Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor
Zdroj: ©Fox / MovieStillsDB

10 hercov a herečiek, ktorí sa prvýkrát v živote bozkávali pred kamerami

Prvé bozky, ktoré sa odohrali počas nakrúcania.

Na prvý bozk asi väčšina z nás spomína s mierne trápnymi pocitmi, ale zároveň s určitou nostalgiou. Prvé pokusy skrátka nikdy nie sú dokonalé, ale majú svoje čaro. O to náročnejšie je, keď sa herci a herečky musia prvýkrát bozkávať pred filmovými kamerami, keďže to vyžaduje scenár.

Predsa len, je iná vec, ak sa dvaja ľudia pobozkajú v súkromí, než keď sa na nich v tento veľký moment pozerá celý štáb. Ale práca herca si jednoducho nevyberá. V tomto článku nájdeš 10 hercov a herečiek, ktorí/ktoré sa prvýkrát bozkávali počas nakrúcania rôznych filmov či seriálov.

1. Mila Kunis

Populárny komediálny seriál Tie roky sedemdesiate iste poznáš. Niekoľkokrát sa vysielal aj na našich obrazovkách. Jednu z hlavných úloh si v ňom zahrala aj Mila Kunis, ktorá si práve na pľaci zažila svoj prvý skutočný bozk, a to s hercom Ashtonom Kutcherom. Kunis bola vtedy veľmi mladá, kasting na postavu vyhrala, keď mala len 14 rokov.

Preto bola zo svojho prvého bozku poriadne nervózna. Do Kutchera bola navyše platonicky zamilovaná, čo jej úzkosť len zvyšovalo. Napokon to ale dopadlo dobre. Kutcher dokonca ani len netušil, že sa Kunis predtým s nikým nebozkávala. Dozvedel sa to až v roku 2001. Mila Kunis si ho v roku 2015 vzala za manžela. Skrátka romantika ako vyšitá!

Fox / MovieStillsDB

2. Millie Bobby Brown

Herečka Millie Bobby Brown sa dostala do celosvetového povedomia úlohou v hyper populárnom seriáli Stranger Things. Svoj prvý bozk absolvovala v závere prvej série s hereckým kolegom Finnom Wolfhardom.

Mala vtedy 12 rokov. „Bolo to trochu divné, keďže to bol môj prvý bozk,“ podotkla. „Lenže potom som si uvedomila, že to v rámci scenára dáva zmysel.“

Netflix / MovieStillsDB

3. Kirsten Dunst

Kirsten Dunst si svoj prvý bozk odbila vo veku 11 rokov pri nakrúcaní gotického hororu Interview s upírom. V ňom si zahrala malú upírku Claudiu, ktorá v jednej scéne pobozkala upíra Louisa de Pointe du Laca v podaní Brada Pitta.

Ten mal v čase nakrúcania 30 rokov. Neskôr prezradila, že sa počas scény cítila nepohodlne a bozk jej vlastne pripadal dosť nechutný. Bol to síce Brad Pitt, ale predsa len, ten vekový rozdiel… Inak si ale nakrúcanie pochvaľovala.

S odstupom rokov ale povedala, že bozk v Interview s upírom technicky nebol jej prvý, keďže už predtým mala za sebou nejaké nevinné školské bozky.

Warner Bros. / MovieStillsDB

4. Josh Hutcherson

Josh Hutcherson sa prvýkrát bozkával pri nakrúcaní romantickej komédie Malý Manhattan, keď mal len 11 rokov. Romantickú scénu si užil s herečkou Charlie Ray Rosenberg. Ako sa ale sám vyjadril, cítil sa „neuveriteľne trápne“ a celú skúsenosť zhodnotil ako „absolútne príšernú“.

Svoju rolu pri tom iste zohral aj fakt, že na nakrúcaní danej scény bola aj jeho mama. Hutcherson ale skonštatoval, že svoj prvý skutočný bozk (a nielen letmú pusu) mal až v rámci série Hry o život s herečkou Jennifer Lawrence.

20th Century Fox / MovieStillsDB

Mohlo by ťa zaujímať:

10 známych filmov, vďaka ktorým stroskotali vzťahy slávnych hviezd

5. Jesse Eisenberg

Jesse Eisenberg si na prvý bozk počkal pomerne dlho, konkrétne až do svojich 19-tich rokov. Aby sme boli presnejší, predtým už mal za sebou nejaké decentné pusy, ale naozaj vášnivý bozk prežil až pri nakrúcaní dramédie Roger Dodger.

A to s nikým iným, než so sexsymbolom 80. rokov Jennifer Beals. Herec prezradil, že nemohol uveriť svojmu šťastiu a že jeho prvý skutočný bozk bol absolútne fantastický.

Artisan Entertainment / MovieStillsDB

6. Dakota Fanning

Herečka Dakota Fanning mala v čase svojho prvého bozku len 7 rokov. V romantickej komédii Dievča na roztrhanie si zahrala mladšiu verziu postavy Reese Witherspoon. Jej herecký kolega mal 10 rokov a Dakota sa neskôr vyjadrila, že sa jej do bozkávania pred kamerou vôbec nechcelo.

To sa dá pochopiť, keď má človek 7 rokov, ešte asi nemyslí na bozky a vzťahy. Herečka tiež dodala, že jej prvý bozk mimo kamier sa odohral, keď mala 14 rokov.

Buena Vista Pictures / MovieStillsDB

7. Saoirse Ronan

Saoirse Ronan má na konte už štyri nominácie na Oscara a patrí k najlepším mladým herečkám súčasnosti. Aj ona prežila svoj prvý bozk pred kamerami, konkrétne pri nakrúcaní romantickej komédie Nestanem sa tvojou ženou.

Mala vtedy 11 rokov. Herečka spomínala, že sa režisérky Amy Heckerling opakovane pýtala, ako dlho má bozk trvať. Odpovedala jej, že len niekoľko sekúnd. „Takže som pobozkala chlapca presne na tri sekundy,“ povedala Ronan.

The Weinstein Company / MovieStillsDB

8. Jonathan Taylor Thomas

Jonathan Taylor Thomas sa už síce herectvu nevenuje, ale v polovici 90. rokov bol idolom mnohých mladých dievčat. Ako mnoho iných detských a tínedžerských hercov, aj on absolvoval svoj prvý bozk v rámci nakrúcania. Konkrétne pri tvorbe dobrodružnej komédie Tom and Huck.

Mal vtedy 13 rokov a o svoj prvý bozk sa podelil s herečkou Rachael Leigh Cook. Herec uviedol, že scéna sa mu nakrúcala dobre, akurát bol nervózny z toho, že sa musí bozkávať pred celým štábom.

Buena Vista Pictures / MovieStillsDB

Mohlo by ťa zaujímať:

15 celebrít, ktoré sa rokmi zmenili na nepoznanie

9. Macaulay Culkin a Anna Chlumsky

Macaulay Culkin a Anna Chlumsky si spolu zahrali v romantickej dráme Moja prvá láska a obaja počas nakrúcania prežili aj svoj vôbec prvý bozk. Obaja mali vtedy 11 rokov. Culkin podotkol, že hoci sa ich postavy pobozkali len krátko, celá scéna si vyžiadala minimálne pätnásť klapiek, kým bol režisér Howard Zieff spokojný.

Scéna obom hercom vyniesla aj ocenenie MTV Movie Award v kategórii najlepší bozk. Pri preberaní ceny Anna Chlumsky povedala: „Teda, môj prvý bozk a už som zaň dostala cenu!“

Columbia Pictures / MovieStillsDB

10. Ashley Benson

Ashley Benson rozbiehala hereckú kariéru v rôznych seriáloch, tým najvýraznejším je určite nekonečná telenovela Tak plynie čas. Benson v nej hrala v rokoch 2004 až 2007 a práve v tomto čase si na pľaci odbila aj svoj prvý bozk. Mala vtedy 15 rokov a jej herecký kolega mal okolo 25 rokov.

„Povedala som mu: ‚Vieš, že je to môj prvý bozk. Neurob nič blbé!’“ Napriek tomu bola pre ňu celá skúsenosť skôr „divná“. Bolo to dané hlavne tým, že ju režisér neustále upozorňoval, ako má zakloniť hlavu, ako sa postaviť ku kamere a tak ďalej. „Celé to bolo veľmi mechanické a strojené,“ dodala.

NBC / MovieStillsDB
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť