10 hercov, ktorí klamali len preto, aby dostali svoju vytúženú filmovú rolu

Klamstvom k vytúženej úlohe.

Zdroj: Shutterstock

Klamať sa nemá. Ale asi aj sám uznáš, že občas to bez nejakej tej drobnej lži proste nejde. Svoje o tom vedia aj svetoznámi herci a herečky.neváhali klamať kvôli tomu, aby dostali vysnívané filmové úlohy, či preto, aby mohli spolupracovať s uznávanými režisérmi. Poďme sa teda pozrieť na ich klamstvá.

1. Eddie Redmayne

Eddie Redmayne sa uchýlil ku klamstvu, pretože chcel získať rolu v historickej minisérii Elizabeth I., ktorú režíroval oscarový Tom Hooper. Tvorcovia do úlohy chceli obsadiť niekoho, kto má skúsenosti s jazdou na koni. Redmayne na kastingu bez mihnutia oka povedal, že jazdenie na štvornohých tátošoch mu nerobí ani ten najmenší problém.

To bola, samozrejme, lož. Ako Redmayne neskôr spomínal, hneď ako prišlo na lámanie chleba, počas jazdy na koni takmer zabil nielen seba, ale aj ostatných členov štábu. Vtedy jeho lož vyšla najavo, ale hoci mu Tom Hooper povedal, že je „sk*rvený klamár“, tak ho z natáčania nevyrazil. Herec ale musel absolvovať niekoľko jazdeckých lekcií.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/los-angeles-ca-january-25-2015-380452132)

2. Laura Fraser

Herečku Lauru Fraser diváci zrejme najlepšie poznajú z výborného kriminálneho seriálu Breaking Bad (Perníkový tatko). Pre rolu Lydie ale bolo nutné, aby herečka vedela plynulo po nemecky. Keď Laura dostala na konkurze otázku, či po nemecky vie, vyhlásila, že áno.

Lenže, nebolo to tak. Rolu síce dostala, ale nemecké repliky sa musela učiť celú večnosť. Ako priznala, bolo to hotová nočná mora a maličký odsek textu jej zabral niekoľko dní učenia.

Profimedia

3. Robert Pattinson

Robert Pattinson je dnes už kritikmi aj filmovými fanúšikmi považovaný za vynikajúceho herca. Dokázal to vo viacerých umeleckých či nezávislých filmoch a najnovšie napríklad aj v sci-fi epose Tenet od Christophera Nolana. V začiatkoch jeho kariéry sa však hercovi príliš nedarilo preraziť.

To ho prinútilo k tomu, aby sa uchýlil k niekoľkým klamstvám. Tak napríklad, tvrdil, že študoval na prestížnej Royal Academy of Dramatic Art na Oxforde. Tiež predstieral, že je americký rodák (pochádza pritom z Londýna). Napokon ale zrejme toto ohýbanie pravdy zabralo, keďže na Pattinsona sa usmialo šťastie a bol obsadený do vedľajšej úlohy vo fantasy Harry Potter a Ohnivá čaša. Odvtedy už o herecké ponuky nemal núdzu.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/robert-pattinson-attends-damsel-press-conference-1123129916)

4. Anne Hathaway

Menšiu lož použila aj oscarová Anne Hathaway. Veľmi si totiž túžila zahrať v romantickej dráme Skrotená hora od Anga Leeho. Režisér hľadal herečku, ktorá by dokázala bez problémov jazdiť na koni. Anne to síce nevedela, ale to jej nezabránilo v tom, aby Leeho presvedčila o opaku. Rolu napokon dostala, ale musela absolvovať dvojmesačný jazdecký tréning, aby nakrúcanie zvládla.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/anne-hathaway-cartier-100th-anniversary-america-185452241)

5. Ben Hardy

Ohromne úspešná hudobná dráma Bohemian Rhapsody od Bryana Singera sa bližšie pozrela na životný príbeh speváka Freddieho Mercuryho a skupiny Queen. Herec Ben Hardy si chcel zahrať muzikanta Rogera Taylora, a to tak veľmi, že do svojho životopisu zakomponoval drobné klamstvo.

Len tak mimochodom sa zmienil, že je talentovaný bubeník. A keďže Singer hľadal herca, ktorý by dokázal hrať na bicie, bolo rozhodnuté, že rolu dostane Hardy. Ešte pred samotným nakrúcaním ale musel absolvovať dlhé hodiny tréningu, keďže ako napokon Singer zistil, s tým jeho hudobným talentom to také horúce nebolo.

Profimedia

6. Laurence Fishburne

Herec Laurence Fishburne je známy najmä ako Morpheus z trilógie Matrix. Herectvu sa však venuje už prakticky od detstva. Keď Francis Ford Coppola začal nakrúcať svoj vojnový epos Apokalypsa, Laurence vedel, že si v ňom musí zahrať. Problémom ale bolo, že Coppola hľadal herca, ktorý mal 17 rokov. Fishburne mal v tej dobe len 15. 

To mu ale nebránilo režisérovi povedať, že je o dva roky starší, a napokon rolu dostal.

Shutterstock

7. Mila Kunis

Jednou z prvých veľkých úloh talentovanej Mily Kunis bola rola Jackie v kultovom sitcome Tie roky sedemdesiate. Aby ju ale získala, na konkurze vyrukovala s menším klamstvom. Tvorcovia totiž chceli, aby mali všetci herci minimálne 18 rokov, lenže Mila mala v tom čase len 14.

Producentov ale uistila, že o pár mesiacov oslávi 18 rokov. Rolu napokon dostala, hoci neskôr sa o tomto jej podvode, samozrejme, dozvedeli. Napriek tomu ju ale zo seriálu nevyrazili, pretože Mila bola podľa nich pre postavu Jackie ideálnou voľbou.

Shutterstock

8. Rachel McAdams

Rachel McAdams nesmierne túžila spolupracovať s režisérom Terrencom Malickom. Keď sa teda naskytla možnosť zahrať si v jeho poetickej dráme To the Wonder, herečka neváhala ani sekundu. Menší problém nastal, keď sa jej režisér spýtal, či má rada kone, prípadne, či jej prekáža práca s nimi.

Rachel nezaváhala a vyhlásila, že kone miluje. Pravda ale bola tak trochu iná. Herečka má totiž na kone alergiu, bojí sa ich a celý svoj život sa im vyhýba. S pomocou liekov napokon dokázala alergické reakcie potlačiť a postupom času prekonala aj svoj strach z týchto ušľachtilých zvierat.

Shutterstock

9. Nicolas Cage

Pre vtedy začínajúceho Nicolasa Cagea predstavovala možnosť zahrať si v komédii Bitka na Ridgemont High nakopnutie svojej kariéry. Netreba sa preto čudovať, že urobil prakticky všetko možné, aby si v nej zahral. Producentom neváhal klamať, keď si k svojmu skutočnému veku (17 rokov) prihodil jeden rok navyše. 

K tomuto kroku ho prinútil fakt, že herci pod 18 rokov mohli odpracovať len určitý počet hodín (keďže legálne stále neboli dospelí). Cageovi sa na tento podvod prišlo a napokon rolu stratil. Úplne naprázdno ale neobišiel, keďže tvorcovia ho obsadili do jednej z menších úloh.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/berlin-germany-february-15-nicolas-cage-128403575)

10. Chloë Grace Moretz

Talentovaná herečka Chloë Grace Moretz si za žiadnu cenu nechcela nechať ujsť spoluprácu s legendárnym Martinom Scorsesem. Do úlohy Isabelle vo svojom filme Hugo a jeho veľký objav chcel režisér pôvodne obsadiť nejakú britskú herečku. Chloë tak na konkurze tvrdila, že je Britka (v skutočnosti je to americká rodáčka).

Nejaký čas žila v Londýne, takže dokázala hovoriť s anglickým prízvukom. Na Scorseseho urobila dojem, a keď sa s ním rozlúčila, prešla na americký prízvuk. Režisér si to okamžite všimol a s úsmevom poznamenal: „Dostala si ma.“ Chloë rolu napokon dostala.

Profimedia
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
24
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
19 opustených miest, ktoré ľudia nechali tak, a tak sa ich opäť ujala príroda (2. časť)

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME