Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda
Zdroj: ©Sony Pictures Entertainment

10 filmov, ktoré kritici roztrhali v zuboch, no diváci ich napriek tomu milujú

Vkus kritikov a divákov je často odlišný.

Filmový vkus je naozaj rôznorodý, o tom niet pochýb. Platí to, pravdaže, aj pre kritikov aj divákov. Presvedčiť si sa o tom mohol aj v našich článkoch, v ktorých sme ti priniesli výber filmov, ktoré recenzenti vychválili do nebies, ale divákom sa príliš nepáčili.

Samozrejme, máme aj opačné prípady, keď kritici nejaký film strhali pod čiernu zem, ale diváci boli voči nemu omnoho ústretovejší. V tomto článku sa pozrieme na 10 podobných prípadov.

1. Venom

Komiksovka Venom vznikla pod režijným dohľadom Rubena Fleischera a predstavila nám origin známeho Spider-Manovho záporáka. Toho si strihol Tom Hardy. Vo vedľajších úlohách sme sa potom dočkali takých skvelých hercov, ako Michelle Williams, Riz Ahmed či Woody Harrelson.

Ani to však filmu príliš nepomohlo a kritici ho totálne odpísali ako nepodarenú a po všetkých stránkach slabú komiksovku. Na stránke Rotten TomatoesVenom len 30 % pozitívnych recenzií. Diváci však mali iný názor, o čom svedčí ich 81 %. Podľa nich bol Venom zábavnou a svižnou popcornovkou so sympatickými hercami a veľkým stupňom zábavnosti.

2. Rambo: Posledná krv

Príliš veľa vody nenamútil ani kultový hrdina John Rambo vo svojom piatom filme s názvom Rambo: Posledná krv. Ten zrežíroval Adrian Grunberg a do hlavnej úlohy sa vrátil legendárny Sylvester Stallone. Príbeh sa točí okolo toho, že sa John Rambo musí zase vrátiť do akcie a tentokrát zachrániť mladé dievča z osídiel mexického kartelu.

Na RT si snímka od kritikov odniesla len chabých 26 % pozitívnych recenzií s tým, že ide o nudnú a samoúčelne násilnú exhibíciu, ktorá sa radí k tým najhorším dielom série. Diváci sa ale v kinách bavili, o čom svedčí aj ich 82 % na RT. Posledná krv podľa nich nijako výrazne negatívne nevybočuje zo štandardu série, ponúka výborné akčné scény, ako aj solídnu porciu zábavy.

3. Warcraft: Prvý stret

Filmová adaptácia kultovej fantasy videohry Warcraft bola mimoriadne očakávaná, hoci vysoké nároky ostali nenaplnené. Aspoň teda podľa kritikov (ale aj tržieb). Warcraft: Prvý stret režíroval schopný Duncan Jones a zaviedol nás v ňom do kráľovstva Azeroth. V ňom rasa ľudí bojuje s orkami, ale okolnosti ich prinútia, aby zakopali vojnovú sekeru a spojili sa proti novému nepriateľovi.

Kritici Warcraft odstrelili (28 % na RT) so slovami, že film má síce pekné triky, ale po príbehovej stránke je slabý a celkovo nezanechá príliš silný dojem. Diváci síce tiež neboli jednoznačne nadšení, ale boli rozhodne spokojnejší než kritici. Filmu na RT udelili 76 %. V ich komentároch nájdeme tvrdenia, že ide o adaptáciu, ktorá je verná pôvodnej videohre a ktorej sa podarilo preniesť jej atmosféru na plátno viac než dobre.

Čo herci vo filmoch vlastne šňupú namiesto drog? Margot Robbie to divákom prezradila

Odporúčame prečítať:

Čo herci vo filmoch vlastne šnupú namiesto drog? Margot Robbie to prezradila divákom

4. Americký zločin

Drsnú drámu Americký zločin natočil Tommy O’Haver a rozpovedal v nej šokujúci skutočný príbeh Sylvie Likens (Elliot Page). Tú rodičia spolu s jej sestrou (Hayley McFarland) nechali na istý čas u vdovy Gertrudy Baniszewski (Catherine Keener). Tá sa ponúkla, že sa o dievčatá postará, hoci sama mala sedem detí. Veľmi rýchlo začala Sylviu týrať a mučiť. Šokujúce je, že dievčaťu nikto nepomohol a týrania sa zúčastňovali aj Baniszewskej deti.

Silný príbeh sa podľa nás podarilo sfilmovať veľmi dobre, ale kritici si to nemysleli. Na RT má snímka len 38 % pozitívnych recenzií. Filmu vyčítali nedostatočne prekreslený charakter Sylvie a mizernú réžiu. Diváci ale boli oveľa spokojnejší, o čom svedčí ich hodnotenie 74 %. Podľa nich išlo o herecky perfektnú, mrazivú a desivú drámu, ktorá s nimi dokázala emocionálne zamávať.

5. Armageddon

Katastrofický epos Armageddon natočil Michael Bay. Príbeh sa točí okolo hrozby v podobe obrovského asteroidu, ktorý môže naraziť do Zeme. Do vesmíru je tak vyslaná skupina mužov na čele s Harrym S. Stamperom (Bruce Willis). Ich úlohou je do asteroidu umiestniť nálože a odpáliť ich. Armageddon sa u divákov tešil (a stále teší) pomerne veľkej popularite.

Na RT mu dali hodnotenie 73 %. Vyzdvihovali na ňom výborných hercov, parádnu technickú stránku a silné emócie. Kritici však mali iný názor, o čom svedčí aj ich 38 % na RT. Vyjadrili sa, že ide o extrémne patetický a scenáristicky tupý blockbuster, ktorý pod efektnou pozlátkou nič neskrýva.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť