10 hercov, ktorí neznášajú svoje filmy a postavy. Neraz pritom ide o kultové diela (2. časť)

Za ktoré svoje postavy či filmy sa herci najviac hanbia?

Zdroj: Warner Bros. / moviestillsdb.com

Na Emefka sme ti už jeden článok o hercoch, ktorí ľutujú svoje filmy či postavy, priniesli. Pre veľký úspech teraz prichádzame s pokračovaním, v ktorom si opäť predstavíme 10 hercov a herečiek, ktorí by najradšej niektoré filmy či seriály zo svojej filmografie nadobro vyškrtli.

A nezriedka pritom ide o kultové diela či postavy.

1. Will Smith – Po zániku Zeme

Čo si budeme hovoriť, snímka Po zániku Zeme nepatrí k žiadnym skvostom. Vlastne ide o totálnu prehru, ktorá sa zapísala do zlatého fondu najhorších filmov histórie. Režisér M. Night Shyamalan síce do hlavnej úlohy zohnal Willa Smitha, ale ani to konečnému výsledku príliš nepomohlo. A zdá sa, že si je toho vedomý aj samotný Smith.

Herec sa vyjadril, že hoci má na konte veľa filmov rôznorodej kvality, jediný, ktorý naozaj ľutuje, je práve Po zániku Zeme. Doslova sa vyjadril, že film považuje za svoje najväčšie kariérne zlyhanie.

2. Alec Guinness – Hviezdne vojny: Epizóda IV – Nová nádej

Je starým známym faktom, že rešpektovaný herec Alec Guinness nikdy nemal príliš v láske Hviezdne vojny ani Obi-Wana Kenobiho, ktorého si zahral v Epizóde IV. Guinness sa údajne už cítil príliš starý a mal pocit, že mladým hereckým kolegom už nestačí.

Scenár Georgea Lucasa navyše označil za príšerný a trápny. Dialógy boli podľa neho príšerné a jeho postava bola podľa neho otrasne napísaná. Nech je, ako chce, Obi-Wan Kenobi sa stal jednou z najlepších a najobľúbenejších postáv celej ságy.

3. Shia LaBeouf – Indiana Jones a kráľovstvo krištáľovej lebky

Shia LaBeouf patrí k mimoriadne kontroverzným hercom a za svoje správanie si neraz vyslúžil plno kritiky. Poriadne sa predviedol aj v prípade štvrtého filmu legendárnej série o Indiana Jonesovi. LaBeouf sa vyjadril, že jeho výkon bol mizerný, a o filme samotnom sa vyjadril, že zničil všetko, čo diváci a fanúšikovia milovali na predchádzajúcich dieloch.

Harrison Ford LaBeoufa následne nazval „idiotom“ a Steven Spielberg sa vyjadril, že jeho postava sa v piatom diele určite neobjaví. Zdá sa, že LaBeouf o to ani nemá záujem, keďže aj kvôli štvrtému Indymu dal definitívne zbohom Hollywoodu a sústredil sa na menšie a nezávislé projekty.

4. Natalie Portman – Hviezdne vojny: Epizóda I, II a III

Oscarová Natalie Portman patrí k najtalentovanejším herečkám súčasnosti. Možno ale nevieš, že jej kariéru takmer totálne zničila prequelová trilógia Hviezdnych vojen. V nej si zahrala Padmé Amidalu, lásku Anakina Skywalkera.

„Všetci si mysleli, že som príšerná herečka,“ vyjadrila sa Natalie. „Hrala som v najúspešnejšom filme dekády a žiadny režisér so mnou nechcel spolupracovať.“ Portman navyše dodala, že sa bojí, že jej deti raz prequelovú trilógiu uvidia a budú sa jej pýtať, prečo je jej výkon taký hrozný.

5. Bill Murray – Garfield

Možno si spomínaš na slávnu scénu z komédie Zombieland, v ktorej Bill Murray pred smrťou vysloví, že jediné, čo ľutuje, je jeho účasť na filme Garfield. Zdá sa, že v tomto Bill neklamal. Komédia s kultovým lenivým kocúrom v hlavnej úlohe narazila u kritikov, ale finančne sa jej vôbec neviedlo zle.

Murray však vyhlásil, že nahovorenie Garfielda preňho bolo zlým snom a rolu údajne zobral len preto, lebo si myslel, že na scenári pracujú bratia Ethan a Joel Coenovci (v skutočnosti ho napísal Joel Cohen). Aj napriek negatívnej skúsenosti sa Murray do Garfielda prevtelil aj v pokračovaní.

6. Ryan Reynolds – Green Lantern

To, že Ryan Reynolds považuje komiksovku Green Lantern za mizernú snímku, je všeobecne známou vecou. Samotný herec si zo svojho výkonu a účinkovania v Green Lanternovi často robil a robí srandu. Vtipy na túto tému sa dostali aj do oboch dielov Deadpoola. Snímka si odniesla negatívne kritiky a po finančnej stránke vybuchla.

Reynolds sa nikdy netajil tým, že filmový Green Lantern naozaj nie je dobrý film, jedným dychom však dodal, že svoju účasť na ňom neľutuje a rolu by pravdepodobne zobral znovu.

7. Sarah Jessica Parker – Sex v meste 2

Seriálový Sex v meste síce Sarah Jessicu Parker preslávil, ale jeho filmový druhý diel by herečka zo svojej filmografie najradšej vymazala. Film síce dokázal zarobiť slušné peniaze (až 288 miliónov oproti 95 miliónovému rozpočtu), ale to je podľa Parker asi jediné plus.

„Rozumiem tomu, prečo sme zlyhali,“ povedala herečka. Snímku odstrelili kritici aj hardcore fanúšikovia seriálu a plánovaný tretí diel bol obratom zrušený.

8. Megan Fox – Transformers

Pre Megan Fox bola síce séria Transformers veľkou príležitosťou, ale faktom ostáva, že herečka na túto skúsenosť nespomína v dobrom. Spolupráca s režisérom Michaelom Bayom bola podľa nej hotová nočná mora. Dokonca zašla tak ďaleko, že režiséra prirovnala k Adolfovi Hitlerovi. Tieto výroky spôsobili veľký frmol a producent Steven Spielberg trval na tom, že dostane padáka.

Megan Fox svoje slová neskôr ľutovala. „Bol to najnižší bod v mojej kariére,“ povedala. „Stačilo sa len ospravedlniť, ale ja som to neurobila. Bola som pokrytecká, mala som 23 rokov. Neuvedomila som si, že je to pre vyššie dobro. Považovala som sa za Johanku z Arcu,“ povedala herečka. Napokon sa s Michaelom Bayom predsa len zmierila.

9. Jake Lloyd – Hviezdne vojny: Epizóda I – Skrytá hrozba

Zrejme nebudeme preháňať, keď povieme, že prvá epizóda Hviezdnych vojen prakticky zničila hercovi Jakeovi Lloydovi život. Vtedy len 8-ročný Lloyd si zahral malého Anakina Skywalkera. Okrem toho, že jeho výkon bol podrobený obrovskej kritike recenzentov aj fanúšikov, musel sa Jake vyrovnávať aj s obrovským tlakom.

Odrazu musel poskytovať množstvo rozhovorov a bol katapultovaný do svetla celosvetového záujmu. Jake tiež spomínal, že po premiére sa stal terčom šikany ostatných detí, ktoré sa mu za jeho výkon posmievali a provokovali ho tým, že vydávali zvuky svetelného meča. Lloyda toto všetko natoľko poznačilo, že kompletne prestal s hraním.

„Naučil som sa nenávidieť, keď na mňa niekto namieri kameru,“ povedal. V roku 2015 bol Lloyd zatknutý za šoférovenie bez vodičáku a následne mu bola diagnostikovaná schizofrénia.

10. Angus T. Jones – Dva a pol chlapa

Angus T. Jones sa stal svetoznámym hlavne účinkovaním v hyper úspešnom sitcome Dva a pol chlapa, kde si zahral po boku Charlieho Sheena a Jona Cryera. V roku 2012 sa však od seriálu tvrdo dištancoval. Vstúpil totiž do radov cirkvi Adventistov siedmeho dňa a vyhlásil, že seriál, ktorého bol roky súčasťou, je „nechutný“.

„Nemôžem byť veriaci človek a zároveň účinkovať v tomto seriáli,“ povedal. „Necítim sa dobre, keď sa učím, čo prikazuje Biblia, a zároveň v tomto seriáli účinkujem.“ Následne sa síce ospravedlnil, že bol voči seriálu taký tvrdý a urazil jeho tvorcov, ako však dodal, svoje výroky neľutuje. Herectvu sa momentálne nevenuje.

Zdroj: cinemablend.com, cinemablend.com, hollywoodreporter.com, screenrant.com, insider.com, ew.com, cinemablend.com, businessinsider.com, nme.com, variety.com

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
8 vecí, ktoré veľmi dobre poznáš, ak patríš k príliš úprimným ľuďom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME