Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 21.4.2024
sk
Ervín
cz
Alexandra

Už čoskoro si v našich kinách budeš môcť zájsť na lákavo vyzerajúcu dobrodružnú fantasy komédiu Expedícia: Džungľa od Jaume Colleta-Serru. V hlavných úlohách sa predstavia Dwayne Johnson a Emily Blunt. Tí budú musieť spojiť sily a nájsť mýtický Strom života. Nie sú však sami, kto oň má záujem.

Pri príležitosti premiéry filmu sme bližšie nazreli do filmografie Dwayna Johnsona a vybrali sme 10 jeho kvalitných snímok, ktorými sa na premiéru Expedície: Džungľa výborne naladíš.

1. Jumanji: Vitajte v džungli

Návrat do sveta Jumanji sa podaril! Režisér Jake Kasdan natočil voľné pokračovanie kultového filmu s Robinom Williamsom a predstavil nám štvoricu tínedžerov, ktorí sa dostanú k tajomnej videohre Jumanji. Následne sú vtiahnutí do virtuálneho sveta, kde je každému z nich pridelený avatar (v podaní Dwayna Johnsona, Kevina Harta, Jacka Blacka a Karen Gillan).

Ak sa chcú dostať späť do skutočného sveta, musia sa vysporiadať s obrovským množstvom nástrah. Snímka stavila na výborné a sympatické obsadenie, odľahčenosť a funkčný humor. Veľmi príjemná záležitosť.

2. Pot a krv

Akčnú komédiu Pot a krv natočil Michael Bay. Jej hlavným hrdinom je fitness tréner Daniel Lugo (Mark Wahlberg), ktorý sa rozhodne získať veľké peniaze tým, že unesie milionára Victora Kershawa (Tony Shalhoub). V tejto neľahkej úlohe mu pomáha kolega Adrian Doorbal (Anthony Mackie) a prepustený väzeň Paul Doyle (Dwayne Johnson).

Únos sa im naozaj podarí zrealizovať, ale následne sa veci začnú vymykať kontrole. Michael Bay si dal pohov od svojej únavnej série Transformers a dopadlo to nadmieru dobre! Plusom snímky sú nielen výborní herci, ale aj svižné tempo, zaujímavý scenár a bizarný príbeh (podľa skutočných udalostí) s poriadnou porciou čierneho humoru.

3. Gang v útoku

Zaujímavým kúskom je aj športová dráma líznutá kriminálkou Gang v útoku. Natočil ju Phil Joanou a Dwayne Johnson si v nej zahral Seana Portera, sociálneho pracovníka pre mladistvých delikventov. Po viacerých nezdaroch sa mu problémových mladíkov podarí spojiť prostredníctvom futbalu.

Sean má ambíciu vytvoriť z nich tím, ktorý má šancu vyhrať v prichádzajúcej sezóne. Má na to ale len štyri týždne. Film ťahá svojou charizmou najmä Johnson, ale pochvalu si zaslúži aj sústredená réžia a samotný príbeh. Rozhodne stojí za pozretie.

4. Múmia sa vracia

Sequel vydarenej dobrodružnej fantasy Múmia opäť napísal a natočil Stephen Sommers. Múmia sa vracia sa odohráva 10 rokov po prvej časti a opäť sleduje príbeh dobrodruha Ricka (Brendan Fraser) a egyptologičky Evelyn (Rachel Weisz). Tí sa vzali, majú syna a žijú pokojným životom v Londýne. Lenže čoskoro sa vydajú späť do Egypta, kde nájdu vzácny náramok boha Anúbia. Ten v sebe ale ukrýva magickú moc a získať ho budú chcieť naozaj nebezpeční ľudia.

A aby sa im to podarilo, nebudú váhať opäť oživiť múmiu démonického Imhotepa (Arnold Vosloo). Dwayne Johnson si vo filme zahral menšiu úlohu Kráľa Škorpióna, ktorý neskôr dostal aj vlastný (hoci dosť slabý) film. Múmia sa vracia je solídne natočenou akčnou zábavou, ktorá síce pozbierala slabšie recenzie než originál, ale podľa nášho názoru sa mu bez problémov vyrovná.

5. Jumanji: Ďalší level

Keďže film Jumanji: Vitajte v džungli sa stretol s priaznivým prijatím kritiky aj divákov, bolo jasné, že sequel nás neminie. Ten napokon do kín dorazil v roku 2019 opäť v réžii Jakea Kasdana. Hoci už nešlo o takú svižnú zábavu ako v prípade predchádzajúceho dielu, stále to bola fajn dobrodružná jednohubka.

Skupina tínedžerov v zložení Martha (Morgan Turner), Bethany (Madison Iseman) a Fridge (Ser’Darius Blain) sa musí znovu vrátiť do videohry Jumanji a prostredníctvom svojich avatarov (Dwayne Johnson, Jack Black, Karen Gillan, Kevin Hart) v nej nájsť kamaráta Spencera (Alex Wolff). Snímka opäť stavila na tie propriety, ktoré fungovali minule, a opäť sme sa tak dočkali relatívne dobrej zábavy.

6. Besnenie

Besnenie natočil Brad Peyton a Dwayne Johnson si v tomto sci-fi akčňáku zahral bývalého vojaka a pracovníka v gorilej rezervácii Davisa Okoyea. Veľmi rýchlo sa ale musí vrátiť do akcie, keďže na mesto zaútočí trojica zvierat (gorila, aligátor a vlk), ktoré boli vystavené špeciálnemu vírusu. Ten spôsobuje, že zvieratá abnormálne rýchlo rastú.

Už po prečítaní obsahu asi tušíš, že v tomto prípade pôjde o nenáročný akčný výplach. A presne tak to aj je. Našťastie, film sa neberie príliš vážne a nechýba mu nadhľad. Akčné scény sú fajn a po audiovizuálnej stránke sa tiež nie je na čo sťažovať.

7. Vaiana: Legenda o oceáne

Keďže v prípade filmu Vaiana: Legenda o oceáne máme dočinenia s animákom, tak Dwayna Johnsona budeš len počuť. Prepožičal hlas originálnej a sympatickej postave poloboha Mauiho, s ktorým spojí sily mladá Vaiana, dcéra náčelníka na ostrove v Polynézii. Vydáva sa s ním na cestu s cieľom zachrániť svoj domov, rodinu a priateľov.

Snímku natočili Ron Clements a John Musker a divákom ponúkli pôvabné dobrodružstvo so skvelou animáciou a fajn postavami. Vaiana si odniesla dve nominácie na Oscara, a to v kategórii najlepší animovaný film a najlepšia pieseň.

8. Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw

Dwayne Johnson sa objavil vo viacerých dieloch populárnej série Rýchlo a zbesilo, my sme však do rebríčka vybrali spin-off s podtitulom Hobbs a Shaw. Johnson si, pravdaže, zahral agenta Lukea Hobbsa, ktorý bude musieť opäť spojiť sily s Deckardom Shawom (Jason Statham), agentom britskej tajnej služby.

Spoločne sa vydajú po stopách tajnej agentky, ktorá prešla na stranu nepriateľa. Rýchlo a zbesilo: Hobbs a Shaw je kvalitne natočená akčná zábava s výbornými postavami a hercami, ktorá iste patrí k tomu najlepšiemu z celej série Rýchlo a zbesilo.

9. Vitajte v džungli

Akčnú komédiu Vitajte v džungli natočil talentovaný Peter Berg. Príbeh sa točí okolo vymáhača dlhov Vecka (Dwayne Johnson), ktorý pracuje pre mafiánskeho bossa Walkera (William Lucking). S touto prácou by však už najradšej sekol, takže vyráža na svoju poslednú misiu do amazonskej džungle, kde má za úlohu nájsť Walkerovho syna Travisa (Sean William Scott).

Film si odniesol relatívne pozitívne recenzie a milovníci poctivých akčňákov z neho iste nebudú sklamaní.

10. Súboj s rodinou

V dramédii Súboj s rodinou od Stephena Merchanta si Dwayne Johnson strihol skôr len menšiu rolu (zahral si samého seba), ale film ako taký je natoľko kvalitný, že ti ho proste musíme odporučiť. Rozpráva skutočný príbeh mladej Paige (Florence Pugh), ktorá sa túži stať profesionálnou wrestlerkou.

Napokon sa jej naskytne možnosť zúčastniť sa výcvikového programu prestížnej wrestlingovej organizácie WWE. Cesta za úspechom ale bude náročná. Film ťa dostane výbornou pozitívnou atmosférou, skvelou Florence Pugh v hlavnej úlohe, sympatickými postavami, funkčným humorom a emóciami. Prítomnosť Dwayna Johnsona navyše výbornému dojmu len pridáva.

Expedícia: Džungľa

Ako sme uviedli vyššie, Johnsonovu novinku Expedícia: Džungľa natočil schopný Jaume Collet-Serra. Johnson si v nej zahral charizmatického kapitána Franka „Skippera“ Wolffa, pričom jeho parťáčku Lily Houghton si zahrala Emily Blunt. Príbeh sa odohráva na počiatku 20. storočia, keď sa kapitán Frank Wolff a vedkyňa Lily Houghton vydajú do džungle, aby tu našli tajomný Strom života.

Ten by mohol vyliečiť akúkoľvek chorobu na svete. Ak však padne do nesprávnych rúk, môže napáchať veľa zla. Wolff a Houghton tak budú musieť čeliť nielen náročnému prostrediu a divokým zvieratám, ale aj konkurenčným dobrodruhom pod vedením aristokrata Joachima (Jesse Plemons), ktorý má na Strom života zálusk.

Okrem spomenutých hercov uvidíme aj Jacka Whitehalla, Édgara Ramíreza, Paula Giamattiho či Veronicu Falcón. Snímka na nás zatiaľ pôsobí mimoriadne sympatickým dojmom, má výborný kasting a z ukážok sa zdá, že nás v kinách čaká svižná fantasy zábava ako stvorená na letné mesiace.

K dispozícii máme navyše už prvé ohlasy zahraničných recenzentov, ktorí sú so snímkou viac než spokojní! Podľa nich ide o výbornú jazdu so skvelým duom Johnson/Blunt. Film sa vraj približuje zábavnosti prvej Múmie od Stephena Sommersa. Tešíme sa! Expedícia: Džungľa do slovenských kín vstúpi už 29. júla 2021.

CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.