Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

10 filmov, ktoré priviedli ich hlavné herecké hviezdy pred oltár

Spoločné nakrúcanie nezriedka končí svadbou.


Herci a herečky sa už z podstaty svojej práce musia stretávať s ohromným množstvom ľudí. Často sa medzi hereckými kolegami zrodia silné priateľstvá, ale aj vzťahy, ktoré napokon skončia pred oltárom. A práve o nich bude tento článok.

Zamerali sme sa v ňom na 10 hereckých párov, ktoré sa prvýkrát stretli práve na nakrúcaní slávnych filmov.

1. Svetlo medzi oceánmi (Michael Fassbender a Alicia Vikander)

Michael Fassbender a Alicia Vikander sa zoznámili na pľaci romantickej drámy Svetlo medzi oceánmi, ktorú natočil Derek Cianfrance. Fassbender stvárnil vojnového hrdinu Toma Sherbournea, ktorý sa stane strážcom majáka na západnom pobreží Austrálie.

Ožení sa s krásnou Isabel (Vikander) a snaží sa s jej pomocou popasovať s nástrahami života. Film pozbieral skôr zmiešané kritiky, ale diváci mu boli naklonení viac. Medzi Fassbenderom a Vikander to v každom prípade iskrilo dobre. Zaľúbenci sa vzali v roku 2017 a dodnes sú spolu.

Shutterstock

2. Vicky Cristina Barcelona (Javier Bardem a Penélope Cruz)

Javier Bardem a Penélope Cruz sa poznajú už od roku 1992. Práve vtedy totiž spolu natočili romantickú komédiu Šunka, šunka. Ich cesty sa stretli aj s odstupom rokov, konkrétne v roku 2008, keď si spolu zahrali v romantickej dráme Vicky Cristina Barcelona od Woodyho Allena.

Príbeh sa točí okolo dvoch kamarátok Cristine (Scarlett Johansson) a Vicky (Rebecca Hall), ktoré sa vydávajú stráviť leto do Barcelony. Zoznámia sa tu s maliarom Juanom Antoniom (Bardem) a jeho bývalou manželkou Mariou Elenou (Cruz). Vzťahové peripetie môžu začať! Javier Bardem a Penélope Cruz spolu začali chodiť počas natáčania a v roku 2010 sa vzali. Majú spolu dve deti.

Shutterstock

3. Viem, čo ste robili minulé leto (Freddie Prinze, Jr. a Sarah Michelle Gellar)

Horor Viem, čo ste robili minulé leto od Jima Gillespieho sa stal veľkým hitom, hoci kritici ním zase takí nadšení neboli. Príbeh rozprával o niekoľkých stredoškolákoch, ktorí počas leta nechtiac zabili neznámeho muža. Celú nehodu ututlali, ale o rok neskôr ich začne postupne zabíjať maskovaný vrah.

Počas nakrúcania si do oka padli herci Freddie Prinze, Jr. a Sarah Michelle Gellar a v roku 2000 spolu začali chodiť. O dva roky neskôr sa vzali a dnes spolu vychovávajú dve deti.

Shutterstock

4. Čierna labuť (Natalie Portman a Benjamin Millepied)

Oceňovaná herečka Natalie Portman sa s tanečníkom a choreografom Benjaminom Millepiedom stretla na pľaci psychologického hororu Čierna labuť od Darrena Aronofskyho. Príbeh sa točí okolo mladej baletky Niny (Portman), ktorá dostane vytúženú rolu v legendárnom balete Labutie jazero.

Náročná rola si však začne vyberať daň na jej psychike. Film si odniesol nadšené kritické ohlasy, ako aj päť nominácií na Oscara (sošku premenila práve Natalie Portman). Portman a Millepied spolu začali chodiť krátko po poslednej klapke a v roku 2012 sa vzali. Majú spolu dve deti.

Shutterstock

5. Dni hromu (Tom Cruise a Nicole Kidman)

Športová akčná dráma Dni hromu od Tonyho Scotta k sebe priviedla svojho času najslávnejší celebritný pár: Toma Cruisa a Nicole Kidman. Cruise si vo filme zahral Colea Tricklea, nadaného automobilového pretekára, pričom Kidman stvárnila doktorku Claire Lewicki, ktorá sa do Colea zamiluje.

Snímka pozbierala skôr zmiešané recenzie, ale s odstupom času získala kultový status. Navyše, finančne išlo o obrovský úspech. Cruise a Kidman sa zosobášili v roku 1990 a ich vzťah trval až do roku 2001, keď sa rozviedli. Počas manželstva si adoptovali dve deti.

Shutterstock

6. Daredevil (Ben Affleck a Jennifer Garner)

Komiksový akčňák Daredevil natočil Mark Steven Johnson a zameral sa v ňom na príbeh známeho marvelovského hrdinu rovnakého mena. Toho si zahral Ben Affleck. Jeho osudovú lásku a zároveň hrdinku Elektru zase stvárnila Jennifer Garner. Film bol finančným úspechom, ale kritici naň neboli príliš milý.

Ben Affleck sa s Jennifer Garner stretol už pri nakrúcaní epickej drámy Pearl Harbor, takže v čase nakrúcania Daredevila boli už dobrými priateľmi. Neskôr spolu začali chodiť a v roku 2005 sa vzali. Majú spolu tri deti, ale v roku 2018 sa napokon rozviedli.

Shutterstock

7. Dom hrôzy (Daniel Craig a Rachel Weisz)

Daniel Craig a Rachel Weisz sa prvýkrát stretli na divadelných doskách v hre Les Grandes Horizontales. Stali sa priateľmi, ale chodiť spolu začali až oveľa neskôr, keď sa stretli na pľaci hororu Dom hrôzy od Jima Sheridana. Príbeh rozprával o vydavateľovi Willovi Atentonovi (Daniel Craig) a jeho manželke Libby (Rachel Weisz), ktorí sa aj s dcérami presťahujú do nového domu. 

Ako to už ale v podobných prípadoch býva, temná história stavby začne prenikať do ich životov. Film si síce odniesol zdrvujúce recenzie, ale Craig a Weisz vďaka nemu nadviazali partnerský vzťah a v roku 2011 sa vzali. Vychovávajú spolu dcéru.

Shutterstock

8. Green Lantern (Ryan Reynolds a Blake Lively)

Komiksovka Green Lantern od Martina Campbella nepatrí k dobrým filmom. Dočkala sa mnohých posmeškov, a to aj od samotného Ryana Reynoldsa, ktorý si v nej zahral hlavnú úlohu Hala Jordana. Ale jedno pozitívum film predsa len mal.

Reynolds sa pri ňom zoznámil s Blake Lively, ktorá si vo filme zahrala jeho lásku Carol Ferris. Reynolds a Lively sa zosobášili v roku 2012 a majú spolu tri dcéry.

Shutterstock

9. Let’s Dance (Channing Tatum a Jenna Dewan)

Romantický tanečný film Let’s Dance natočila Anne Fletcher. V zásade nám v ňom ponúkla klasickú modernú rozprávku o dvoch odlišných ľuďoch, ktorých spojí vášeň pre tanec. Na jednej strane máme rebela Tylera (Channing Tatum), na druhej baletku Noru (Jenna Dewan).

Aj napriek počiatočným antipatiám sa Tyler a Nora začnú zbližovať. A zdá sa, že Tatum a Dewan sa zblížili aj v skutočnosti, keďže sa v roku 2009 vzali a v roku 2013 sa im narodila dcéra. V roku 2019 sa však rozviedli.

Shutterstock

10. Pán a pani Smithovci (Brad Pitt a Angelina Jolie)

No a na záver sme si nechali úspešnú akčnú komédiu Pán a pani Smithovci od Douga Limana. Tá sa zamerala na manželov Jane (Angelina Jolie) a Johna (Brad Pitt) Smithovcov, ktorí zároveň pracujú ako elitní nájomní vrahovia. Háčik je v tom, že to o sebe ani len netušia, a až keď príde zákazka zlikvidovať jeden druhého, pravda vyjde najavo.

O snímke sa dlho písalo v rôznych bulvárnych plátkoch, keďže práve pri jej nakrúcaní sa Brad Pitt zoznámil s Angelinou Jolie. Nadviazal s ňou vzťah, čím zároveň stroskotalo jeho manželstvo s herečkou Jennifer Aniston. S Angelinou mal 6 detí (3 adoptované) a za manželku si ju vzal v roku 2014. V roku 2019 sa ale pár rozviedol.

Shutterstock
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť