Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda
Zdroj: ©Warner Bros. / MovieStillsDB

10 filmov, v ktorých boli vedľajšie postavy lepšie ako tie hlavné (2. časť)

Hlavní hrdinovia boli výborní, ale vedľajšie postavy boli ešte lepšie!

Napísať dobré postavy vo filmoch nie je len tak. Keď sa to ale podarí, na výsledku je to sakramentsky cítiť. A občas scenáristi dokonca napíšu vedľajšie postavy, ktoré sú zaujímavejšie, prepracovanejšie a viac cool než tie hlavné. S prehľadom si tak dokážu ukradnúť celý film len pre seba.

Na EMEFKA sme ti už jeden článok o vedľajších postavách, ktoré boli lepšie než tie hlavné, priniesli. V tomto pokračovaní nájdeš ďalších 10 podobných, skvele napísaných a zahratých postáv.

1. John Fitzgerald (Revenant: Zmŕtvychvstanie)

Za výbornú westernovú drámu Revenant: Zmŕtvychvstanie od Alejandra Gonzáleza Iñárritua si právom odniesol vytúženého Oscara Leonardo DiCaprio, ktorý stvárnil hlavnú úlohu lovca Hugha Glassa. Avšak, iste nebudeme sami, keď povieme, že DiCapriov skvelý výkon trochu zatienil brilantný Tom Hardy ako záporák John Fitzgerald.

Jeho drsný a cynický stopár, ktorému ide len o seba a vlastné prežitie, bol naozaj s chuťou zahratou postavou. Hardy si tak zaslúžene odniesol nomináciu na Oscara.

20th Century Fox / MovieStillsDB

2. Cliff Booth (Vtedy v Hollywoode)

Parádny kúsok Vtedy v Hollywoode od Quentina Tarantina ponúkol celú paletu výborných a zapamätateľných postáv. Tou hlavnou bol bezpochyby herec Rick Dalton (Leonardo DiCaprio), ktorý ale cíti, že už je trochu za zenitom. Ešteže má po boku skvelého parťáka a kaskadéra Cliffa Bootha v podaní dokonalého Brada Pitta.

Práve ten si svojou nenútenosťou, istou flegmatickosťou, ale aj ráznosťou a schopnosťou rýchlo konať získal divákov aj kritikov. Pittovi jeho kreácia právom vyniesla mnoho ocenení, vrátane Oscara.

Sony Pictures / MovieStillsDB

3. Calvin J. Candie (Divoký Django)

A keď už krúžime okolo toho Leonarda DiCapria, nedá nám nespomenúť jeho dokonalú kreáciu otrokára Calvina J. Candieho z westernu Divoký Django od Quentina Tarantina. Hlavný protihráč bývalého otroka Djanga (Jamie Foxx) a jeho pomocníka Dr. Kinga Schultza (Christoph Waltz) si dokázal divákov omotať okolo prsta. Jeho charakter bol dokonale odporný.

Candie je v jeho podaní slizácky sadista, ktorý nemá problém nechať otroka roztrhať psami, ale keď má pri večeri dlhý monológ, tak mu visíš na každom slove. DiCaprio si za svoj výkon odniesol nomináciu na Zlatý glóbus.

The Weinstein Company / MovieStillsDB
nostalgické jedlá, jedlá z detstva, dukátové buchtičky, krupicová kaša, slovenské jedlá

Mohlo by ťa zaujímať:

10 milovaných jedál, ktoré sa nám neoddeliteľne spájajú s detstvom

4. Les Grossman (Tropická búrka)

Výborná bláznivá akčná komédia Tropická búrka od Bena Stillera tiež ponúkla pestrú paletu svojských a zábavných postáv. Celú snímku si ale s prehľadom ukradol pre seba cholerický a večne nadávajúci filmový producent Les Grossman v podaní na nepoznanie zamaskovaného Toma Cruisa.

Jeho cynizmus drsného filmového kráľa a cholerická povaha privodili divákom nejeden záchvat smiechu. Jednou z najlepších scén je nepochybne tá, v ktorej Grossman telefonuje teroristickej brigáde Ohnivý drak a veľmi rázne ich pošle do… no, tam kde slnko nesvieti. A nesmieme zabudnúť ani na jeho tanec počas záverečných titulkov. Cruise si za svoj výkon odniesol pochvaly kritikov aj nomináciu na Zlatý glóbus.

Paramount Pictures / MovieStillsDB

5. Hit-Girl (Kick-Ass)

Komiksovka Kick-Ass rozhodne nepatrí ku klasickým neškodným rodinným popcornovkám. Je totiž vcelku nekompromisná, plná čierneho humoru a drsnej akcie. Z postáv ale nepochybne najviac zaujala 11-ročná Mindy Macready (Chloë Grace Moretz) alias superhrdinka Hit-Girl, ktorá spolu so svojím trochu šialeným otcom (Nicolas Cage) tvorila naozaj skvele zohratú dvojku.

Chloë Grace Moretz dokázala v Hit-Girl zobraziť jednak detskú nevinnosť, ale aj nečakanú brutalitu a nekompromisnosť predčasne dospelej hrdinky. Za svoj výkon si odniesla niekoľko cien, napríklad Empire Award či IGN Award.

Lionsgate US / MovieStillsDB

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť