10 hercov, ktorí nezapadajú do hollywoodskych stereotypov, ale práve preto ich milujeme

Niektorí títo herci a herečky mali kvôli svojmu netypickému výzoru dlho problém presadiť sa.

Zdroj: HBO / moviestillsdb.com

Hollywoodske hviezdy sú často až nerealisticky dokonalé, príťažlivé a atraktívne. Človek by si myslel, že pokiaľ nevyzerá ako model či modelka, tak si v Hollywoode ani neškrtne. To ale nie je celkom pravda. Máme tu totiž hneď niekoľko skvelých hercov a herečiek, ktorí rozhodne nezapadajú do klasických predstáv o dokonalom výzore.

Napriek tomu (alebo práve preto?) sa však stali ohromne úspešnými a našli si milióny fanúšikov na celom svete.

1. Peter Dinklage

Peter Dinklage si kvôli svojmu malému vzrastu (135 centimetrov) dlho nevedel nájsť prácu. Napokon sa mu to ale podarilo a zahral si v niekoľkých úspešných filmoch. Za všetky môžeme spomenúť nezávislú dramédiu The Station Agent, X-Men: Budúca minulosť či Tri bilboardy kúsok za Ebbingom. Jeho slávu navyše spečatil aj veľmi úspešný fantasy seriál Game of Thrones, v ktorom si Dinklage zahral Tyriona Lannistera.

Shutterstock

2. Tilda Swinton

Výborná Tilda Swinton zaujme už na prvý pohľad svojím netypickým vzhľadom. Vďaka nemu ju viackrát obsadili do úloh androgýnnych postáv, napríklad vo filme Orlando či Constantine. Okrem toho si zahrala aj v snímkach, ako Kroniky Narnie, Snowpiercer, Prežijú len milenci, Až vyjde mesiac či Suspiria. Na konte má niekoľko významných cien, vrátane Oscara.

Shutterstock

3. Yalitza Aparicio

Talentovaná mexická herečka Yalitza Aparicio debutovala až v roku 2018 v geniálnej dráme Roma od Alfonsa Cuaróna. Aparicio za sebou nemala žiadny herecký tréning a pracovala ako učiteľka. Jej výkon uchvátil divákov aj kritikov a Aparicio si zaň odniesla veľké množstvo cien a nominácií, vrátane nominácie na Oscara.

UN Human Rights/Wikimedia Commons (https://en.wikipedia.org/wiki/Yalitza_Aparicio#/media/File:Yalitza_Aparicio.png)

4. Woody Harrelson

Aj Woody Harrelson patrí k hercom, ktorí sa výrazne zapíšu do mysle už svojím výzorom. Aj napriek tomu, že nejde o prvoplánového fešáka, si svojou charizmou dokázal získať mnoho divákov aj kritikov. Výborný bol v snímkach Ľud vs. Larry Flynt, Vrtieť psom, Táto krajina nie je pre starých, Zombieland, The Edge of Seventeen či Tri bilboardy kúsok za Ebbingom. Na konte má tri nominácie na Oscara, štyri nominácie na Zlatý glóbus a viacero ďalších cien.

Shutterstock

5. Octavia Spencer

Aj Octavia Spencer patrí k ohromne výrazným a mimoriadne talentovaným herečkám súčasnosti. Aj ona však mala vo svojich začiatkoch problémy presadiť sa. Napokon sa jej to podarilo výbornou drámou Farba citov. Za svoj výkon si odniesla Oscara, Zlatý glóbus aj cenu BAFTA. Neskôr sme ju mohli vidieť v oscarovkách Skryté čísla či Podoba vody. Za oba filmy si odniesla nomináciu na Oscara a Zlatý glóbus.

Shutterstock

6. Helena Bonham Carter

Helena Bonham Carter patrí k obľúbeným a úspešným herečkám. Je známa najmä pre svoje excentrické úlohy. Svojou charizmou a talentom si dokázala získať mnoho fanúšikov. Na konte má dve nominácie na Oscara (za filmy Krídla vášne a Kráľova reč), ako aj osem nominácií na Zlatý glóbus.

Získala napríklad cenu BAFTA, ako aj ocenenie Emmy. Medzi jej známe snímky a seriály patrí napríklad fantasy séria Harry Potter, Sweeney Todd, Veľká ryba, The Crown či Alica v krajine zázrakov.

Shutterstock

7. Paul Giamatti

Paul Giamatti patrí k rešpektovaným a výborným hercom. Do svetla reflektorov ho katapultovala rola v biografickej dráme Súkromné neresti, objavil sa aj vo vojnovej dráme Zachráňte vojaka Ryana či v biografickej dráme Muž na Mesiaci.

Obrovský úspech si pripísal účasťou v dramédii Bokovka, kde si zahral depresívneho učiteľa v stredných rokoch a neúspešného spisovateľa. Za svoj výkon si odniesol nomináciu na Zlatý glóbus. Na konte má aj nomináciu na Oscara za film Druhá šanca. V posledných rokoch sme ho mohli vidieť vo filmoch Morgan, The Catcher Was a Spy, Private Life či I Think We’re Alone Now.

Shutterstock

8. Elisabeth Moss

Vynikajúca Elisabeth Moss začínala v seriáli Západné krídlo, ale odvtedy prešla naozaj úctyhodný kus cesty. Zahrala si v takých hitoch, ako Narušenie, Na ceste, The One I Love, Queen of Earth či High-Rise. Nesmieme tiež zabudnúť na parádny dystopický seriál Príbeh služobníčky, za ktorý Moss zožala ovácie od kritikov aj divákov.

Hoci nepatrí k prvoplánovým kráskam, rozhodne v sebe má ohromný talent a niečo, čím si dokáže divákov získať. V posledných rokoch sme ju videli v samých kvalitných filmoch. Za všetky môžeme spomenúť drámu Štvorec, horor My, drámu Shirley či horor Neviditeľný.

Shutterstock

9. Willem Dafoe

Willem Dafoe má vo svojom portfóliu mnoho skvelých filmov. Výrazne na seba upozornil v snímkach Čata, Horiace Mississippi a hlavne v Poslednom pokušení Krista. Odniesol si štyri nominácie na Oscara a tri nominácie na Zlatý glóbus (nehovoriac už o ďalších oceneniach). V poslednom období sa objavil napríklad vo filmoch Vražda v Orient exprese, The Florida Project, Pri bráne večnosti, Aquaman či v horore Maják.

Shutterstock

10. Steve Buscemi

Výborný Steve Buscemi si zahral v mnohých kriticky aj divácky úspešných filmoch. Za zmienku rozhodne stojí gangsterka Gauneri, akčňáky Desperado a Con Air, apokalyptický Armageddon či drámy Prízračný svet a Veľká ryba.

Výrazné postavy stvárnil aj vo filmoch Millerova križovatka, Fargo či Big Lebowski. Geniálny výkon predviedol aj v seriáli Boardwalk Empire, za ktorý si odniesol Zlatý glóbus. Okrem toho sa venuje aj réžii, jeho filmy Lonesome Jim a Interview sa dočkali skvelých kritických aj diváckych reakcií.

Shutterstock

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
14
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Žena si naobjednávala toľko balíkov, že kuriér dal po ich vyložení radšej výpoveď

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME