10 hercov, ktorí boli preobsadení priamo počas nakrúcania (2. časť)

Naše obľúbené postavy mohli stvárniť úplne iní herci.

Zdroj: Twentieth Century Fox / moviestillsdb.com

Na EMEFKA už jeden článok o hercoch, ktorí museli byť nečakane preobsadení priamo počas natáčania, môžeš nájsť. Podobných prípadov však máme viac, takže teraz ti prinášame pokračovanie. V ňom nájdeš ďalšiu desiatku hercov, pri ktorých chýbalo len málo a mohli si zahrať celosvetovo obľúbené filmové postavy.

1. James Remar (Votrelci)

Kultovú postavu desiatnika Dwayna Hicksa z legendárneho akčného sci-fi hororu Votrelci si mal pôvodne zahrať herec James Remar. Režisér James Cameron však bol nútený rolu preobsadiť. Oficiálnym dôvodom mali byť „kreatívne nezhody“, avšak Remar sa neskôr vyjadril, že skutočnou príčinou boli jeho opletačky so zákonom.

Práve v čase nakrúcania ho totiž zatkli za držanie drog. Na Remarovo miesto tak naskočil Michael Biehn a Hicksa stvárnil bravúrne.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/james-remar-bafta-los-angeles-17th-99899165)

2. Nicole Kidman (Úkryt)

Vo vynikajúcom trileri Úkryt od Davida Finchera mala hlavnú úlohu stvárniť oscarová Nicole Kidman. Zrejme by rolu bez problémov zahrala, ale prekazilo jej to nepríjemné zranenie nohy počas prvých dní nakrúcania. To bol výrazný problém, ktorý tvorbu filmu radikálne skomplikoval.

Fincher tak oslovil svoju dobrú známu Jodie Foster (chcel ju obsadiť už do svojho trileru Hra), ktorá na rolu kývla.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/berlin-germany-february-06-nicole-kidman-250475896)

3. Kel O’Neil (Čierna krv)

V geniálnej dráme Čierna krv od Paula Thomasa Andersona majú podstatnú rolu aj dvaja bratia Eli a Paul Sundayovci. Režisér Paul Thomas Anderson najprv počítal s tým, že Eliho si zahrá herec Kel O’Neill. Paula mal zase stvárniť Paul Dano. Po dvoch týždňoch natáčania sa ale Anderson rozhodol, že z bratov urobí jednovaječné dvojčatá.

Oboch ich teda stvárnil skvelý Paul Dano.

Dimension Films

4. Gerard McSorley (Skrytá identita)

Na začiatku sa plánovalo, že postavu Olivera Charlesa Queenana v gangsterke Skrytá identita od oscarového Martina Scorseseho si zahrá írsky herec Gerard McSorley. Ten sa aj zúčastnil niekoľkých natáčacích dní, počas nich si ale Scorsese uvedomil, že pre rolu potrebuje iného herca. Obsadil tak skvelého Martina Sheena.

Touchstone Pictures

5. Colin Firth (Paddington)

Plánovalo sa, že roztomilému medvedíkovi Paddingtonovi z rovnomennej rodinnej komédie od Paula Kinga prepožičia hlas známy herec Colin Firth. Po nejakom období si ale režisér uvedomil, že Firthov hlas sa pre Paddingtona úplne nehodí. S tým napokon súhlasil aj samotný Firth. Zdalo sa mu, že medvedíkovi by sa hodil nejaký mladší hlas.

Napokon postavu nahovoril herec Ben Whishaw, známy napríklad z bondoviek Skyfall či Spectre.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/colin-firth-attends-loving-photocall-annual-421444612)

6. Dougray Scott (X-Men)

Možno o tom nevieš, ale v prípade postavy známeho mutanta Wolverina zo série X-Men sa pôvodne nepočítalo s Hughom Jackmanom. Iste, dnes si už asi ťažko v tejto úlohe vieme predstaviť niekoho iného, ale faktom ostáva, že voľbou číslo jedna bol pre tvorcov herec Dougray Scott. Toho si možno pamätáš ako záporáka z akčňáku Mission: Impossible II.

Napokon si Scott Wolverina nezahral práve z toho dôvodu, že práce na Mission: Impossible II sa nečakane predĺžili. Štáb nechcel čakať, kým bude Scott voľný, a tak naverboval Hugha Jackmana. A treba povedať, že v tomto prípade mali tvorcovia mimoriadne šťastnú ruku.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/dougray-scott-montblanc-charity-cocktail-benefit-102640310)

7. Anne Hathaway (Nabúchaná)

V tomto prípade síce nedošlo k preobsadeniu úlohy priamo počas nakrúcania, ale napriek tomu si ho dovolíme zmieniť. Herečka Anne Hathaway totiž dostala ponuku zahrať si v romantickej komédii Nabúchaná od Judda Apatowa. Hathaway ale mala s rolou problém, keďže (ako sa vyjadrila) si nebola istá, či dokáže hodnoverne stvárniť mladú matku.

Sama si totiž vtedy materstvom ešte neprešla. Napokon sa teda úlohy chopila Katherine Heigl. Anne Hathaway sa neskôr vyjadrila, že celkom ľutuje, že úlohu nevzala.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/los-angeles-nov-04-anne-hathaway-1255731211)

8. Chris Farley (Shrek)

Všetci, ktorí videli animák Shrek od režisérskej dvojice Vicky Jenson a Andrew Adamson v originálnom znení, si nedokážu hlavného hrdinu predstaviť inak než s hlasom Mikea Myersa. Zaujímavé ale je, že pôvodne postavu zeleného zlobra nahovoril herec a komik Chris Farley. Ten dokonca svoju prácu takmer úplne dokončil, lenže potom prišla veľká rana v podobe Farleyho predčasnej tragickej smrti.

To, pravdaže, skomplikovalo život aj filmárom, ktorí ako náhradu zohnali práve Mikea Myersa. Na druhej strane treba dodať, že Myers sa vysporiadal s rolou úplne dokonale.

Profimedia

9. Judy Garland (Údolie bábik)

Slávna herečka Judy Garland, známa najmä ako Dorothy z muzikálu Čarodejník z krajiny Oz, si pôvodne mala zahrať aj v romantickej hudobnej dráme Údolie bábik od Marka Robsona. Judy však mala povesť veľmi komplikovanej herečky, čo súviselo aj s tým, že sa v súkromí trápila so závislosťou od alkoholu a drog.

Na pľac tak chodila neskoro a pod vplyvom návykových látok. Tvorcovia si uvedomili, že takýmto spôsobom ďalej pracovať nemôžu, a Garland bola preobsadená Susan Hayward.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/new-york-united-states-america-june-504929806)

10. Heath Ledger (Imaginárium Dr. Parnassa)

Prípad Heatha Ledgera je smutný a tragický. K jeho úplnému preobsadeniu v prípade fantasy Imaginárium Dr. Parnassa od režiséra Terryho Gilliama síce nedošlo, ale ako iste vieš, hercova tragická a predčasná smrť spôsobila štábu problémy.

Chvíľu sa dokonca zdalo, že Gilliam projekt proste nedokončí. Napokon ale našiel riešenie. V istých scénach Ledgerovu postavu Tonyho nahradila hneď trojica hercov: Johnny Depp, Colin Farrell a Jude Law.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/heath-ledger-oscar-nominee-luncheon-beverly-147286007)

Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. časť nájdeš tu

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 dokonalých rekonštrukcií starých fotiek, ktoré ťa naladia na nostalgickú vlnu


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME