Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 21.3.2023
sk
Blahoslav
cz
Radek
, Radomil
Zdroj: ©Brad Falchuk Teley-Vision / MovieStillsDb

10 hercov, ktorí kvôli súkromným škandálom upadli v nemilosť Hollywoodu (2. časť)

Herci, ktorí v Hollywoode dostali stopku.

Kariéru mali rozbehnutú výborne, ale vlastné škandály, komplikovaná povaha či vyslovene kriminálne činy ich dostali na hollywoodsku čiernu listinu.

Viacerí z nižšie menovaných hercov už niekoľko rokov nenatočili nový film, prípadne točia snímky, ktoré len prešumia a nikoho nezaujímajú. A mnohí z nich zrejme už na regulárny comeback môžu zabudnúť.

1. Shia LaBeouf

Shia LaBeouf začal kariéru v seriáli Stevensovci, ale následne si začal vyberať úspešné a kvalitné filmy. Videli sme ho napríklad v Ja, robot, Constantine, Transformers či Disturbii. Okrem toho sa objavil aj v cenených artovkách Nymfomanka, Borg/McEnroe či Honey Boy. Žiaľ, jeho sľubne sa rozvíjajúca kariéra bola narušená jeho búrlivou povahou. LaBeouf mal zmysel pre škandály a nevyberavé správanie.

K tomu sa pridali jeho problémy s alkoholom, od závislosti ktorého sa niekoľkokrát liečil. Mal tiež problémy s výbuchmi hnevu a v roku 2020 ho speváčka FKA Twigs zažalovala za sexuálny útok. LaBeouf v reakcii priznal, že sa v minulosti k mnohým ľuďom správal otrasne, ale že sa za to hanbí a chce sa napraviť. Faktom ale je, že odvtedy sa objavil už len v dokumente A Man Named Scott a v ničom inom. Na pláne tiež nemá žiadny iný film.

Columbia Pictures / MovieStillsDb

2. James Franco

James Franco má na konte mnoho skvelých snímok a viacero ocenení. Za rolu v dráme 127 hodín si odniesol nomináciu na Oscara, z ďalších jeho úspešných titulov stoja za zmienku trilógia Spider-Man, Spring Breakers, Zrodenie planéty opíc, Milk či Palo Alto. Venuje sa aj réžii a natočil viacero filmov, tým najúspešnejším bola celkom určite komédia The Disaster Artist, v ktorej si zahral aj hlavnú rolu. Za svoj výkon si odniesol Zlatý glóbus. Práve po obdržaní tejto ceny sa proti nemu ozvalo viacero žien, ktoré ho obvinili zo sexuálneho obťažovania.

Franco to síce poprel, ale v minulosti už podobný škandál riešil, keď sa snažil zbaliť 17-ročné dievča (on sám mal vtedy 35 rokov). Za svoje správanie sa ospravedlnil a Hollywood mu dal druhú šancu. Lenže Franco sa evidentne nepoučil. Obvinenia proti nemu vznieslo minimálne päť žien a aj niekoľko jeho hereckých kolegýň. Vo svetle týchto skutočností s Francom prerušil spoluprácu Seth Rogen. Posledné filmy, v ktorých si Franco zahral, mali premiéru v roku 2019.

Twentieth Century Fox / MovieStillsDb

3. Jeffrey Jones

Jeffreyho Jonesa si môžeš pamätať z kultoviek ako Amadeus (za svoj výkon si odniesol nomináciu na Zlatý glóbus), Voľný deň Ferrisa Buellera, Beetlejuice, Ed Wood, Čarodejnice zo Salemu, Diablov advokát či Ospalá diera. Jeho doménou boli hlavne výrazné vedľajšie postavy, ktorými sa dokázal divákom zapísať do povedomia. V roku 2002 sa však jeho sľubná kariéra začala rozpadať.

Po záťahu polície boli v jeho dome objavené materiály s detskou pornografiou. Jones bol odsúdený na finančnú pokutu a päťročnú podmienku. Odvtedy si s veľkými rozstupmi zahral len v troch filmoch. Jeho posledným titulom je krátkometrážny film 7 Days z roku 2016.

CBS Paramount Network Television / MovieStillsDb
Dráma na severe Slovenska. Turistu napadol a uhryzol medveď, ako sa to skončilo?

Odporúčame prečítať:

Dráma na severe Slovenska. Turistu napadol a uhryzol medveď, ako sa to skončilo?

4. Wesley Snipes

Wesley Snipes patril svojho času k najobľúbenejším akčným hrdinom. Zahral si v kúskoch Demolátor, Fanatik či trilógii Blade. V roku 2006 však voči nemu bolo vznesené obvinenie za úmyselné krátenie dane. Pokiaľ by Snipes dane nezaplatil omylom, tak by to taký problém nebol a mohol ich proste doplatiť. Lenže podľa prokurátora bol Snipes súčasťou organizovanej skupiny, ktorá štát premyslene a úmyselne okradla o milióny dolárov.

Snipes sa obhajoval, že ako umelec sa nevyzná v práve a financiách, a vinu odmietal. Neúspešne. Sudca ho odsúdil na tri roky väzenia. Prepustený bol v roku 2013, a hoci sa snaží nadviazať na svoj predchádzajúci úspech, zatiaľ sa mu to príliš nedarí. Zahral si však vo filmoch ako Dolemite Is My Name, Cut Throat City, Coming 2 America a na pláne má aj novinku Back on the Strip. Možno sa teda na výslnie ešte vráti.

Lionsgate / MovieStillsDb

5. Megan Fox

Megan Fox sa podarilo preraziť sci-fi Transformers a zdalo sa, že z nej bude veľká hviezda. Chvíľu to aj platilo. Zahrala si v pomerne úspešných kúskoch Pozor, hryzie!, Ako sa zbaviť priateľov a ostať úplne sám, Jonah Hex či Diktátor. Lenže v roku 2009 si pod sebou podpílila konár, keď Michaela Baya (režiséra Transformers) prirovnala k Adolfovi Hitlerovi. Uviedla, že jeho správanie na pľaci je diktátorské a často nepríjemné.

Keďže producentom Transformers bol aj Steven Spielberg (režisér Schindlerovho zoznamu), Megan Fox sa zo série musela porúčať. Za svoje komentáre sa síce ospravedlnila, ale faktom je, že odvtedy to s jej kariérou išlo od desiatich k piatim. Zahrala si síce vo viacerých filmoch, ale o príliš veľké úspechy nešlo a Fox sa postupne vytratila zo svetiel reflektorov. Na pláne má momentálne filmy Good Mourning with a U a Johnny & Clyde.

Dreamworks Pictures / MovieStillsDb

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje