Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš
Zdroj: ©Shutterstock

10 hercov, ktorí kvôli vytúženej úlohe neváhali klamať (nielen) o svojich schopnostiach

Klamstvom k vytúženej úlohe.

Klamať sa nemá. Ale asi aj sám uznáš, že občas to bez nejakej tej drobnej lži proste nejde. Svoje o tom vedia aj svetoznámi herci a herečky.neváhali klamať kvôli tomu, aby dostali vysnívané filmové úlohy, či preto, aby mohli spolupracovať s uznávanými režisérmi. Poďme sa teda pozrieť na ich klamstvá.

1. Eddie Redmayne

Eddie Redmayne sa uchýlil ku klamstvu, pretože chcel získať rolu v historickej minisérii Elizabeth I., ktorú režíroval oscarový Tom Hooper. Tvorcovia do úlohy chceli obsadiť niekoho, kto má skúsenosti s jazdou na koni. Redmayne na kastingu bez mihnutia oka povedal, že jazdenie na štvornohých tátošoch mu nerobí ani ten najmenší problém.

To bola, samozrejme, lož. Ako Redmayne neskôr spomínal, hneď ako prišlo na lámanie chleba, počas jazdy na koni takmer zabil nielen seba, ale aj ostatných členov štábu. Vtedy jeho lož vyšla najavo, ale hoci mu Tom Hooper povedal, že je „sk*rvený klamár“, tak ho z natáčania nevyrazil. Herec ale musel absolvovať niekoľko jazdeckých lekcií.

Shutterstock

2. Laura Fraser

Herečku Lauru Fraser diváci zrejme najlepšie poznajú z výborného kriminálneho seriálu Breaking Bad (Perníkový tatko). Pre rolu Lydie ale bolo nutné, aby herečka vedela plynulo po nemecky. Keď Laura dostala na konkurze otázku, či po nemecky vie, vyhlásila, že áno.

Lenže, nebolo to tak. Rolu síce dostala, ale nemecké repliky sa musela učiť celú večnosť. Ako priznala, bolo to hotová nočná mora a maličký odsek textu jej zabral niekoľko dní učenia.

Profimedia

3. Robert Pattinson

Robert Pattinson je dnes už kritikmi aj filmovými fanúšikmi považovaný za vynikajúceho herca. Dokázal to vo viacerých umeleckých či nezávislých filmoch a najnovšie napríklad aj v sci-fi epose Tenet od Christophera Nolana. V začiatkoch jeho kariéry sa však hercovi príliš nedarilo preraziť.

To ho prinútilo k tomu, aby sa uchýlil k niekoľkým klamstvám. Tak napríklad, tvrdil, že študoval na prestížnej Royal Academy of Dramatic Art na Oxforde. Tiež predstieral, že je americký rodák (pochádza pritom z Londýna). Napokon ale zrejme toto ohýbanie pravdy zabralo, keďže na Pattinsona sa usmialo šťastie a bol obsadený do vedľajšej úlohy vo fantasy Harry Potter a Ohnivá čaša. Odvtedy už o herecké ponuky nemal núdzu.

Shutterstock
5 vecí, pri ktorých sa väčšina z nás cíti trápne

Odporúčame prečítať:

5 vecí, pri ktorých sa väčšina z nás cíti trápne, hoci na to nemáme vôbec žiadny dôvod

4. Anne Hathaway

Menšiu lož použila aj oscarová Anne Hathaway. Veľmi si totiž túžila zahrať v romantickej dráme Skrotená hora od Anga Leeho. Režisér hľadal herečku, ktorá by dokázala bez problémov jazdiť na koni. Anne to síce nevedela, ale to jej nezabránilo v tom, aby Leeho presvedčila o opaku. Rolu napokon dostala, ale musela absolvovať dvojmesačný jazdecký tréning, aby nakrúcanie zvládla.

Shutterstock

5. Ben Hardy

Ohromne úspešná hudobná dráma Bohemian Rhapsody od Bryana Singera sa bližšie pozrela na životný príbeh speváka Freddieho Mercuryho a skupiny Queen. Herec Ben Hardy si chcel zahrať muzikanta Rogera Taylora, a to tak veľmi, že do svojho životopisu zakomponoval drobné klamstvo.

Len tak mimochodom sa zmienil, že je talentovaný bubeník. A keďže Singer hľadal herca, ktorý by dokázal hrať na bicie, bolo rozhodnuté, že rolu dostane Hardy. Ešte pred samotným nakrúcaním ale musel absolvovať dlhé hodiny tréningu, keďže ako napokon Singer zistil, s tým jeho hudobným talentom to také horúce nebolo.

Profimedia

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť