Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 26.2.2024
sk
Viktor
cz
Dorota
, Dorotea

Na svojom konte mali chválené hity, zbierali ocenenia a kritici im veštili žiarivú budúcnosť. Napriek tomu ale z rôznych dôvodov herectvo zanechali a začali sa venovať niečomu úplne inému. V tomto článku ti predstavíme 10 hercov a herečiek, ktorí boli svojho času na vrchole popularity, ale napokon dali prednosť bežnému životu.

1. Mara Wilson

Mara Wilson sa pred kamerami objavovala už ako malé dievčatko. Pamätať si ju môžeme z filmov ako Mrs. Doubtfire – Otec v sukni, Zázrak na 34. ulici či Matilda. Jej posledným filmom bol animák Thomas and the Magic Railroad z roku 2000.

Po ňom Mara zavesila herectvo na klinec a venovala sa spisovateľskej kariére. Na konte má dve knihy: Sheeple a Where Am I Now?: True Stories of Girlhood and Accidental Fame. V roku 2012 sa nakrátko k herectvu vrátila.

moviestillsdb.com/TriStar Pictures

2. Danny Lloyd

Dannyho Lloyda si väčšina filmových fanúšikov pamätá ako malého Dannyho Torrancea z legendárneho hororu Osvietenie od Stanleyho Kubricka. Okrem neho sa objavil aj vo filme Will: G. Gordon Liddy. Herectvu sa však už naďalej nevenoval, ak nebudeme rátať drobné cameo v horore Doktor Spánok, ktorý bol pokračovaním Osvietenia.

Namiesto toho sa stal profesorom biológie. So svojou manželkou Jessi má štyri deti.

moviestillsdb.com/Warner Bros.

3. Rick Moranis

V 80. a 90. rokoch patril Rick Moranis k najúspešnejším komediálnym hercom. Na konte má tituly ako Vesmírne gule, Krotitelia duchov, Miláčik, zmenšil som deti či Flinstonovci. Hoci mal dobre rozbehnutú kariéru, Moranis sa v roku 1997 rozhodol dať si od herectva pauzu.

Ako uviedol, chcel sa naplno venovať svojim deťom, keďže na ich výchovu po smrti manželky ostal sám. K herectvu sa čiastočne vrátil v roku 2018, keď nadaboval postavu v jednej epizóde sitcomu The Goldbergs. Minulý rok sa tiež objavila správa, že Moranis si zahrá v pokračovaní slávnej komédie Miláčik, zmenšil som deti.

moviestillsdb.com/ Metro-Goldwyn-Mayer

4. Gene Hackman

Ostrieľaný veterán Gene Hackman patrí k rešpektovaným a uznávaným hercom. V jeho portfóliu nájdeme tituly ako Bonnie a Clyde, Francúzska spojka, Rozhovor, Superman či Horiace Mississippi. Za svoje výkony si odniesol množstvo ocenení, vrátane dvoch Oscarov.

Jeho posledným filmom bola komédia Starostove starosti z roku 2004. Hackman okrem herectva miloval aj písanie a už v roku 1999 vydal svoj debutový román. Po odchode na herecký dôchodok napísal niekoľko ďalších kníh: Justice for None, Escape from Andersonville, Payback at Morning Peak a Pursuit. Na spisovateľský dôchodok odišiel v roku 2013.

moviestillsdb.com/Paramount Pictures

5. Amanda Bynes

Amanda Bynes svojho času patrila k populárnym detským a tínedžerským hviezdam. Objavila sa vo filmoch Nenapraviteľný klamár, Po čom dievča túži, Stroskotaná láska či Ona je on. Sprevádzali ju však aj problémy s alkoholom, drogami a mala aj opletačky so zákonom.

V roku 2010 mal premiéru jej posledný film Ľahko ju zbaliť. Bynes sa síce vyjadrila, že by sa k herectvu rada vrátila, ale zatiaľ sa tak nestalo. Namiesto toho sa dnes venuje móde. V roku 2019 vyštudovala na Fashion Institute od Design & Merchandising.

moviestillsdb.com/Warner Bros.

6. Peter Ostrum

Peter Ostrum sa do sŕdc miliónov divákov zapísal ako malý Charlie Bucket vo filme Willy Wonka a továreň na čokoládu z roku 1971. Táto rola mu síce vyniesla uznanie kritikov a iste by na nej mohol do budúcna stavať, ale napokon sa rozhodol Hollywood opustiť. Momentálne pracuje ako veterinár. S manželkou Lorette M. Lepkowski má dve deti.

moviestillsdb.com/Paramount Pictures

7. Cameron Diaz

Cameron Diaz bola v 90. a nultých rokoch jednou z najväčších hviezd Hollywoodu. Z jej bohatého portfólia môžeme spomenúť komédiu Maska, Šesť pohrebov a jedna svadba, Strach a hnus v Las Vegas, Niečo na tej Mary je, V koži Johna Malkovicha či historický triler Gangy New Yorku.

Jej posledným filmom bola muzikálová komédia Annie z roku 2014. Po jej premiére si Diaz dala od herectva pauzu a začala sa venovať spisovateľskej kariére a zdravému spôsobu života. Napísala knihy o zdraví The Body Book a The Longevity Book a v roku 2020 začala predávať vlastnú značku vínu Avaline.

moviestillsdb.com/Columbia Pictures/Sony

8. Macaulay Culkin

Macaulaya Culkina všetci dobre poznáme z prvých dvoch dielov kultovej vianočnej komédie Sám doma. Okrem toho si zahral aj v romantickej dráme Moja prvá láska, trileri Dobrý synček, fantasy Vládca kníh či komédii Sám doma a bohatý. Je dobre známe, že sláva a peniaze sa negatívne podpísali na Culkinovej psychike aj jeho rodine.

S herectvom teda v roku 1994 skončil. Sem-tam sa síce k herectvu vracal a stále vracia, ale skutočný comeback zatiaľ neslávil. Venoval sa hudbe, istý čas pôsobil ako podcaster a momentálne pôsobí ako šéf satirického webu Bunny Ears. V roku 2021 sa nečakane vrátil k herectvu a objavil sa v 10. sérii seriálu American Horror Story.

moviestillsdb.com/20th Century Fox

9. Jeff Cohen

Aj Jeff Cohen patril k hercom, ktorí zažili najväčšiu slávu v detských rokoch. Zahral si vo filmoch Little Shots, Ask Max či Perfect Harmony. Najznámejšou sa ale stala jeho rola Chunka Cohena v kultovke The Goonies. Po roku 1991 sa už herectvu nevenoval a dnes pôsobí ako advokát.

moviestillsdb.com/Warner Bros.

10. Charles Korsmo

Charles Korsmo začal svoju kariéru na začiatku 90. rokov. Zahral si vo filmoch Men Don’t Leave, Dick Tracy či Heat Wave. Jeho najúspešnejším filmom bolo ale fantasy Hook od Stevena Spielberga. Korsmo vo filme stvárnil malého Jacka Banninga a za svoj výkon si odniesol aj niekoľko ocenení.

Neskôr sa ešte objavil v tínedžerskej komédii Už sa neviem dočkať, ale následne sa rozhodol, že svet herectva nie je nič preňho. Vyštudoval fyziku, neskôr právo a v súčasnosti pôsobí ako právnik a profesor. V roku 2019 sa k herectvu nečakane vrátil a objavil sa v dráme Chained for Life.

moviestillsdb.com/TriStar Pictures
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.