Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

Kariéru mali rozbehnutú výborne, ale vlastné škandály, komplikovaná povaha či vyslovene kriminálne činy ich dostali na hollywoodsku čiernu listinu.

Viacerí z nižšie menovaných hercov už niekoľko rokov nenatočili nový film, prípadne točia snímky, ktoré len prešumia a nikoho nezaujímajú. A mnohí z nich zrejme už na regulárny comeback môžu zabudnúť.

1. Shia LaBeouf

Shia LaBeouf začal kariéru v seriáli Stevensovci, ale následne si začal vyberať úspešné a kvalitné filmy. Videli sme ho napríklad v Ja, robot, Constantine, Transformers či Disturbii. Okrem toho sa objavil aj v cenených artovkách Nymfomanka, Borg/McEnroe či Honey Boy. Žiaľ, jeho sľubne sa rozvíjajúca kariéra bola narušená jeho búrlivou povahou. LaBeouf mal zmysel pre škandály a nevyberavé správanie.

K tomu sa pridali jeho problémy s alkoholom, od závislosti ktorého sa niekoľkokrát liečil. Mal tiež problémy s výbuchmi hnevu a v roku 2020 ho speváčka FKA Twigs zažalovala za sexuálny útok. LaBeouf v reakcii priznal, že sa v minulosti k mnohým ľuďom správal otrasne, ale že sa za to hanbí a chce sa napraviť. Faktom ale je, že odvtedy sa objavil už len v dokumente A Man Named Scott a v ničom inom. Na pláne tiež nemá žiadny iný film.

Columbia Pictures / MovieStillsDb

2. James Franco

James Franco má na konte mnoho skvelých snímok a viacero ocenení. Za rolu v dráme 127 hodín si odniesol nomináciu na Oscara, z ďalších jeho úspešných titulov stoja za zmienku trilógia Spider-Man, Spring Breakers, Zrodenie planéty opíc, Milk či Palo Alto. Venuje sa aj réžii a natočil viacero filmov, tým najúspešnejším bola celkom určite komédia The Disaster Artist, v ktorej si zahral aj hlavnú rolu. Za svoj výkon si odniesol Zlatý glóbus. Práve po obdržaní tejto ceny sa proti nemu ozvalo viacero žien, ktoré ho obvinili zo sexuálneho obťažovania.

Franco to síce poprel, ale v minulosti už podobný škandál riešil, keď sa snažil zbaliť 17-ročné dievča (on sám mal vtedy 35 rokov). Za svoje správanie sa ospravedlnil a Hollywood mu dal druhú šancu. Lenže Franco sa evidentne nepoučil. Obvinenia proti nemu vznieslo minimálne päť žien a aj niekoľko jeho hereckých kolegýň. Vo svetle týchto skutočností s Francom prerušil spoluprácu Seth Rogen. Posledné filmy, v ktorých si Franco zahral, mali premiéru v roku 2019.

Twentieth Century Fox / MovieStillsDb

3. Jeffrey Jones

Jeffreyho Jonesa si môžeš pamätať z kultoviek ako Amadeus (za svoj výkon si odniesol nomináciu na Zlatý glóbus), Voľný deň Ferrisa Buellera, Beetlejuice, Ed Wood, Čarodejnice zo Salemu, Diablov advokát či Ospalá diera. Jeho doménou boli hlavne výrazné vedľajšie postavy, ktorými sa dokázal divákom zapísať do povedomia. V roku 2002 sa však jeho sľubná kariéra začala rozpadať.

Po záťahu polície boli v jeho dome objavené materiály s detskou pornografiou. Jones bol odsúdený na finančnú pokutu a päťročnú podmienku. Odvtedy si s veľkými rozstupmi zahral len v troch filmoch. Jeho posledným titulom je krátkometrážny film 7 Days z roku 2016.

CBS Paramount Network Television / MovieStillsDb

Mohlo by ťa zaujímať:

15 filmov, ktoré sa podľa ľudí vydarili omnoho viac ako ich knižné predlohy

4. Wesley Snipes

Wesley Snipes patril svojho času k najobľúbenejším akčným hrdinom. Zahral si v kúskoch Demolátor, Fanatik či trilógii Blade. V roku 2006 však voči nemu bolo vznesené obvinenie za úmyselné krátenie dane. Pokiaľ by Snipes dane nezaplatil omylom, tak by to taký problém nebol a mohol ich proste doplatiť. Lenže podľa prokurátora bol Snipes súčasťou organizovanej skupiny, ktorá štát premyslene a úmyselne okradla o milióny dolárov.

Snipes sa obhajoval, že ako umelec sa nevyzná v práve a financiách, a vinu odmietal. Neúspešne. Sudca ho odsúdil na tri roky väzenia. Prepustený bol v roku 2013, a hoci sa snaží nadviazať na svoj predchádzajúci úspech, zatiaľ sa mu to príliš nedarí. Zahral si však vo filmoch ako Dolemite Is My Name, Cut Throat City, Coming 2 America a na pláne má aj novinku Back on the Strip. Možno sa teda na výslnie ešte vráti.

Lionsgate / MovieStillsDb

5. Megan Fox

Megan Fox sa podarilo preraziť sci-fi Transformers a zdalo sa, že z nej bude veľká hviezda. Chvíľu to aj platilo. Zahrala si v pomerne úspešných kúskoch Pozor, hryzie!, Ako sa zbaviť priateľov a ostať úplne sám, Jonah Hex či Diktátor. Lenže v roku 2009 si pod sebou podpílila konár, keď Michaela Baya (režiséra Transformers) prirovnala k Adolfovi Hitlerovi. Uviedla, že jeho správanie na pľaci je diktátorské a často nepríjemné.

Keďže producentom Transformers bol aj Steven Spielberg (režisér Schindlerovho zoznamu), Megan Fox sa zo série musela porúčať. Za svoje komentáre sa síce ospravedlnila, ale faktom je, že odvtedy to s jej kariérou išlo od desiatich k piatim. Zahrala si síce vo viacerých filmoch, ale o príliš veľké úspechy nešlo a Fox sa postupne vytratila zo svetiel reflektorov. Na pláne má momentálne filmy Good Mourning with a U a Johnny & Clyde.

Dreamworks Pictures / MovieStillsDb

6. Roseanne Barr

Herečka a komička Roseanne Barr je známa najmä vďaka sitcomu Roseanne, ktorý sa vysielal aj v našich končinách. Za svoj výkon si odniesla cenu Emmy a Zlatý glóbus. Hoci jej doménou bola odjakživa hlavne televízia, zahrala si aj v niekoľkých filmoch (väčšinou išlo o malé úlohy). V roku 2018 sa diváci dočkali aj oživenia seriálu Roseanne, keďže si po dlhých rokoch odbila premiéru jeho desiata séria. Tá sa stretla s pozitívnym prijatím kritikov a tvorcovia chceli pokračovať ďalej.

Lenže Barr im urobila škrt cez rozpočet. Na svojom twitterovom účte sa rasisticky vyjadrila na margo Valerie Jarrett, poradkyne bývalého prezidenta Baracka Obamu. Výsledkom bol jej vyhadzov zo seriálu, ktorý tým pádom skončil. Zrejme išlo o poslednú kvapku, keďže twitterový účet Barr bol plný podpory rôznych konšpiračných a extrémistických teórií. Tvorcovia na skončený seriál nadviazali novým projektom The Conners, v ktorom už Barr nefigurovala.

Reveille Productions / MovieStillsDb

Mohlo by ťa zaujímať:

10 výborných hercov a herečiek, ktorých v hraní nezastavil ani vysoký vek

7. T. J. Miller

Herec a komik T. J. Miller sa zrejme do pamäti divákov najvýraznejšie zapísal ako Weasel v komediálnej komiksovke Deadpool a jej pokračovaní. Okrem toho si zahral v snímkach Cloverfield, Extract či Seeking a Friend for the End of the World. V osobnom živote však kopil jeden škandál za druhým.

Patria medzi nich fyzické útoky, sexuálne obťažovanie, transfóbne komentáre a sťažnosti na jeho neprofesionálne správanie. V roku 2018 ho dokonca zadržali za to, že sa vyhrážal (falošným) bombovým útokom. Za toto všetko dostal v Hollywoode stopku a od roku 2020 nenatočil žiadny film a žiadny ani nemá na pláne.

DreamWorks / MovieStillsDb

8. Stephen Collins

Rodinný seriál V siedmom nebi zrejme poznáš, keďže ho do omrzenia reprízovali aj slovenské televízie. Hlavnú úlohu reverenda Erica Camdena si zahral Stephen Collins. Objavil sa ale aj v seriáloch The Office, Scandal či Revolution. Z jeho filmových zárezov spomeňme aspoň Krvavý diamant, Klub odložených žien, Vydáš sa a basta! či Hole in the Paper Sky.

V roku 2014 sa na svetlo sveta dostala nahrávka, na ktorej sa Collins priznáva k sexuálnemu obťažovaniu dievčaťa mladšieho ako 14 rokov. Neskorším vyšetrovaním vyšlo najavo, že Collinsovými obeťami boli tri neplnoleté dievčatá. Herec sa k svojim činom priznal, ale vzhľadom na to, že skutky boli premlčané, pred súd sa nepostavil. Herecky si už ale neškrtol. Stiahol sa z verejného života a momentálne žije v Iowe.

ABC Signature / MovieStillsDb

9. Edward Furlong

Edward Furlong mal našliapnuté na to stať sa skvelým a uznávaným hercom. Kariéru totiž odštartoval legendárnym akčným filmom Terminátor 2: Deň zúčtovania. Zahviezdil tiež v dráme Kult hákového kríža, ale zvyšok jeho kariérnych rozhodnutí bol viac než pochybný. Jeho filmy prešumeli bez záujmu, prípadne pozbierali vyslovene negatívne recenzie.

Aby toho nebolo málo, Furlong mal vážne problémy s drogami a alkoholom. Liečil sa zo závislosti od heroínu a kokaínu, pod ktorých vplyvom sa často správal násilne. Niekoľko mesiacov si tiež posedel v base. Hoci naďalej hral, išlo väčšinou o béčkové až céčkové príšernosti. Menšiu roličku mal v sci-fi Terminátor: Temný osud z roku 2019, ale odvtedy nič nové na pláne nemá.

New Line Cinema / MovieStillsDb

Mohlo by ťa zaujímať:

10 hercov, ktorí kvôli osobným škandálom upadli v nemilosť Hollywoodu

10. Lea Michele

Lea Michele sa dostala do širšieho povedomia svojím účinkovaním v seriáli Glee. Okrem toho sme ju videli aj v seriáloch Sons of Anarchy, Scream Queens či The Mayor. Pomerne rýchlo sa ale ukázalo, že Michele je herečka viac než problematická.

Jej herecké kolegyne ju v roku 2020 obvinili z neprofesionálneho a agresívneho správania. Michele sa za to následne ospravedlnila a prisľúbila, že sa polepší. Odvtedy si však v žiadnom filme či seriáli neškrtla.

Brad Falchuk Teley-Vision / MovieStillsDb
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť