Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 25.9.2023
sk
Vladislav
cz
Zlata
Zdroj: ©Focus Features / MovieStillsDB

10 filmových postáv, ktoré si pôvodne mali zahrať úplne iní známi herci

Chýbalo málo a naše obľúbené postavy mohli stvárniť úplne iní herci.

V prípade hollywoodskych projektov je bežnou praxou, že do jednotlivých úloh sú zvažovaní rôzni herci. Viacerí z nich dostanú aj ponuku, aby v danom filme účinkovali. Nie vždy však môžu či chcú. Na EMEFKA sme ti už priniesli článok o hercoch, ktorí odmietli hrať v kultových filmoch.

V tomto voľnom pokračovaní nájdeš ďalších 10 hercov a herečiek, ktorých sme mohli vidieť v úlohách nami milovaných kultových postáv. Z rôznych dôvodov sa tak ale nestalo.

1. Christopher Plummer (trilógia Pán prsteňov)

Oscarový veterán Christopher Plummer mal na stole ponuku zahrať si čarodejníka Gandalfa v adaptácii knižnej trilógie Pán prsteňov J. R. R. Tolkiena. Sám herec priznal, že je veľkým fanúšikom knižnej predlohy, ale napriek tomu túto možnosť odmietol. Ako neskôr dodal, už si presne nespomína na hlavný dôvod, ale zrejme ním bol fakt, že sa nechcel vo svojom vysokom veku upísať podobne náročnej ságe.

Gandalfa napokon brilantne stvárnil Ian McKellen, ktorý si za svoj výkon v Spoločenstve prsteňa odniesol aj nomináciu na Oscara.

Shutterstock

2. Elizabeth Banks (Spider-Man)

Elizabeth Banks mala záujem zahrať si v Spider-Manovi od Sama Raimiho. Dorazila teda na konkurz na postavu Mary Jane, osudovej lásky Petera Parkera/Spider-Mana. Producentom sa celkom pozdávala, ale napokon rolu nedostala, keďže chceli obsadiť nejakú mladšiu herečku.

Elizabeth Banks si ale vo všetkých troch filmov od Sama Raimiho zahrala aspoň malú roličku Betty Brant, sekretárky J. Jonaha Jamesona (J. K. Simmons). Rolu Mary Jane napokon získala Kirsten Dunst.

Shutterstock

3. Millie Bobby Brown (Logan)

Millie Bobby Brown sa preslávila ako Eleven z populárneho sci-fi seriálu Stranger Things. Ešte predtým sa ale pokúšala získať rolu malej mutantky X-23 v skvelom komiksovom trileri Logan od Jamesa Mangolda.

Herečka s odstupom času prezradila, že podľa jej osobného názoru na konkurze predviedla svoj najlepší výkon v živote. Napokon ale tvorcovia dali prednosť talentovanej Dafne Keen, ktorá sa touto rolou katapultovala do stredu diváckeho aj kritického záujmu.

Shutterstock
Muž žaluje nemocnicu, lebo mu dovolili sledovať pôrod syna. Mal utrpieť psychickú ujmu

Odporúčame prečítať:

Muž žaluje nemocnicu, lebo mu dovolili sledovať pôrod syna. Mal utrpieť psychickú ujmu

4. Sandra Bullock (Matrix)

Možno si to ani len netušil, ale postava Nea z kultovej sci-fi série Matrix bola pôvodne ženského pohlavia. Alebo presnejšie povedané, súrodenci Wachowskí boli ochotní z postavy spraviť ženu, ak by im na rolu kývla nimi vyhliadnutá herečka. A tou herečkou bola Sandra Bullock.

Podľa producentov bola ideálnou voľbou pre podobný film, takže jej rolu ponúkli. Sandra Bullock však o rolu nemala záujem. Získal ju tak Keanu Reeves, ktorý sa aj vďaka nej stal hviezdou prvej triedy.

Shutterstock

5. Uma Thurman (Pán prsteňov: Dve veže)

V dnes už kultovej fantasy sérii Pán prsteňov si mohla zahrať aj Uma Thurman. Režisér Peter Jackson a jeho tím totiž známej herečke ponúkli úlohu Éowyn, ktorá sa objavuje v druhom a treťom diele ságy. Herečka ale vtedy nemala záujem. Ako neskôr dodala, práve v tom období sa jej narodilo prvé dieťa, dcéra Maya, a ona sama sa na podobne náročný projekt necítila.

Prezradila však, že s odstupom času ľutuje, že na rolu Éowyn nekývla. Jackson tak napokon obsadil menej známu Mirandu Otto, ktorá sa úlohy zhostila viac než dobre.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.