Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Hollywood rozhodne nie je miesto pre každého. Na vlastnej koži sa o tom mohli presvedčiť aj rôzni herci a herečky, ktorým sa síce podarilo zahviezdiť vo výborných filmoch či seriáloch, ale následne sa rozhodli s herectvom seknúť. Namiesto toho si vybrali bežný život mimo slávy reflektorov.

Jeden článok na túto tému sme ti už priniesli, v tomto pokračovaní ti predstavíme ďalšiu desiatku hercov, ktorí sa rozhodli zavesiť herectvo na klinec.

1. Carrie Henn

Carrie Henn patrí k tej skupine detských hercov, ktorí zažiarili v jednom filme, ale následne sa už v žiadnom inom neobjavili. Carrie tak poznáme ako malú Newt z kultového sci-fi hororu Votrelci od Jamesa Camerona. Za svoj výkon si odniesla potlesk kritikov, ocenenie Saturn Award aj nomináciu na Young Artist Awards.

Zdalo by sa, že bude mať našliapnuté na skvelú kariéru, ale Carrie sa napriek tomu rozhodla, že Hollywood nie je nič pre ňu, a radšej si zvolila profesiu učiteľky. Novinárom viackrát potvrdila, že sa k herectvu nemieni vrátiť.

moviestillsdb.com/20th Century Fox

2. Erik Estrada

Erik Estrada sa stal známym svojím účinkovaním v kriminálnom seriáli CHiPs, ktorý sa vysielal v rokoch 1977 až 1983. Zahral si v ňom policajta Francisa Llewelyna „Poncha“ Poncherella. Objavil sa aj vo viacerých filmoch. Neskôr sa však herectvu už takmer nevenoval a namiesto toho začal kariéru v policajných radoch.

Od roku 2016 pôsobí ako policajný dôstojník v štáte Idaho. Sem-tam sa ešte objaví v nejakých béčkových filmoch či reklamách, ale na nejaký veľký comeback k herectvu to z jeho strany už nevyzerá.

moviestillsdb.com/MGM Television/NBC

3. Lucas Babin

Herec a model Lucas Babin si zahral v cenených filmoch ako Škola ro(c)ku či Zmiznutie a objavil sa aj v seriáloch CSI: Miami či Angel. Jeho herecká kariéra skončila v roku 2012, keď si odbil premiéru jeho posledný film Slave. Babin sa následne zameral na štúdium práva a dnes pôsobí ako advokát.

Paramount Pictures

4. Sarah Michelle Gellar

Sarah Michelle Gellar iste netreba predstavovať. Herečka si vrchol svojej slávy vychutnala v 90. rokoch a na počiatku nového milénia. Zahrala si v snímkach ako Vreskot 2, Viem, čo ste robili minulé leto, Veľmi nebezpečné známosti či Scooby Doo. Okrem toho sa preslávila hlavnou úlohou v seriáli Buffy, premožiteľka upírov, ktorý sa vysielal v rokoch 1997 až 2003.

Posledný film natočila v roku 2013 a išlo o animák The Illusionauts. Odvtedy sa naplno venuje svojej rodine, charitatívnym projektom, podnikaniu v gastropriemysle a vareniu. Vydala aj vlastnú kuchársku knihu.

moviestillsdb.com/Warner Bros.

5. Ariana Richards

Ariana Richards si počas svojej hereckej kariéry zahrala vo viacerých filmoch a seriáloch, ale jej najúspešnejším zárezom bol bez debaty Jurský park od Stevena Spielberga, v ktorom stvárnila malú Lex Murphy. Za svoj výkon pozbierala chválu aj viacero ocenení.

Potom už na strieborných plátnach príliš nezažiarila a naposledy sme ju mohli vidieť v béčkovom horore Battledogs z roku 2013. Namiesto herectva sa ale začala venovať umeniu, vyštudovala vysokú školu a teraz pracuje ako maliarka portrétov a učiteľka výtvarných umení. S manželom Markom Boltonom má jednu dcéru.

moviestillsdb.com/Universal Pictures

6. Jack Gleeson

Jacka Gleesona veľmi dobre poznajú všetci fanúšikovia kultového fantasy seriálu Hra o tróny, v ktorom stvárnil sadistického Joffreyho Baratheona. Táto rola mu vyniesla aj viacero cien. Keď v seriáli v roku 2014 skončil, zdalo sa, že herectvo definitívne zavesí na klinec.

Napokon sa ale objavil v niekoľkých divadelných hrách a aj v dvoch epizódach seriálu Out of Her Mind z roku 2020. Je ale jasné, že Gleesonovi sa do Hollywoodu príliš vracať nechce, takže svoju energiu radšej venoval štúdiu na vysokej škole, kde sa venoval teológii a filozofii.

moviestillsdb.com/HBO

7. Phoebe Cates

Phoebe Cates bola veľkou hviezdou v 80. rokoch. Zahrala si vtedy v kultových snímkach ako Bitka na Ridgemont High, Súkromná škola či Gremlins. Aktívne hrala aj s nástupom 90. rokov, ale od roku 1994 dlho nič nenatočila. Prekvapivo sa k herectvu vrátila až v roku 2001 v dramédii The Anniversary Party.

Odvtedy už ale herecky príliš aktívna nebola, ak nerátame fakt, že prepožičala hlas Kate Beringer z filmu Gremlins vo videohre Lego Dimensions. V súčasnosti prevádzkuje butik Blue Tree v New Yorku.

moviestillsdb.com/Universal Pictures

8. Nikki Blonsky

Nikki Blonsky rozbehla svoju kariéru v muzikálovej komédii Hairspray, v ktorej si zahrala postavu Tracy Turnblad. Tento výkon jej vyniesol ohromnú chválu kritikov a obdržala zaň mnoho ocenení. Neskôr sme ju mohli vidieť vo filmoch Queen Sized, Učiteľka angličtiny či The Last Movie Star. Jej posledným filmom je titul Ghost in the Graveyard z roku 2019. Popri filmoch sa venovala aj získaniu licencie z kozmetiky a dnes pôsobí ako vizážistka.

moviestillsdb.com/New Line Cinema

9. Shirley Temple

Shirley Temple sa pred kamerou objavovala už ako malé dievčatko. Zahrala si vo filmoch ako The Red-Haired Alibi, Out All Night, Heidi či That Hagen Girl. Jej sláva ale trvala len počas detských rokov, keď dospela, venovala sa politike a diplomacii. V rokoch 1989 až 1992 pôsobila ako veľvyslankyňa USA v Československu. Zomrela v roku 2014 ako 85-ročná.

moviestillsdb.com/Fox Film

10. Heather Donahue

Meno Heather Donahue výrazne zasvietilo len vďaka jednému filmu, a síce hororu Záhada Blair Witch z roku 1999. V ňom si Donahue zahrala fiktívnu verziu samej seba. Film sa stal obrovským hitom a dodnes je mnohými cenený ako jeden z najdesivejších hororov všetkých čias.

Okrem toho sa objavila v menších roličkách vo filmoch Chlapci a dievčatá či Manticore. Lepšie sa jej darilo v televíznych vodách, zahrala si hlavnú rolu v sci-fi seriáli Unesení a za svoj výkon bola nominovaná na cenu Saturn Award. Od roku 2008 je na hereckom dôchodku a začala sa venovať pestovaniu marihuany na liečebné účely. O svojich skúsenostiach napísala aj knihu Growgirl.

moviestillsdb.com/Artisan Entertainment
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Prvá časť tohto článku: 10 hercov, ktorí dali zbohom Hollywoodu


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť