek fanúšikov. To herecké drevo z Twilightu že má byť ďalší Batman?

Časy sa však už dávno zmenili a verte či nie, Pattinson prešiel dlhú cestu a už viackrát dokázal, že je veľmi schopným hercom. Twilight ságu nechajte v prepadlisku dejín a radšej si pozrite túto desiatku filmov, ktoré vás presvedčia, že rola Batmana je dobrých rukách.

Little Ashes

V biografickej dráme Paula Morrisona si Pattinson zahral legendárneho surrealistického maliara Salvadora Dalího. Snímka sa zaoberá Dalího priateľstvom s básnikom Federicom Garcíom Lorcom, ktoré sa rozvinie v ľúbostný vzťah.

Snímka ako taká si síce odniesla skôr chladné recenzie, ale kritici chválili všetkých hercov a špeciálne Pattinsonov výkon. Podľa nášho názoru rozhodne nejde o zlý film a za pozretie stojí.

Nezabudni na mňa

Nezabudni na mňa je filmom, ktorý ešte spadá do obdobia Twilightu, keď bol Pattinson považovaný len za dievčenský idol bez väčšieho talentu. Už v tejto romantickej dráme Allena Coultera sa však ukazuje, že tento názor je mylný, keďže Pattinson svoju rolu zvládol veľmi dobre. Škoda, že filmu podrážal nohy slabší scenár.

Voda pre slony

V romantickej dráme Voda pre slony od Francisa Lawrencea si Pattinson zahral mladého Jacoba, ktorý sa riadením osudu ocitol v službách svetového cirkusu. Tu stretáva pôvabnú Marlenu (Reese Whiterspoon), do ktorej sa zamiluje.

Voda pre slony bola prvým výraznejším Pattinsonovým pokusom vymaniť sa z tieňov Twilightu. Podarilo sa mu to a výsledkom bol kvalitný film s výbornou atmosférou, emóciami a hercami.

Cosmopolis

V náročnej snímke Cosmopolis od Davida Cronenberga si Robert Pattinson brilantne strihol mladého milionára a finančníka Erica Packera. Snímka si brala na mušku neľudskosť medziľudských vzťahov či kritiku súčasnej spoločnosti.

Nechýbali jej náročné filozoficky ladené dialógy a veľká myšlienková podnetnosť. Pattinson týmto filmom definitívne potvrdil svoje herecké kvality a odniesol si chválu kritikov, ako aj festivalových divákov.

Miláčik

V roku 2012 vznikol v réžii dvojice Declan Donnellan a Nick Ormerod zaujímavý film Miláčik podľa rovnomenného románu Guya de Maupassanta. Pattinson stvárnil mladíka Georgesa, ktorý sa túži dostať v spoločenskom rebríčku čo najvyššie a bezohľadne na to využíva všetky možné metódy. Pattinson a ostatní herci predviedli skvelé výkony a film ako taký Maupassantovej predlohe rozhodne hanbu neurobil.

The Childhood of a Leader

V pozoruhodnej artovej mysterióznej dráme The Childhood of a Leader si Robert Pattinson zahral síce menšiu, ale v kontexte príbehu dôležitú úlohu. Samotný film je mrazivou alegóriou na vzostup fašizmu a rozpráva príbeh detstva fiktívneho budúceho diktátora. Brilantná atmosféra, herci, téma a naliehavá hudba robia zo snímky skvelý zážitok. Nedocení ho však každý.

Stratené mesto Z

Stratené mesto Z sa odohráva v roku 1906, keď sa bádateľ Percy Fawcett (Charlie Hunnam) a jeho asistent Henry Costin (Robert Pattinson) chystajú prebádať doteraz neznáme územie v Bolívii. Film Jamesa Graya nie je tradičným popcornovým dobrodružným filmom. Spolieha sa skôr na emócie, psychológiu a skvelú pochmúrnu atmosféru. Práve tým však vyčnieva a rozhodne stojí za to.

Dobré časy

V kriminálke Dobré časy predviedol Robert Pattinson možno doteraz najlepší výkon kariéry. Kriminálny thriller bratov Safdieovcov sa odohráva počas jednej šialenej noci, keď sa mladík Constantine (Pattinson) snaží dostať z väzenia svojho brata. Intenzívny, poriadne atmosférický film s neutíchajúcim tempom vás strhne a zomelie. Paráda.

High Life

Extrémne nedivácke sci-fi Claire Denis je určené výhradne milovníkom umelecky náročných filmov. Uznávaná režisérka nám rozpovedala príbeh trestancov, ktorí majú na palube vesmírnej lode nájsť nové obnoviteľné zdroje energie pre Zem.

Robert Pattinson právom kraľuje celému filmu, ktorý je veľmi pomalý, tiesnivý, filozofický a nepríjemný (v dobrom slova zmysle). Zaujímavý kúsok, pokiaľ sa však chcete pri filmoch hlavne baviť, High Life ani nezapínajte.

Damsel

Damsel od režisérskej dvojice bratov Zellnerovcov je veľmi svojráznym anti-westernom s prvkami tragikomédie. Zobrazuje cestu obchodníka Samuela Alabastera (Robert Pattinson), ktorý sa vydáva na dlhú cestu za svojou snúbenicou Penelope (Mia Wasikowska).

Damsel je vskutku veľmi originálny western, ktorý ani náhodou nesadne každému. Koniec-koncov, bratia Zellnerovci aj predtým točili veľmi nevšedné a experimentálne snímky. Za skúšku však Damsel určite stojí.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Úprimné ilustrácie o živote v páre, ktoré ťa pobavia, ale aj chytia za srdce

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME