Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.12.2022
sk
Marína
cz
Květoslava

10 filmových úmrtí, ktoré dohnali všetkých divákov k slzám

Tieto scény nás emocionálne poriadne zasiahli.


Vždy sme radi, ak nás filmy dokážu poriadne a nefalšovane dojať. V tomto článku sa bližšie pozrieme na scény úmrtí nami milovaných postáv, ktoré sa tvorcovia napokon rozhodli usmrtiť. Scény ich odchodu z tohto sveta patria k maximálne emotívnym zážitkom, pri ktorých sledovaní nevyhŕknu slzy asi len tým najväčším cynikom. 

Asi nemusíme zdôrazňovať, že v článku nasledujú spoilery!

1. John Coffey (Zelená míľa)

Výborná dráma s trochou nadprirodzena Zelená míľa, ktorú režíroval Frank Darabont, je skutočne prvotriednym dojákom. Adaptácia románu Stephena Kinga sa odohráva vo väzení, kde niekoľko zločincov čaká na popravu. Potom k nim pribudne John Coffey (Michael Clarke Duncan), ktorý údajne zavraždil dve malé dievčatká.

V skutočnosti je Coffey nadaný magickou schopnosťou uzdravovať. Vďaka svojej schopnosti dokáže pomôcť viacerým ľuďom a aj odhaliť skutočného vraha. Ani to ale nedokáže zmeniť jeho osud a Coffey končí na elektrickom kresle.

2. Mufasa (Leví kráľ)

Tu asi netreba nič komentovať. Mufasova smrť z kultovej disneyovky Leví kráľ od režisérov Rogera Allersa a Roba Minkoffa patrí k najsilnejším a najsmutnejším momentom vo filmových dejinách. Mufasa tragicky zahynie, keď svojho syna Simbu zachráni pred splašenou čriedou. Pod kopytá splašených zvierat ho hodí jeho mladší brat Scar.

3. Maggie Fitzgerald (Million Dollar Baby)

Parádna a emocionálne silná športová dráma Million Dollar Baby vznikla pod režisérskym dohľadom legendárneho Clinta Eastwooda. Rozpráva príbeh starnúceho boxerského trénera Frankieho (Eastwood), ktorý začne trénovať mladú Maggie (Hilary Swank). Tá sa čoskoro stane jednou z najlepších boxeriek.

Vo svojom poslednom zápase sa však stane obeťou podrazáckeho úderu súperky a ochrnie. Prosí Frankieho, aby ju zbavil trápenia a pomohol jej zomrieť. Ten to spočiatku odmieta, ale napokon jej prosbu splní. Následne navždy opustí telocvičňu a svojho kamaráta Eddieho (Morgan Freeman).

nostalgické jedlá, jedlá z detstva, dukátové buchtičky, krupicová kaša, slovenské jedlá

Mohlo by ťa zaujímať:

10 milovaných jedál, ktoré sa nám neoddeliteľne spájajú s detstvom

4. Guido Orefice (Život je krásny)

Tragikomédia Život je krásny patrí ku kultovým dielam a odniesla si aj troch Oscarov. Režíroval ju Roberto Benigni, ktorý si zahral aj hlavnú úlohu bláznivého Guida Oreficeho. Ten sa ožení s pôvabnou Dorou (Nicoletta Braschi) a narodí sa im syn Giosuè (Giorgio Cantarini).

Vypukne však druhá svetová vojna a Guido a Giosuè sú pre svoj židovský pôvod deportovaní do koncentračného tábora (neskôr je deportovaná aj Dora). Aby Guido pred synom zakryl krutú realitu, predstiera, že v skutočnosti ide o neškodný výlet a hru pripravenú kvôli Giosuèho narodeninám.

V závere Guido syna ukryje a pokúsi sa nájsť svoju manželku Doru. Počas toho, ako sa nacisti snažia zahladiť stopy a utiecť pred spojeneckými vojskami, je Guido zastrelený. Giosuè a Dora sú na druhý deň zachránení.

5. Brooks Hatlen (Vykúpenie z väznice Shawshank)

Vykúpenie z väznice Shawshank natočil Frank Darabont podľa novely Stephena Kinga. Príbeh rozpráva o Andym Dufresneovi (Tim Robbins), ktorý je neprávom odsúdený za vraždu na doživotie. Vo väznici sa spriatelí s Redom (Morgan Freeman) a spolu s ním sa mu podarí zlepšiť tamojšie pomery.

Filmu nechýba mnoho silných scén, pričom jedna z najpôsobivejších je tá, ktorá hovorí o osude starého väzňa Brooksa (James Whitmore). Ten je po 50 rokoch podmienečne prepustený, ale nedokáže sa zaradiť späť do bežného života. Preto napokon volí dobrovoľný odchod zo sveta.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť