Piatok 3.12.2021
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Herecké povolanie prináša viacero prekvapení. Niekedy si hercov či herečky pod vplyvom nejakého filmu pevne zafixujeme. Napríklad ako súrodencov či milencov. Pritom by sme našli viacero dvojíc, ktoré si v rôznych filmoch zahrali brata a sestru a následne aj partnera a partnerku. V tomto článku sa pozrieme na 10 z nich.

1. Emile Hirsch a Jena Malone

Emile Hirsch a Jena Malone si spolu prvýkrát zahrali v slušnej nezávislej komediálnej dráme The Dangerous Lives of Altar Boys od Petera Carea. Hirsch si vo filme zahral postavu Francisa, ktorý sa zamiluje do mladej Margie (Jena Malone).

THINKFilm

Okrem toho sa však títo herci stretli aj neskôr, a to pri nakrúcaní skvelej drámy Útek do divočiny od Seana Penna. Hirsch vo filme stvárnil dobrodruha Chrisa McCandlessa, pričom Jena Malone stvárnila jeho sestru Carine.

Paramount Vantage

2. Ansel Elgort a Shailene Woodley

Ansel Elgort a Shailene Woodley stvárnili súrodencov v sérii sci-fi filmov Divergencia. Jednotlivé filmy režírovali Neil Burger a Robert Schwentke. Woodley si zahrala hlavnú hrdinku Tris Prior a Elgort si strihol jej brata Caleba.

Lionsgate/Bontonfilm SK

Obaja herci spolu natočili tiež tínedžerskú drámu Na vine sú hviezdy v réžii Josha Boonea. V nej si zahrali mladých zaľúbencov Hazel Grace (Woodley) a Augusta Watersa (Elgort).

20th Century Fox/Barracuda Movie

3. Steve Carell a Toni Collette

Aj vynikajúci herci Steve Carell a Toni Collette si zahrali súrodencov aj partnerov. Najprv sa spolu objavili v oscarovej dramédii Malá Miss Sunshine od režisérskeho dua Jonathan Dayton a Valerie Faris. Carell v nej stvárnil depresívneho profesora Franka Ginsberga a Collette jeho sestru Sheryl.

Fox Searchlight Pictures/Tatrafilm

Neskôr sa spolu objavili aj vo výbornej nezávislej dramédii Nezabudnuteľné prázdniny od Nata Faxona a Jima Rasha. Carell si strihol nesympatického Trenta Ramseyho, Collette si zahrala jeho manželku Pam.

Fox Searchlight Pictures

4. Ryan Phillippe a Sarah Michelle Gellar

Osvedčený filmový pár svojho času tvorili aj Ryan Phillippe a Sarah Michelle Gellar. V horore Viem, čo ste robili minulé leto od Jima Gillespieho si zahrali zaľúbencov Helen Shivers (Gellar) a Barryho Coxa (Phillippe). Len o dva roky neskôr (1999) ich osud opäť zviedol dohromady.

Columbia Pictures

Tentokrát si spolu zahrali v modernej adaptácii klasického románu Veľmi nebezpečné známosti, ktorú režíroval Roger Kumble. Stvárnili intrigujúcich nevlastných súrodencov Kathryn Merteuil (Gellar) a Sebastiana Valmonta (Phillippe).

Columbia/Sony

5. Bill Hader a Kristen Wiig

Výborní herci Bill Hader a Kristen Wiig si najprv zahrali v slušnej komédii Adventureland od Grega Mottolu. Stvárnili manželov Bobbyho (Hader) a Paulette (Wiig), manažérov zábavného parku.

Miramax Films

Diváci ich mali možnosť vidieť aj v čiernej komédii The Skeleton Twins, ktorú režíroval Craig Johnson, kde stvárnili súrodencov-dvojičky Mila (Hader) a Maggie (Wiig), ktorí bojujú s nepriazňou života.

Roadside Attractions

6. Aaron Taylor-Johnson a Elizabeth Olsen

Aaron Taylor-Johnson a Elizabeth Olsen si najprv v sci-fi Godzilla od Garetha Edwardsa zahrali manželov, vojaka Forda Brodyho (Johnson) a zdravotnú sestru Elle (Olsen).

Warner Bros./Continental film

Hneď v ďalšom filme, ktorým bola marvelovka Avengers: Vek Ultrona, už ale obaja stvárnili súrodencov. Elizabeth Olsen si strihla Wandu Maximoff alias Scarlet Witch, pričom Johnson si zahral jej brata Quicksilvera.

Walt Disney/Saturn Slovakia

7. Emma Thompson a Hugh Grant

Emma Thompson a Hugh Grant stvárnili v romantickej dráme Rozum a cit od Anga Leeho zaľúbencov Elinor Dashwood (Thompson) a Edwarda Ferrarsa (Grant). Emma Thompson si za svoj výkon odniesla aj nomináciu na Oscara.

Columbia/Sony

S Hughom Grantom sa pred kamerou stretla ešte raz, a to v kultovej komédii Láska nebeská, ktorú natočil Richard Curtis. V nej si však obaja herci zahrali súrodencov Karen (Thomson) a Davida (Grant).

Universal Pictures

8. Rose McGowan a David Arquette

Rose McGowan a David Arquette si spolu najprv zahrali v kultovom horore Vreskot od Wesa Cravena, kde stvárnili brata a sestru. Arquette si zahral policajta Dwighta Rileyho a McGowan stvárnila jeho sestru Tatum.

Dimension Films

O štyri roky neskôr (teda v roku 2000) si zahrali milencov Gordieho (Arquette) a Sashu (McGowan) v bláznivej komédii Hromy a blesky, ktorú natočil Brian Robbins.

Warner Bros.

9. Paul Rudd a Elizabeth Banks

Paul Rudd a Elizabeth Banks si zahrali romantickú dvojicu hneď v dvoch filmoch, konkrétne v komédii Veľkí bratia od Davida Waina a tiež v bláznivej komédii Wet Hot American Summer od toho istého režiséra. 

Universal Pictures

Herecké sily spojili aj v prípade komediálnej drámy Our Idiot Brother režiséra Jesseho Peretza, kde Rudd stvárnil pestovateľa marihuany Neda Rochlina a Elizabeth Banks jeho sestru, novinárku Mirandu.

The Weinstein Company/Walkmark Films

10. Ashley Greene a Kellan Lutz

Ashley Greene a Kellan Lutz sú pomerne dobre známi napríklad fanúšikom upírskej ságy Stmievanie (prvý diel režírovala Catherine Hardwicke). V nej si zahrali upírskych súrodencov Alice (Greene) a Emmetta (Kellan Lutz) Cullenovcov.

Summit Entertainment/SPI Film

Neskôr sme ich však mohli vidieť v romanticko-športovej dráme A Warrior’s Heart od Michaela F. Searsa. Lutz si v nej strihol hráča amerického futbalu Conora Sullivana, pričom Greene stvárnila jeho lásku Brooklyn.

Camelot Entertainment
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť