Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 27.3.2023
sk
Alena
cz
Dita
, Ditta
Zdroj: ©Warner Bros. / MovieStillsDB

10 filmových úmrtí obľúbených hrdinov, ktoré rozplakali celé kiná

Tieto scény sa nám navždy zapísali do pamäti.

Články o emocionálne silných filmových úmrtiach sme ti na EMEFKA už priniesli. Podobne silných scén ale máme oveľa viac, takže teraz prichádzame s ďalším pokračovaním. Nájdeš v ňom ďalších 10 silných scén, v ktorých zahynuli naši obľúbení filmoví hrdinovia či hrdinky. A my sa nehanbíme priznať, že nás to neraz dojalo k slzám.

Upozorňujeme, že budú nasledovať spoilery!

1. Romeo a Júlia

Romeo a Júlia patrí k najznámejším a najlepším ľúbostným príbehom histórie. Divadelná hra Williama Shakespeara bola sfilmovaná mnohokrát, avšak veľmi originálne ju stvárnil režisér Baz Luhrmann. Romea si zahral Leonardo DiCaprio, Júliu stvárnila Claire Danes. Režisér celý príbeh preniesol do modernej doby, zachoval však jedinečný Shakespeareov jazyk.

Vzniklo tak dielo, ktoré rozhodne nie je pre všetkých, ale stojí za to to s ním skúsiť. Celý príbeh, pravdaže, vrcholí tragickou samovraždou dvoch milencov, ktorí nemohli byť spolu kvôli hlbokej nenávisti ich rodín.

2. Rachel (Ja, Earl a dievča na zomretie)

Vynikajúca nezávislá dramédia Ja, Earl a dievča na zomretie od režiséra Alfonsa Gomeza-Rejona rozpráva príbeh študenta a amatérskeho filmára Grega (Thomas Mann), jeho kamaráta Earla (RJ Cyler) a ich spolužiačky Rachel (Olivia Cooke). Tej práve diagnostikovali leukémiu a má pred sebou len niekoľko mesiacov života.

Greg sa s ňou však spriatelí a rozhodne sa pre ňu nakrútiť film. Dlho zápasí s tým, čo má vlastne natočiť, keďže nejako nemôže dostať žiadny poriadny nápad. Napokon vytvorí zvláštny abstraktný film, ktorý Rachel premietne v nemocnici. Tá je ním dojatá k slzám a krátko nato umiera.

3. Allie a Noah (Zápisník jednej lásky)

Romantickú drámu Zápisník jednej lásky natočil Nick Cassavetes. Príbeh sa točí okolo Allie (Rachel McAdams) a Noaha (Ryan Gosling), ktorí sa do seba zamilujú, hoci každý z nich pochádza z iného prostredia. Ich vzájomný vzťah bude musieť prekonať mnoho prekážok.

V závere filmu ich však vidíme bok po boku ako starých ľudí. Noah Allie číta príbeh ich lásky, aby sa jej aspoň na chvíľu pokúsil vrátiť pamäť (ktorá je poškodená kvôli demencii). To sa mu aj podarí, ale Allie má krátko nato infarkt. Noah jej sľúbi, že ju nikdy neopustí, a napokon obaja zomierajú vedľa seba na jednej posteli.

vzťah, rozchod, nevera, partnerská hádka, žiarlivosť

Odporúčame prečítať:

Ako spoznáš, že ti je partner neverný? 8 znakov toho, že u vás nie je všetko v poriadku

4. Han Solo (Star Wars: Sila sa prebúdza)

Han Solo (Harrison Ford) je bezpochyby jednou z najobľúbenejších postáv celej Star Wars série. Sympatický vesmírny pašerák však našiel svoj nečakaný koniec v prvom diele novej trilógie s názvom Sila sa prebúdza. O život ho pripravil jeho syn Kylo Ren (Adam Driver), ktorý prepadol temnej strane Sily.

Smrť obľúbeného hrdinu iste fanúšikovia nečakali a pre mnohých išlo jednoznačne o najsilnejšiu scénu filmu.

5. Albus Dumbledore (Harry Potter a Polovičný princ)

Poriadne emócie dokázala vzbudiť aj smrť Albusa Dumbledora zo série o Harrym Potterovi. Vidieť sme ju mohli v šiestej časti s názvom Harry Potter a Polovičný princ, ktorú režíroval David Yates. V závere filmu je Dumbledora odhodlaný zabiť Draco (Tom Felton), keďže verí, že práve on bol Voldemorton (Ralph Fiennes) pre túto úlohu vyvolený. Harry (Daniel Radcliffe) počuje ich konfrontáciu zo svojho úkrytu.

Potom sa na scéne objaví Snape (Alan Rickman), ktorý Dumbledora šokujúco zabije. Ako sme sa ale neskôr z ďalších filmov dozvedeli, urobil to priamo na Dumbledorov pokyn. Zároveň sme sa dozvedeli, že Snape celý čas Harrymu pomáhal a snažil sa ho chrániť.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje