Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée
Zdroj: ©Universal Pictures / MovieStillsDB

10 hercov a herečiek, ktorí hrajú stále dookola jednu a tú istú postavu

Herci, ktorí sú často obsadzovaní do podobných úloh.

Možno si už počul, že v Hollywoode existuje takzvané „typecast“ obsadzovanie. To znamená, že niektorí herci a herečky sú pravidelne obsadzovaní do veľmi podobných úloh v rôznych filmoch. Vytvára sa tak dojem, že stále hrajú tú istú postavu, len v trochu inom kontexte. S podobným typecastom sa stretávame v podstate od zlatého veku Hollywoodu až dodnes.

Niekedy to síce môže otravovať, ale väčšinou nám to príliš nevadí. V tomto článku si predstavíme 10 hercov, ktorí sú často obsadzovaní do veľmi podobných úloh. Mnohí z nich si toho ale iste boli a sú vedomí, takže v ich filmografii nájdeme aj veľmi rozdielne a pre nich netypické roly.

1. Seth Rogen

Seth Rogen sa preslávil úlohami flákačov či milovníkov marihuany so sarkastickým či vulgárnym humorom a flegmatickým prístupom k životu. Stačí si spomenúť na jeho komédie Nabúchaná, Pineapple Express či Zack a Miri točia p*rno.

Zároveň treba dodať, že ide o schopného herca, ktorý divákov spoľahlivo zabaví. Okrem toho si už strihol aj postavy v ambicióznejších filmoch, napríklad v životopisnej dráme Steve Jobs, kde stvárnil Stevea Wozniaka.

Shutterstock

2. Melissa McCarthy

Aj Melissa McCarthy si urobila solídne meno ako komička. Pravdaže, ako to už chodí, niektoré jej filmy za veľa nestáli. Väčšinou si zahrala priamočiare a tvrdo úprimné ženské postavy s často hrubozrnným humorom. Skvelá ale bola napríklad v seriáli Ženy z rodu Gilmorovcov či v komédii Miluj suseda svojho. V dráme Can You Ever Forgive Me? následne dokázala, že jej vôbec nerobí problém ani náročnejšia rola.

Kvalitný výkon podala aj v kriminálke Kráľovné zločinu (hoci film sám osebe príliš dobrý nebol).

Shutterstock

3. John Wayne

John Wayne patrí ku kultovým hercom strieborného plátna. Za svoj život si zahral v obrovskom množstve filmov, pričom drvivú väčšinu z nich tvorili westerny. Väčšinou hral drsných pištoľníkov a šerifov, ktorí oplývali silnou charizmou a pištoľníckym umením. Z jeho bohatej filmografie môžeme spomenúť hity, ako Rio Bravo, Krvavá cesta, Alamo či The Quiet Man.

20th Century Fox / Wikimedia Commons

Odporúčame prečítať:

10 nechutných faktov o zvieratách, pri ktorých tvoj žalúdok urobí kotrmelec

4. Michelle Rodriguez

Michelle Rodriguez sa do pamäti divákov zapísala ako predstaviteľka drsných ženských charakterov a akčných hrdiniek, s ktorými je lepšie sa nezahrávať. Z jej filmov stojí za zmienku séria Rýchlo a zbesilo, akčňák Machete či výborná kriminálka Vdovy.

Shutterstock

5. Jennifer Aniston

Aj obľúbená Jennifer Aniston patrí k tomu typu herečiek, ktoré akoby v každom filme hrali tú istú (či aspoň veľmi podobnú) postavu. Aniston sa preslávila ako Rachel z kultového sitcomu Priatelia a aj v ďalších filmoch hrala veľmi podobné postavy. Väčšinou išlo o sympatické krásky, ktoré riešili vzťahové problémy a lásku.

Z toho vyplýva, že najčastejšie sme ju vídali hlavne v romantických komédiách či drámach (Riskni to s Polly, Láska na druhý pohľad či Skús ma rozosmiať). Ale aj v jej prípade existujú výnimky. Za zmienku stojí napríklad depresívna dráma Cake, v ktorej Jennifer podala asi najlepší výkon kariéry (a odniesla si zaň nomináciu na Zlatý glóbus).

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť