Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 21.3.2023
sk
Blahoslav
cz
Radek
, Radomil
Zdroj: ©Skydance Media / MovieStillsDB

10 filmov, ktoré kritici roztrhali na kusy, no diváci ich napriek tomu milujú (2. časť)

Keď kritici a diváci rozhodne nie sú na jednej vlne.

Vkus je naozaj rozdielny. A pokiaľ sa bavíme o umení, tak to platí obzvlášť. Čo sa páči jednému, nemusí sa páčiť druhému, a naopak. Už pred nejakým časom sme ti na EMEFKA priniesli článok o filmoch, ktoré kritika zvozila pod čiernu zem, avšak diváci s nimi radikálne nesúhlasili. V tomto článku sa pozrieme na ďalších 10 podobných snímok.

1. Bright

Neobvyklá fantasy kriminálka Bright vznikla pod režisérskou taktovkou Davida Ayera. Zaviedla nás do alternatívneho sveta, v ktorom žijú bok po boku ľudia a najrôznejšie fantasy bytosti. Ich spolunažívanie ale nie je bezproblémové. Hlavnými hrdinami sú policajt Daryl (Will Smith) a jeho parťák Nick (Joel Edgerton), ktorý je ork. Premisa znela poriadne lákavo, ale film u kritikov príliš nehviezdil.

Na Rotten Tomatoes má len 27 % pozitívnych recenzií. Recenzenti filmu vyčítali neukočírovanosť, generickú akciu a nedostatočné rozpracovanie motívov. Naproti tomu diváci boli viac než spokojní, o čom svedčí ich 83 %, ktoré filmu na RT udelili. Podľa nich išlo o svižnú a originálnu zábavu so skvelými hercami.

2. Pád anjela

Akčný triler Pád anjela natočil Ric Roman Waugh. Ide o tretí diel série, ktorému predchádzali snímky Pád Bieleho domu a Pád Londýna. Opäť sa na scéne objavuje agent tajnej služby Mike Banning (Gerard Butler), ktorý tentokrát bude musieť očistiť svoje meno. Snímka u kritikov príliš nepochodila.

Na RT si od nich vyslúžila len 38 % pozitívnych recenzií. Podľa nich ide o ničím zaujímavý akčňák, ktorý nie je ani príliš napínavý, ani zábavný. Diváci ale hlásili veľkú spokojnosť a filmu vystavili hodnotenie parádnych 93 %. Tvrdili, že Pád anjela pokračuje v tradícii svojich predchodcov a ide o výborne obsadený a skvele natočený kúsok.

3. Collateral Beauty

Dojemná dráma Collateral Beauty od Davida Frankela rozpráva príbeh Howarda (Will Smith), ktorý sa spamätáva z hroznej tragickej udalosti. Jeho priatelia sa mu ale pokúsia pomôcť vyrovnať sa s krutosťou osudu. Snímka si od kritikov odniesla skôr negatívne recenzie a na RT pri nej svieti rating 14 % pozitívnych recenzií.

Filmu bola vyčítaná prílišná sentimentalita, mizerný scenár a morálna odpudivosť, ktorú maskuje za srdcervúce a dojemné rozprávanie. Návštevníci kín však boli viac-menej spokojní, o čom svedčí aj ich hodnotenie 64 %. Dostali vraj dobre natočenú a herecky skvelú drámu, ktorá im dokázala zabrnkať na city.

Odporúčame prečítať:

V Bratislave sa stal poriadne bizarný incident. Najskôr zbili vodiča električky, potom sa ukájali

4. Štyri izby

Snímka Štyri izby sa skladá zo štyroch poviedok, ktoré natočili režiséri Allison Anders, Alexandre Rockwell, Robert Rodriguez a Quentin Tarantino. V centre všetkých štyroch príbehov je zamestnanec hotela Ted (Tim Roth), ktorý prežíva jednu šialenú epizódu za druhou. Film rozhodne nie je zlý, aj keď určite trpí určitou nevyváženosťou.

Recenzenti mu ale nevedeli prísť na meno a na RT sa vyškriabal len na chabých 13 % pozitívnych recenzií. Podľa nich má síce film občas štýl a dobré nápady, ale ako celok je nudný a nezaujímavý. Diváci však boli ústretovejší a filmu na RT udelili 69 %. Chválili sa najmä poviedky od Rodrigueza a Tarantina. A treba povedať, že práve tie sú rozhodne najlepšie (zvyšné dve sú, naopak, úplne mizerné).

5. Nikdy to nevzdávaj

Romantickú hudobnú drámu Nikdy to nevzdávaj natočil Sean McNamara. Hlavnou hrdinkou je Terri Fletcher (Hilary Duff), ktorá má nesmierny spevácky talent. Jej otec však nechce o tom, že by sa jeho dcéra venovala hudbe, ani počuť. Terri sa ale napriek tomu rozhodne stráviť leto na hudobnej akadémii, kde sa zoznámi s novými priateľmi a prvou veľkou láskou.

No, čo povedať? Film už na prvý pohľad pôsobí ako klasická tínedžerská limonáda o tom, že ísť za svojím snom sa vždy vyplatí. Kritici jej vyčítali nenápaditosť a schematickosť a na RT má od nich len 15 % pozitívnych recenzií. Návštevníci kín ale boli spokojní, o čom svedčí aj ich 71 %. Podľa nich ide o svižný a dobre obsadený film s príjemnou feel-good atmosférou.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje