10 hercov a herečiek, ktorí odmietli hrať kultové postavy v úspešných filmoch

Stačilo len málo a kultové úlohy mohli stvárniť úplne iní herci.

Zdroj: Paramount Pictures and Twentieth Century Fox / moviestillsdb.com

V prípade najrôznejších kultových filmov si už ani nevieme predstaviť, že by hlavné úlohy v nich mohli stvárniť aj iní herci. Neo je skrátka Keanu Reeves, Gandalf Ian McKellen a generál Maximus Russell Crowe. Chýbalo však málo a všetko mohlo byť napokon inak.

V tomto článku ti prinášame 10 hercov a herečiek, ktorí mali zálusk na slávne roly v kultových filmoch, ale napokon z rôznych dôvodov odmietli. A zrejme to tak bolo lepšie.

1. Mel Gibson (Gladiátor)

Historická dráma Gladiátor z roku 2000 v réžii Ridleyho Scotta je notoricky známym filmom. V hlavnej úlohe si už ani nevieme predstaviť nikoho iného než Russella Crowea. Možno ťa teda prekvapí, že prvý, komu bola rola generála Maximusa ponúknutá, bol Mel Gibson.

Ten sa však na rolu cítil už príliš starý, a tak odmietol. Tvorcovia zvažovali aj Antonia Banderasa a Hugha Jackmana.

Did you know? Mel Gibson turned down the lead role in Gladiator? Russell Crowe is very thankful for that decision.

Gepostet von Mel Gibson Site am Dienstag, 16. Juni 2015

2. Will Smith (Matrix)

Keanu Reeves je skrátka Neo, o tom niet sporu. Hlavnú rolu vyvoleného hackera však súrodenci Wachowskí ponúkli Willovi Smithovi. Ten však odmietol a dal prednosť projektu Wild Wild West. Toto rozhodnutie zrejme neskôr oľutoval, keďže Wild Wild West sa stal kasovým aj kritickým prepadákom a Matrix sa okamžite etabloval ako kultová záležitosť.

Okrem Smitha prichádzali do úvahy aj Brad Pitt, Val Kilmer či Johnny Depp. Napokon však rola pripadla Reevesovi.

If @willsmith had said yes to "The Matrix" Link in BIO@jadapinkettsmith #willsmith #jadapinkettsmith #thematrix #matrix

Gepostet von HatCHeTHaZ am Donnerstag, 5. September 2019

3. John Travolta (Forrest Gump)

Legendárneho Forresta Gumpa, ktorý dojal a pobavil v kinách milióny divákov, bezchybne stvárnil Tom Hanks. Prvou voľbou režiséra Roberta Zemeckisa však bol John Travolta. Ten odmietol a neskôr aj priznal, že urobil chybu.

Zemeckis zvažoval aj Billa Murraya, Seana Penna a Chevyho Chasea. Napokon sa tvorcovia rozhodli obsadiť Hanksa, a treba povedať, že urobili dobre.

#CinemaRadiónica John Travolta pudo haber sido Forrest Gump pero estaba ocupado en Pulp Fiction → http://bit.ly/1QoW3lm

Gepostet von Radiónica am Sonntag, 21. Februar 2016

4. Emily Blunt (Iron Man 2)

Superhrdinku Natashu Romanoff alias Black Widow z rôznych marveloviek všetci poznáme v podaní skvelej Scarlett Johansson. Prvýkrát sa táto postava objavila na plátne v druhom Iron Manovi. Pôvodne však bola ponúknutá Emily Blunt, s ktorou tvorcovia dokonca nejaký čas vážne počítali.

Napokon ale herečka dala role zbohom, pretože mala veľa práce s komédiou Gulliverove cesty. Neskôr sa vyjadrila, že je rada, že rolu neprijala. Podľa nej sú totiž ženské hrdinky v superhrdinských filmoch vždy na druhej koľaji, a o to nemala záujem.

5. Emily Blunt (Black Widow). Antes de que Jon Favreau tomara la sabia decisión de elegir a Scarlett Johansson como…

Gepostet von Notifunción am Donnerstag, 26. April 2018

5. Daniel Day-Lewis (Pán prsteňov)

Obľúbeného hrdinu Aragorna z fantasy ságy Pán prsteňov od Petera Jacksona bezchybne stvárnil Viggo Mortensen. Jackson však najprv rolu ponúkol Danielovi Day-Lewisovi. Tento herec je známy svojím veľkým profesionalizmom a tým, že úlohy si vyberá veľmi dôkladne.

Aragorna ale odmietol (rovno dvakrát), hoci by bolo celkom zaujímavé vidieť ho v tejto úlohe. Pôvodne bol do úlohy obsadený Stuart Townsend, ale po pár scénach ho vymenili, pretože sa režisérovi zdal príliš mladý. Napokon ju dostal Mortensen, ktorého na to naviedol jeho syn (veľký fanúšik knižnej predlohy J. R. R. Tolkiena).

Daniel Day Lewis – Aragorn (The Lord Of The Rings)

Gepostet von Amman Cinemas am Montag, 22. Dezember 2014

6. Emma Watson (La La Land)

Skvelý romantický muzikál La La Land od Damiena Chazelleho lákal najmä skvelou dvojicou v podaní Emmy Stone a Ryana Goslinga. Chémia medzi nimi je skvelá a patrila k najväčším kladom filmu. Damien Chazelle však pôvodne ponúkol hlavné úlohy Emme Watson, ktorá je známa ako Hermiona z Harryho Pottera, a Milesovi Tellerovi, ktorý s Chazelleom spolupracoval na dráme Whiplash.

Napokon však Emma Watson dala prednosť disneyovke Kráska a zviera a Teller projekt opustil kvôli nezrovnalostiam pri dohadovaní zmluvy.

Emma Watson passed on La La Land to make Beauty and the Beast. Ryan Gosling passed on “Beauty and the Beast“ to make a “La La Land“.🎬 Join Cinesseum.com for free

Gepostet von Cinesseum am Freitag, 30. März 2018

7. Jennifer Lawrence (Osem hrozných)

Zaujímavý kastingový ťah mal na pláne Quentin Tarantino pri točení svojho výborného westernu Osem hrozných. Do úlohy Daisy Domergue totiž plánoval obsadiť Jennifer Lawrence. Herečka musela kvôli nabitému diáru odmietnuť a Tarantino usúdil, že bude asi aj lepšie, ak do úlohy obsadí staršiu herečku.

Napokon sa rozhodol pre Jennifer Jason Leigh, ktorá si za svoj výkon odniesla chválu kritikov aj divákov, ako aj nomináciu na Oscara.

Why Did Jennifer Lawrence Say No to 'The Hateful Eight'? http://techfishnews.com//link/9442_why-did-jennifer-lawrence-say-no-to-039-the-hateful-eight-039

Gepostet von Tech Fish am Donnerstag, 24. Dezember 2015

8. Sean Connery (Pán prsteňov)

Múdry čarodejník Gandalf zo série Pán prsteňov je už navždy spojený s tvárou skvelého Iana McKellena. Režisér Peter Jackson však premýšľal nad tým, že možno obsadí niekoho známejšieho. Konkrétne uvažoval o Seanovi Connerym. Ten ale odmietol, pretože ho neoslovil príbeh.

Neskôr dokonca priznal, že mu ani poriadne nerozumel. Do úvahy prichádzal aj Patrick Stewart, tomu sa ale nepáčil scenár. Napokon sa tak úlohy vďačne ujal McKellen a za svoj výkon si odniesol aj oscarovú nomináciu.

Sean Connery turned down the role of Gandalf in Lord of the Rings because he didn't understand the script.More facts at www.funfactz.com

Gepostet von Fun Facts am Freitag, 8. März 2013

9. Mark Wahlberg (Skrotená hora)

Jedna z hlavných úloh oceňovanej romantickej drámy Skrotená hora bola ponúknutá aj Markovi Wahlbergovi. Tomu sa ale nepozdávali niektoré aspekty scenára, najmä otvorené homosexuálne scény. Režisérovi Angovi Lee síce odkázal, že ak by ho vo filme chcel, tak je ochotný o tom diskutovať, ale Lee si napokon vybral Heatha Ledgera a Jakea Gyllenhaala.

Obaja získali nomináciu na Oscara.

Mark Wahlberg recusou o papel de Heath Ledger em ‘O Segredo de Brokeback Mountain’.

Gepostet von StudioUniversal am Montag, 18. März 2013

10. Matthew McConaughey (Titanic)

Kultový romantický film Titanic od Jamesa Camerona si už nevieme ani len predstaviť bez Leonarda DiCapria a Kate Winslet, ktorí stvárnili hlavné úlohy. Ich obsadenie však nebolo úplne samozrejmé. Tak napríklad, pre rolu Jacka Dawsona Cameron zvažoval aj Matthewa McConaugheya, napokon mu ale prišiel príliš starý.

Z podobného dôvodu rolu nedostali ani Chris O’Donnell, Billy Crudup a Stephen Dorff. Napokon rolu dostal DiCaprio, ktorý mal následne čo robiť, aby sa zbavil tieňa tejto slávnej roly a dokázal, že vie zahrať aj iné postavy.

#CURIOSITA'LO SAPEVI CHE: Per il film Titanic gli Studios volevano Matthew McConaughey, ma James Cameron insistette per Leonardo DiCaprio! Ecco come sarebbe stato..

Gepostet von C'era una volta Hollywood. am Sonntag, 2. April 2017

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
32
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Graffiti streetartových umelcov zrkadlia súboj sveta s koronavírusom. Mnohé nútia k zamysleniu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME