Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée
Zdroj: ©HBO / MovieStillsDB

10 hercov, ktorí navždy ostanú v tieni svojich najznámejších postáv (2. časť)

Herci a herečky jednej úlohy.

Ako sme ti už ukázali v našom predchádzajúcom článku, vystúpiť z tieňa slávnych postáv nie je pre hercov a herečky až také jednoduché. Iste, mnohým sa to podarilo, ale máme tu aj viacero takých, ktorí to (napriek nespochybniteľnému talentu) aspoň zatiaľ nedokázali, alebo už ani nedokážu.

V tomto článku sa pozrieme na 10 z nich.

1. James van der Beek (Dawsonov svet)

Idol tínedžeriek konca 90. a počiatku nultých rokov James van der Beek sa preslávil ako hlavný hrdina Dawson v seriáli Dawsonov svet. Ten sa s úspechom vysielal aj v našich končinách a získal si veľkú fanúšikovskú základňu. Kvalita samotného seriálu následne klesala s každou ďalšou sériou a samotný James van der Beek sa po jeho skončení už nedokázal výraznejšie presadiť.

Mihol sa síce v niekoľkých úspešných seriáloch (Moderná rodina, Ako som spoznal vašu matku) a viac či menej vydarených (skôr nevydarených) filmoch, ale na svoju slávu nadviazať nedokázal. Výraznejším zárezom bola jeho účasť v úspešnom seriáli Pose v roku 2018. Ani tá ale jeho kariéru nedokázala resuscitovať.

The WB / MovieStillsDB

2. Kit Harington (Game of Thrones)

Tak iste, fantasy seriál Game of Thrones skončil pomerne nedávno, takže jeho hviezda Kit Harington nás ešte v budúcnosti môže v nejakom projekte prekvapiť. Zatiaľ sa však na poli filmov príliš nepresadil. Medzi najúspešnejšie tituly patrí zrejme western Brimstone a animák Ako vycvičiť draka 3.

Niektoré filmy však za veľa nestáli (kritikmi aj divákmi zavrhnutá dráma The Death and Life of John F. Donovan). Na poli minisérií herec síce celkom zaujal v titule Gunpowder, ale zatiaľ je Harington pre celý svet stále Jonom Snowom. Uvidíme, či s tým v budúcnosti niečo urobí.

HBO / MovieStillsDB

3. Macaulay Culkin (Sám doma)

Asi nebudeme ďaleko od pravdy, ak povieme, že meno Macaulay Culkin sa automaticky spája s malým Kevinom McCallisterom z prvých dvoch dielov kultovej vianočnej komédie Sám doma. Culkina síce táto rola katapultovala medzi herecké hviezdy, ale osobné šťastie mu rozhodne nepriniesla. Jeho rodičia sa rozviedli a sám Culkin sa úplne nedokázal vyrovnať s ťažobou slávy.

Zahral si síce aj v celkom úspešných tituloch Moja prvá láska či Dobrý synček, ale jeho kariéra postupne začala slabnúť. Pridali sa osobné problémy a drogy, Culkin niekoľkokrát s herectvom sekol, hoci neskôr sa sem-tam ešte objavil v nejakom filme. Dnes sa herectvu venuje len príležitostne.

20th Century Fox / MovieStillsDB

Mohlo by ťa zaujímať:

Užitočné technologické vychytávky, vďaka ktorým zažiješ to najlepšie leto

4. Jim Parsons (Teória veľkého tresku)

Hoci sa Jim Parsons objavil vo viacerých zaujímavých filmoch (The Normal Heart, Ted Bundy: Diabol s ľudskou tvárou) či seriáloch (Hollywood), drvivá väčšina ľudí si ho spája s kultovým Sheldonom Cooperom z komediálneho seriálu Teória veľkého tresku.

Parsonsova postava sa stala jednou z najobľúbenejších vôbec a spoľahlivo zatienila ostatných hercov v seriáli. Napokon dostala aj prequel Young Sheldon, v ktorom sa Parsons „objavil“ ako rozprávač. Podarí sa mu ešte zabodovať podobne výraznou úlohou, ako bol Sheldon Cooper? Vylúčené to rozhodne nie je a Parsons na to určite má.

CBS / MovieStillsDB

5. Anthony Perkins (Psycho)

Výborný Anthony Perkins sa celosvetovo preslávil ako psychopatický Norman Bates v trileri Psycho od Alfreda Hitchcocka. Okrem toho sa však mohol pochváliť aj účasťou v iných skvelých snímkach. Za všetky spomeňme aspoň Proces či Hlavu 22. Objavil sa tiež v troch pokračovaniach legendárneho Psycha, tie ale nedokázali výraznejšie zaujať.

Sám Perkins mal už od polovice 70. rokov dosť málo nejakých zaujímavejších úloh a jeho kariéra stagnovala. V roku 1992 ako 60-ročný zomrel. Norman Bates tak už ostane jeho najlepšou a najslávnejšou rolou.

Paramount Pictures / MovieStillsDB

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť