10 fantastických slovenských seriálov, ktoré by ste rozhodne mali vidieť

Slovenskí tvorcovia preukázali talent v tvorbe dokumentov, animovaných komédií či historických seriálov.

Zdroj: Televízia JOJ

Seriálovej tvorbe sa na Slovensku v posledných rokoch celkom darí. Okrem solídnych dokumentárnych cyklov sme sa dočkali aj výrazných animovaných seriálov, emotívnych drám, ale aj humoru. V tomto článku sme pre vás vybrali 10 slovenských seriálov, ktoré považujeme za nadpriemerne podarené.

Mafiáni

Pôsobivý dokumentárny cyklus Mafiáni divákov prevedie históriou najrôznejších mafiánskych skupín, ktoré boli na Slovensku aktívne najmä v 90. rokoch. Informačne bohaté, dobre natočené a skutočne strhujúce. V roku 2017 tvorcovia na prvú sériu nadviazali pokračovaním Súmrak bossov. Pokiaľ sa o túto tematiku zaujímate, nemáte nad čím váhať.

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska

Ďalší výborný dokumentárny seriál. Určený je výhradne dospelým, keďže nám ukáže tých najhorších vrahov a zločincov našej histórie. Miestami vám z popisovanej brutality rozhodne nebude dobre. Seriál je špičkovo natočený a nechýba mu poriadny kus mrazivej atmosféry.

Najväčšie tragédie Slovenska

Najväčšie tragédie Slovenska nadväzujú na predchádzajúci seriál o najväčších kriminálnych prípadoch. V tomto sa však tvorcovia zamerali na tie najväčšie tragédie, akými boli napríklad lavína v Mengusovskej doline či požiar v Slovenskom raji.

Mesto tieňov

Kriminálka Mesto tieňov nedopadla vôbec zle. V dvoch sériách divákom ponúkla zaujímavé scenáre, solídnych hercov (Pavol Višňovský, Soňa Norrisová či Róbert Jakab) a poriadnu porciu pochmúrnej atmosféry. Plusom bolo aj moderné audiovizuálne stvárnenie. Mesto tieňov sa tak určite radí k tomu najlepšiemu, čo u nás v hranej tvorbe vzniklo.

Tajné životy

Mimoriadne vydarený seriál so Zuzanou Mauréry, Szidi Tobias či Juditou Hansman. Rozpráva príbehy pracovníkov a klientov azylového domu Druhá šanca. Práve tam sa totiž uchyľujú ženy a deti, ktoré utekajú pred domácim násilím. Silné herecké výkony, dobré scenáre a sebavedomá réžia robia z Tajných životov vydarený titul.

Mafstory

Pokiaľ by sme chceli zabrúsiť do sitcomových vôd, tak zo všetkých zástupcov by sme asi vybrali Mafstory. Pravdepodobne ide (na pomery Slovenska) o náš najlepší komediálny seriál. Atraktívne prostredie mafie dalo tvorcom možnosť dostať do scenára skvelé nekorektné hlášky a čierny humor. Celkovo teda slušná zábava.

Za sklom

Kriminálka Za sklom síce nedosahuje kvality Mesta tieňov, ale aj tak ide o nadpriemerný titul, ktorý ťahajú najmä skvelí herci v hlavných úlohách (Ján Koleník a Tomáš Maštalír). Kvalitné scenáre a slušná atmosféra tiež urobili svoje, takže Za sklom si určite váš čas zaslúži.

Websterovci

Kvalitný animák o sympatickej pavúčej rodinke a jej dobrodružstvách. Jednotlivé epizódy majú humor, nadhľad a nápaditosť. Animácia sa taktiež podarila, takže v tomto prípade nie je prehnaná kritika na mieste.

Štúrovci

Vcelku vydarený historický seriál v réžii Petra Mikulíka o Ľudovítovi Štúrovi a jeho generačných druhoch. O dobrý dojem sa postaral hlavne schopný kasting (Dušan Jamrich, Štefan Kožka, Viera Strnisková) a kvalitné spracovanie.

Expremiéri

Ďalší pozoruhodný dokumentárny seriál, ktorý sa – ako hovorí už názov – zameral na bývalých premiérov samostatnej Slovenskej republiky. Jednotlivá kvalita epizód bola kolísavá, ale ako celok ide o zaujímavý pohľad na bývalých politických lídrov.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
9
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Skvelé triky, ktoré práve nepotrebuješ, no môžu ti raz zachrániť život


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME