10 hercov a herečiek, ktorým sa nepodarilo vymaniť z tieňa svojich najslávnejších postáv (2. časť)

Herci a herečky jednej úlohy.

Zdroj: HBO / moviestillsdb.com

Ako sme ti už ukázali v našom predchádzajúcom článku, vystúpiť z tieňa slávnych postáv nie je pre hercov a herečky až také jednoduché. Iste, mnohým sa to podarilo, ale máme tu aj viacero takých, ktorí to (napriek nespochybniteľnému talentu) aspoň zatiaľ nedokázali, alebo už ani nedokážu.

V tomto článku sa pozrieme na 10 z nich.

1. James van der Beek (Dawsonov svet)

Idol tínedžeriek konca 90. a počiatku nultých rokov James van der Beek sa preslávil ako hlavný hrdina Dawson v seriáli Dawsonov svet. Ten sa s úspechom vysielal aj v našich končinách a získal si veľkú fanúšikovskú základňu. Kvalita samotného seriálu následne klesala s každou ďalšou sériou a samotný James van der Beek sa po jeho skončení už nedokázal výraznejšie presadiť.

Mihol sa síce v niekoľkých úspešných seriáloch (Moderná rodina, Ako som spoznal vašu matku) a viac či menej vydarených (skôr nevydarených) filmoch, ale na svoju slávu nadviazať nedokázal. Výraznejším zárezom bola jeho účasť v úspešnom seriáli Pose v roku 2018. Ani tá ale jeho kariéru nedokázala resuscitovať.

The WB / moviestillsdb.com

2. Kit Harington (Game of Thrones)

Tak iste, fantasy seriál Game of Thrones skončil pomerne nedávno, takže jeho hviezda Kit Harington nás ešte v budúcnosti môže v nejakom projekte prekvapiť. Zatiaľ sa však na poli filmov príliš nepresadil. Medzi najúspešnejšie tituly patrí zrejme western Brimstone a animák Ako vycvičiť draka 3.

Niektoré filmy však za veľa nestáli (kritikmi aj divákmi zavrhnutá dráma The Death and Life of John F. Donovan). Na poli minisérií herec síce celkom zaujal v titule Gunpowder, ale zatiaľ je Harington pre celý svet stále Jonom Snowom. Uvidíme, či s tým v budúcnosti niečo urobí.

HBO / moviestillsdb.com

3. Macaulay Culkin (Sám doma)

Asi nebudeme ďaleko od pravdy, ak povieme, že meno Macaulay Culkin sa automaticky spája s malým Kevinom McCallisterom z prvých dvoch dielov kultovej vianočnej komédie Sám doma. Culkina síce táto rola katapultovala medzi herecké hviezdy, ale osobné šťastie mu rozhodne nepriniesla. Jeho rodičia sa rozviedli a sám Culkin sa úplne nedokázal vyrovnať s ťažobou slávy.

Zahral si síce aj v celkom úspešných tituloch Moja prvá láska či Dobrý synček, ale jeho kariéra postupne začala slabnúť. Pridali sa osobné problémy a drogy, Culkin niekoľkokrát s herectvom sekol, hoci neskôr sa sem-tam ešte objavil v nejakom filme. Dnes sa herectvu venuje len príležitostne.

20th Century Fox / moviestillsdb.com

4. Jim Parsons (Teória veľkého tresku)

Hoci sa Jim Parsons objavil vo viacerých zaujímavých filmoch (The Normal Heart, Ted Bundy: Diabol s ľudskou tvárou) či seriáloch (Hollywood), drvivá väčšina ľudí si ho spája s kultovým Sheldonom Cooperom z komediálneho seriálu Teória veľkého tresku.

Parsonsova postava sa stala jednou z najobľúbenejších vôbec a spoľahlivo zatienila ostatných hercov v seriáli. Napokon dostala aj prequel Young Sheldon, v ktorom sa Parsons „objavil“ ako rozprávač. Podarí sa mu ešte zabodovať podobne výraznou úlohou, ako bol Sheldon Cooper? Vylúčené to rozhodne nie je a Parsons na to určite má.

CBS / moviestillsdb.com

5. Anthony Perkins (Psycho)

Výborný Anthony Perkins sa celosvetovo preslávil ako psychopatický Norman Bates v trileri Psycho od Alfreda Hitchcocka. Okrem toho sa však mohol pochváliť aj účasťou v iných skvelých snímkach. Za všetky spomeňme aspoň Proces či Hlavu 22. Objavil sa tiež v troch pokračovaniach legendárneho Psycha, tie ale nedokázali výraznejšie zaujať.

Sám Perkins mal už od polovice 70. rokov dosť málo nejakých zaujímavejších úloh a jeho kariéra stagnovala. V roku 1992 ako 60-ročný zomrel. Norman Bates tak už ostane jeho najlepšou a najslávnejšou rolou.

Paramount Pictures / moviestillsdb.com

6. Zach Galifianakis (Vo štvorici po opici)

Zach Galifianakis je populárny komik, ktorému sa podarilo výraznejšie zažiariť v bláznivej komédii Vo štvorici po opici (a jej pokračovaniach). Dodnes tak ide o jeho zrejme najznámejšiu rolu. Veľmi dobrý ale bol aj v nenápadnej dramédii It’s Kind of a Funny Story či v oscarovke Birdman.

Zabudnúť tiež nesmieme na jeho svojráznu talk-show Between Two Ferns, ktorá si na internete našla mnoho fanúšikov. Zach už ukázal, že je schopný komik, ale cudzie mu nie sú ani dramatickejšie úlohy. Nejakú výraznejšiu rolu by si teda určite zaslúžil.

Warner Bros./Continental film / moviestillsdb.com

7. Leonard Nimoy (Star Trek)

Nezameniteľný a nezabudnuteľný predstaviteľ Spocka Leonard Nimoy sa najviac objavoval v kultovom seriáli Star Trek a spriaznených filmoch. Účinkoval síce aj vo viacerých iných filmoch, tie ale väčšinou nedosiahli mimoriadny úspech (medzi tie najlepšie asi patrí kultovka Invasion of the Body Snatchers).

Hlas prepožičal aj postavám v niekoľkých animákoch (napríklad disneyovka Atlantída: Stratená ríša). Jeho filmografii dominuje najmä spomínaný Star Trek. Leonard Nimoy zomrel v roku 2015 ako 83-ročný.

NBC/ViacomCBS / moviestillsdb.com

8. Sarah Michelle Gellar (Buffy, premožiteľka upírov)

Sarah Michelle Gellar získala celosvetovú slávu ako hrdinka Buffy vo fantasy seriáli Buffy, premožiteľka upírov. Ten sa koncom 90. a počiatkom nultých rokov tešil obrovskej popularite a dodnes je mnohými fanúšikmi vynášaný do nebies.

Sarah sa následne pokúsila striasť tieň Buffy v niekoľkých filmoch (Vreskot 2, Veľmi nebezpečné známosti, Nenávisť), ale už to nejako nebolo ono. Filmy samotné aj výkony Sarah síce boli nezriedka chválené, ale v očiach divákov bola proste stále Buffy. V poslednej dobe už o herečke príliš nie je počuť, hádam nás v budúcnosti ešte nejakou zaujímavou úlohou prekvapí.

Th WB/UPN/20th Television / moviestillsdb.com

9. Natalie Dormer (Game of Thrones)

Sympaťáčka Natalie Dormer sa do diváckeho povedomia najvýraznejšie zapísala ako Margaery Tyrell z kultového fantasy seriálu Game of Thrones. Mimo svet Westerosu sa jej ale už príliš nedarilo. Účinkovala skôr v priemerných filmoch (The Riot Club, Les) s čestnými výnimkami (Rivali či Captain America: Prvý Avenger).

Tento rok si zahrala v hororovom seriáli Penny Dreadful: City of Angels, ktorý si odniesol relatívne pozitívne kritiky. Takže sa necháme prekvapiť, či Natalie svoj talent ešte na filmovom a seriálovom poli dokáže uplatniť. Potenciál na to rozhodne má.

HBO / moviestillsdb.com

10. Kelsey Grammer (Frasier)

Kelseyho Grammera poznáme hlavne ako sympatického psychiatra Frasiera Cranea z komediálneho seriálu Frasier. Okrem toho účinkoval aj v množstve iných seriálov (hraných aj animovaných), za všetky môžeme spomenúť Simpsonovcov či Trollhunters. Výrazným úspechom pre Grammera bola hlavná úloha v kriminálnej dráme Boss, za ktorú si odniesol aj Zlatý glóbus.

Aj na poli filmov to má Grammer celkom pestré. Objavil sa v komiksovke X-Men: Posledný vzdor, krimi komédii Middle Men či akčňáku Expendables: Nezničiteľní 3. Hoci ide o činorodého herca, okrem Frasiera a hlavnej úlohy v seriáli Boss si zatiaľ na konto nepripísal výraznejšiu a zaujímavejšiu rolu.

NBC/CBS Television Distribution / moviestillsdb.com

Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. časť nájdeš tu

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 prípadov, keď sa zvieratká silou-mocou snažili byť nenápadné. A celkom sa im to darilo


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME