10 hercov, ktorí dostali svoju vytúženú filmovú rolu vďaka klamstvu (2. časť)

Aj slávni herci si kedysi museli pomôcť klamstvom.

Zdroj: Shutterstock

Klamať by sa síce nemalo, ale niekedy to môže veci pomôcť. Svoje o tom vedia aj herecké hviezdy, ktoré si klamstvom uľahčili vstup do sveta filmov či pri získaní vytúženej úlohy. Jeden článok s klamstvami hollywoodskych hercov a herečiek už na EMEFKA môžeš nájsť.

V tomto pokračovaní si posvietime na ďalšiu hereckú desiatku, ktorá sa neštítila väčších či menších klamstiev.

1. Daniel Craig

Ku lži sa uchýlil aj výborný a známy herec Daniel Craig. Ten na kastingoch pravidelne tvrdil, že je skúsený jazdec na koni. V skutočnosti vôbec jazdiť nevedel. Istú dobu mu to prechádzalo, pretože vo filmoch, kde mal jazdiť, na koni strávil len zopár scén. Keď ale dostal rolu v sci-fi westerne Kovboji a votrelci, musel sa priznať. Pred nakrúcaním tiež musel absolvovať dvojtýždňový jazdecký tréning.

Shutterstock

2. George Clooney

Vo svojich hereckých začiatkoch sa ťažko pretĺkal aj George Clooney. Aby zvýšil svoje šance na kastingoch, vylepšoval svoje portfólio o filmy, v ktorých vôbec nehral. Okrem toho sa zúfalo snažil získať preukaz spoločnosti Screen Actors Guild, keďže veril, že mu to pomôže v ďalšej kariére.

Pri tejto príležitosti tvrdil, že si zahral jednu z úloh v horore Cat People od Paula Schradera. To ale netušil, že to tvrdil priamo kastingovej režisérke, ktorá na Cat People pracovala. Preukaz ale napokon získal.

Shutterstock

3. Liam Hemsworth

Liam Hemsworth to v začiatkoch svojej kariéry tiež nemal jednoduché a bral akékoľvek roly, ktoré sa naskytli. Jednou z nich bola aj účasť v romantickej dráme Posledná pieseň. Tvorcovia ale hľadali niekoho, kto vie dobre hrať volejbal. Hemsworth síce tento šport nikdy nehral, ale myslel si, že to nemôže byť nič ťažké, takže na kastingu vyhlásil, že je skúsený hráč.

Ako ale neskôr priznal, scény z hrania volejbalu preňho boli najnáročnejšie a zistil, že to rozhodne nie je taký jednoduchý šport, ako si pôvodne myslel.

Shutterstock

4. Sandra Bullock

Aj skvelá Sandra Bullock má za sebou históriu rôznych klamstiev. Najčastejšie zatajovala pravdu o tom, koľko má rokov. Vo svojich začiatkoch chcela získať úlohu vo filme Nápoj lásky č. 9. Tvorcovia ale hľadali trochu staršiu herečku, takže si Sandra zopár rokov prihodila. Neskôr priznala, že o svojom veku klamala aj na iných kastingoch.

Shutterstock

5. Angelina Jolie

Ku klamstvu sa uchýlila aj Angelina Jolie. Alebo, aby sme boli presnejší, za všetko v tomto prípade mohli jej rodičia Jon Voight a Marcheline Bertrand. Tí totiž pustili do obehu tvrdenie, že Marcheline má medzi predkami členov indiánskeho kmeňa Irokézov.

Urobili to vraj preto, aby Marcheline dodali na exotickosti. Toto tvrdenie sa však potom nieslo aj s jej deťmi – Angelinou Jolie a jej bratom Jamesom Havenom. Jon Voight napokon priznal, že celá historka o indiánskom pôvode je výmysel.

Shutterstock

6. Carla Gugino

Herečka Carla Gugino vytiahla klamstvo vo svojich 16 rokoch. Práve vtedy sa jej naskytla možnosť vôbec prvýkrát si zahrať vo filme. Konkrétne išlo o komédiu Skautky Beverly Hills. Vedela, že tvorcovia hľadajú mladé herečky, takže tvrdila, že má len 14 rokov.

S pravdou vyšla von až po niekoľkých týždňoch, keď už nakrúcanie naplno bežalo. Režisér Jeff Kanew to prijal pokojne, ale dodal, že ak by to vedel na kastingu, Carlu by zrejme nikdy neobsadil.

Shutterstock

7. George Lazenby

James Bond je stálicou filmového sveta a stretli sme sa s ním už v mnohých filmoch. Agenta 007 stvárnilo viacero slávnych hercov, vrátane Seana Conneryho či Piercea Brosnana. Veľký záujem zahrať si Bonda mal aj herec George Lazenby. Ten pre získanie vysnívanej úlohy neváhal klamať.

Vzhľadom na to, že jeho herecké portfólio nebolo príliš bohaté (vlastne takmer nulové), Lazenby ho patrične nafúkol. Tvrdil, že to urobil preto, aby ho vôbec zavolali na kasting. Keď sa tam dostal, priznal, že si väčšinu svojho životopisu vymyslel. Napriek tomu ale tvorcov zaujal a dali mu šancu. Lazenby si tak Bonda zahral vo filme V tajnej službe Jej veličenstva.

United Artists

8. Whoopi Goldberg

Aj Whoopi Goldberg patrí k tým herečkám, ktoré v začiatkoch svojej kariéry klamali o svojom skutočnom veku. V tomto prípade herečke viackrát povedali, že na herectvo je ešte príliš mladá, takže sa rozhodla si zopár rokov prihodiť. Vo svojom životopise dokonca zmenila svoj dátum narodenia na rok 1949 (v skutočnosti sa narodila v roku 1955). Táto drobná lož jej následne pomohla naštartovať úspešnú kariéru.

Shutterstock

9. Matthew Broderick

Ešte predtým, než sa Matthew Broderick stal známym hercom, bral aj účinkovanie v reklamách. V jednej z nich mal stvárniť profesionálneho basketbalistu. S týmto športom ale nemal žiadne skúsenosti, čo sa, pravdaže, odrazilo aj na samotnom nakrúcaní. Broderickovi sa síce režisér ozval s tým, že by ho do reklamy chcel, ale herec vtedy priznal, že do úlohy by sa hodil skôr niekto iný. Úprimnosť rozhodne ceníme!

Shutterstock

10. Todd Lawson LaTourrette

Herca Todda Lawsona LaTourrettea si môžeš pamätať z mnohých známych filmov (Muži, čo čumia na kozy) či seriálov (Better Call Saul). Herec zaujme hneď na prvý pohľad, pretože nemá ruku. Dlho tvrdil, že o ňu prišiel vo vojne. Na tvorcov to robilo dojem a LaTourrettea obsadzovali, takže jeho kariéra sa vyvíjala dobre.

Neskôr sa ale herec priznal, že celú historku o vojenskom zranení si vymyslel. V skutočnosti si ruku sám odpílil, keď vysadil lieky, ktoré mal predpísané na bipolárnu poruchu, a dostal silný psychotický atak. Tvrdil, že sa za to nesmierne hanbil, a preto si vymyslel príbeh o tom, že o ruku prišiel vo vojne. Napokon ale priznal, aká je pravda, pretože ho trápili výčitky svedomia.

AMC

Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. časť nájdeš tu

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Reper si dal implantovať "vlasy" tvorené zlatými retiazkami. Odborníci len krútia hlavami

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME