Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
Premium odznak
Zdroj: ©Touchstone Pictures / MovieStillsDB

10 filmov so skvelými trailermi, ktoré napokon divákov sklamali

Trailery filmov, ktoré nalákali do kín davy divákov. A napokon odchádzali sklamaní.

Zostrihať kvalitnú ukážku je v prípade propagácie filmu kľúčové. Trailery nám zároveň môžu napovedať, aký film vlastne môžeme v kinách čakať. Odhadovať ale na základe nich kvalitu je veľmi ošemetné.

Mnoho mizerných či priemerných filmov má totiž výborné ukážky, ktoré síce nemajú problém prilákať do kina, ale o to väčšie je potom sklamanie. V tomto článku sme sa pozreli na 10 filmov, ktoré sa mohli pochváliť parádnymi trailermi, ale mnohých divákov a kritikov sklamali.

1. Očista

Dystopický horor Očista od Jamesa DeMonaca lákal na celkom originálnu premisu. Totalitná vláda Spojených štátov sa rozhodla vyriešiť vysokú kriminalitu tak, že jednu noc v roku povolila akýkoľvek zločin. Vrátane vraždy. V traileri tvorcovia nadhodili viacero sympatických nápadov, spojených s poctivým mrazením (psychopati v maskách).

Tešili sme sa na kvalitnú žánrovku a… ostali sme viac-menej sklamaní. Tvorcovia totiž natočili vlastne tuctový a ničím zaujímavý home invasion, pričom zaujímavá ústredná téma ostala len ako kulisa. Napriek tomu ale išlo o finančný úspech, ktorý DeMonacovi umožnil priviesť na plátna kín ďalšie štyri diely a televízny seriál.

YouTube video

2. Žena v okne

Ženu v okne natočil oceňovaný Joe Wright a projekt mal všetky predpoklady na to, aby z neho vyliezol skvelý film. Kvalitný kasting (Amy Adams, Gary Oldman či Julianne Moore), silná knižná predloha a skúsený režisér. Nehovoriac už o sľubnom hitchcockovskom námete, keď sa žena z okna svojho bytu stane svedkom zločinu, ale nikto jej nedôveruje.

Karty boli teda rozdané dobre. Čo by sa mohlo pokaziť? No, ako sa ukázalo, takmer všetko. Záver sa po testovacích projekciách pretáčal, a hoci pôvodne mal film zamieriť do kín, nakoniec bol odprataný na Netflix. Toto všetko značilo, že niečo nie je v poriadku. Snímka samotná bola nedotiahnutá, zmätená a vlastne dosť nudná. Nečudo, že si odniesla skôr negatívne recenzie a získala aj päť nominácií na Zlatú malinu.

YouTube video

3. 451 stupňov Fahrenheita

Filmy a seriály z dielne HBO sú väčšinou výrazne kvalitné, ale aj majster tesár sa niekedy utne. Žiarivým príkladom je nová adaptácia kultového románu 451 stupňov Fahrenheita od Raya Bradburyho. O tú sa postaral Ramin Bahrani. Dočkali sme sa aj kvalitných trailerov, z ktorých sa zdalo, že tvorcom sa podarilo známy príbeh aktualizovať aj pre súčasných divákov.

Dystopická vízia sveta, v ktorom sa systematicky ničia knihy a čítanie je zakázané, má stále potenciál. Okrem toho tu boli aj kvalitní herci na čele s Michaelom B. Jordanom, Michaelom Shannonom či Sofiou Boutella. Film samotný bol ale nudný a matný a asi jediným pozitívnym prvkom na ňom bol výkon Michaela Shannona. Snímka si odniesla chladné recenzie, hoci prekvapivo získala aj päť nominácií na Emmy.

Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje