6. Batman: Year One (Darren Aronofsky)
Darren Aronofsky je známy ako výhradne autorský režisér, ktorý si točí vlastné originálne snímky. Po úspechu jeho filmov Pí a Requiem za sen sa ho ale Hollywood snažil zlanáriť do komerčnejších vôd. Mal napríklad režírovať adaptáciu komiksu Strážcovia, ale aj komiksovku Batman: Year One.
Film mal byť pre štúdio Warner Bros. rebootom Batmana, avšak Aronofsky napokon z projektu vycúval kvôli iným filmom. O plnohodnotný reboot Batmana sa tak napokon postaral Christopher Nolan so snímkou Batman začína.
7. Bitúnok č. 5 (Charlie Kaufman, Guillermo del Toro)
Svojej filmovej adaptácie sa mal dočkať aj slávny román Bitúnok č. 5 od Kurta Vonneguta. Jedna adaptácia už síce v roku 1972 vznikla, ale Guillermo del Toro chcel natočiť vlastnú verziu. Príbeh sa odohráva v niekoľkých rovinách a jeho hlavným hrdinom je Billy Pilgrim, ktorý dokáže komunikovať s mimozemšťanmi a cestovať v čase.
O scenár sa mal postarať geniálny Charlie Kaufman, ale práve preňho sa Vonnegutova kniha ukázala byť ťažkým orieškom. Jej mimoriadne originálny štýl sa totiž dá len veľmi ťažko preniesť na filmové plátno. Prípravy na film teda zamrzli a je otázne, či sa ešte niekedy obnovia.
8. Double V Vega (Quentin Tarantino)
Quentin Tarantino má „na sklade“ strašne veľa nezrealizovaných projektov. Jedným z nich je aj titul Double V Vega, v ktorého centre mali byť bratia Vegovci: Vincent (z Pulp Fiction) a Vic (z Gaunerov). Tarantino prezradil, že príbeh by sa mal odohrávať v Amsterdame, kde Vincent šéfuje jednému z klubov patriacich Marsellusovi Wallaceovi.
Jedného dňa k nemu dorazí brat Vic a veci sa začnú komplikovať. Ako? To Tarantino nikdy nedomyslel. Ako sa priznal, v hlave mal len základnú premisu. Sadne si niekedy naozaj k stolu a napíše scenár? Ťažko povedať, ale dnes sa to zdá byť málo pravdepodobné.
9. Epický historický film o Alexandrovi Veľkom (Baz Luhrmann)
Režisér Baz Luhrmann plánoval natočiť epický historický film o živote Alexandra Veľkého. To bolo, pravdaže, ešte predtým, než s podobným projektom vyrukoval Oliver Stone. Luhrmann plánoval do hlavnej úlohy obsadiť Leonarda DiCapria a mal aj hotový scenár.
Lenže práve vtedy sa do hry vložil Stone so svojím filmom s Colinom Farrelom v hlavnej úlohe. Luhrmann tak veľmi ťažko zháňal finančné prostriedky, keďže štúdiá boli neochotné zafinancovať dva filmy s rovnakou témou. Napokon dostal prednosť Stone a Luhrmann sa vrhol na tvorbu epickej drámy Austrália.
10. Company of Angels (Kathryn Bigelow)
Kathryn Bigelow patrí k najlepším režisérkam Hollywoodu. Ukázala to napríklad už vo svojom sci-fi Zvláštne dni z roku 1996. Práve v tejto dobe sa o nej začalo hovoriť ako o kandidátke na réžiu epického historického filmu Company of Angels. Ten sa mal točiť okolo vojvodkyne Johanky z Arku, ktorá viedla francúzske vojská proti Angličanom. Po svojom víťaznom ťažení bola označená za kacírku a upálená.
Jej príbeh chcela Bigelow vyrozprávať rovno vo filmovej trilógii. Všetko sa ale začalo komplikovať, keď sa k filmu producentsky pridal Luc Besson. Ten trval na tom, že hlavnú rolu si musí zahrať Milla Jovovich, čo ale Bigelow odmietla a produkcia sa dostala do slepej uličky. Besson napokon natočil vlastnú verziu s názvom Posol: Príbeh Johanky z Arku. Prevzal do nej aj niekoľko motívov z verzie Bigelow, čo vyústilo až v súdny spor.